Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként mikor szólsz bele...

Szülőként mikor szólsz bele abba, hogy 15 éves gyereked mire költhet pénzt és mire nem?

Figyelt kérdés

Politikai könyv?

Tiltott uralmi jelkép (vörös csillagos zászló)?

Halott tetemek?

Dorgok?

Alkohol?

Dohány?

Gyógyszerek? (nyugtató, erős fájdalom csillapítók)

Egészségtelen ételek (csipsz adós termékek)

Pórnó?

Szexuális segédeszközök?

Szektás gyülekezeti támogatás?

Prostik?

Tetoválás?

Motorkerékpár?

Autó?

Repülőjegy?

Utazás? (egyedül)

"Hangzatos" tanfolyamok?

Fesztiválok?

Extravagáns, feltűnő ruhák (pitsa naci, csillogós-glittered selyem ing...)

Sport?

Fegyverek?

Lőfegyverek?

stb


Ezek egy részét korlátozza a "törvény", amit "betart". Mégis látni dorgos 10en éveseket/ bepiálva/ cigivel / alkohollal / tiltott jelképekkel / 20 éve még lőfegyver is volt a sulinkban a másodikos gyereknél, de Tisza parton a bökő rendszeres iskola felszerelés a bidám-badámoknál.

Úgyhogy a kérdés létjogosultsága nem a vita tárgya, mert valóság és érdekel. Főleg azért, mert nemrég kijelentették többen ezen az oldalon, a szülőnek ebbe beleszólása nincs.


Nálatok hogy van? Te hogy csinálod ezt?



2019. júl. 24. 05:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Na mi van, megihletett a hülyegyerek, aki egy könyvet nem bír rendelni, de politika, az kell neki? Vagy te vagy az...
2019. júl. 24. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%

Fiam még "csak" 14, de válaszolok, ha nem bánod.

Nem szólok bele mire költ, mert tudja jól, hogy ha elfogy a pénze, akkor a következő hónapig úgy sem kap. Ennek függvényében spórolós lett. Viszont van, hogy mielőtt megrendel valamit, ami nagyobb összeg, kikéri a véleményemet.

Ismerem és tudom, hogy az általad felsorolt dolgok közül talán csak politikai könyvet venne, de az is attól függ, hogy a politika mely irányzata, korszaka. Nem iszik, nincsenek beteges szokásai, itt a tetemekre is gondolok. Kismotort szeretne majd, de abba nyilván mi is beszállunk anyagilag. Karatezni jár, az nem sok költséggel jár. Ital, drog, egyéb tudatmódosító szerek nála szóba sem jöhetnek. Undorodik tőle. Tetoválásról már beszélgettünk /nekem is van/ , ha már nagykorú lesz, akkor csináltathat a saját pénzéből, bár ha nagyon szeretné, kipótoljuk neki. Amiket felsoroltál majdnem mind 18+, ezért esélytelen lenne neki, de hála Istennek még nem is foglalkoztatják ezek a dolgok. Van a listádon olyan, ami tényleg elég beteges, és remélem ezek kimaradnak a fiam életéből, mert próbáltuk/próbáljuk normális értékrendre nevelni.

2019. júl. 24. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
#1 válaszoló, szerintem ugyanaz a kérdező. Rájött, hogy kellene a könyv mellé egy-két "menő" tiltott uralmi jelképes kitűző is, mert ő lesz a jövő nagy "példaképe", mint Hitler... Beteg egy gyerek lehet, hogy ilyen listát sorolt... Normális lelkületű tininek meg sem fordul a fejében ilyen.
2019. júl. 24. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%
A politikai könyv az én kérdésemből jött?
2019. júl. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem kell elszámolnia vele, hogy mire költ. Bízunk benne, hogy sikerült értelmes kamaszt/fiatal felnőttet nevelni.

Ahol a 15 éves tetkót csináltat, meg a többit amit írsz fentebb, ott vastagon sáros a szülő.

2019. júl. 24. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
23%
Nem Hitler, nem is tudom honnan jött :D
2019. júl. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
23%

Vajon hány 15 éves van, aki egykor még ébren van és hétkor már itt kukorékol a nyári szünetben?

És édesem, ha már beléptél, nem a saját kérdésed az első, előbb válaszolgatsz másnak? Szerinted ezt ki veszi be?

2019. júl. 24. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
94%

15 évesen igenis beleszólok, hogy mit csinálhat, és mit nem. Felőlem vehet repülőjegyet Tibetbe, amíg nincs 18, addig az engedélyem nélkül úgyse teheti ki a lábát az országból.

Szerencsére egy megbízható, értelmes fiatalember, nem kell attól tartanom, hogy tetemeket vesz a neten. 😳 (Grillfűsszeres hús tetemnek számít?)

Neki is volt egy-egy húzása, mikor feszegette a határokat, pl. bebaszcsizott a haverokkal. Poén: ingyen, délután. Kamasz, ennyi. Tanult esetből.


A fentiekből ilyenekre költ, mint a csípsz, gyorskaják (nem túlsúlyos), sport, egy-egy strandolás a haverokkal, randik, pár ruha.

Nem cigizik, nem iszik, nem jár diszkóba, nem lett idióta.

Ha az lenne, akkor sokkal jobban korlátoznánk. Pl. nem kapna annyi zsebpénzt, hogy hülyeségekre tudja költeni.

2019. júl. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%
Szolnoki vagy, hogy igy ismered a Tisza partot? :DD
2019. júl. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
76%

Én nem szülő vagyok, csak egy 15 éves lány, de talán érdekel egy gyerek véleménye:D

Nálunk úgy működik hogy kapok egy kis zsebpénzt havonta (2000ft + néha ünnepekkor + Nagyszülőktől) ez azért lássuk be, nem olyan sok. Ha veszek valamit és megmondom otthon hogy mit, akkor kifizetik. Pl "anya vettem egy fagyit, 240ft volt" és akkor odaadja nekem az árát. DE ha hülyeséget veszek akkor nem fizeti ki erre van a zsebpénzem. Alkoholt vehetek magamnak nem szoktam inni igazából ki is fizetné, de hát az milyen már ha a szülő vesz alkoholt úgyhogy nem. Úgyhogy a felsoroltak közül alkoholt, néha egészségtelen ételeket illetve feltűnőbb ruhákat veszek magamnak, a többi eszembe sem jutna és minden mást meg nagyjából fizetnek:D mindkét tesómnak ugyanúgy működik ez

2019. júl. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!