Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megteheti ezt a volt feleség?

Megteheti ezt a volt feleség?

Figyelt kérdés

Kis háttérsztori: a vőlegényem három éve elvált, van két gyereke, 9, 5 évesek. Én 24 hetesterhes vagyok.

Jópárszor le kellett mondanunk a láthatást, vagy rövidíteni, mert párom túlórázott, én meg nem igazán bírok a két lánnyal (a nagy hiperaktív és folyton a húgát nyüstöli, aki vinnyog, én meg tiszta ideg vagyok)

Kijelentettem, hogy egyszerre csak az egyikre vagyok hajlandó vigyázni, főleg nyáron, mikor teljes hetes kapcsolattartás van.

Anyuka ezen bedurcizott, és ultimátumot adott, hogy vagy a megítéltek szerint visszük a gyerekeket, vagy sehogy.

Ez pl tegnap este hattól vasárnap este hatig lett volna, kaptunk egy üzenetet, hogy fél hétig várnak a páromra, aztán a hétvégére elutaznak, vagy megy a értük, vagy elviszik őket is.

Nekünk viszont csak vasárnap délután lett volna jó, de küldött anyuka egy képet, hogy már a horvát tengerparton vannak (az új férje ott dolgozik, gyakran mennek oda) és csak vasárnap délután indulnak haza.

Továbbá kijelentette, hogy minden hétvégén mennek, illetve azt is, hogy a gyerekfelezést felejtsem el, mert vagy mindkettő megy, vagy egyik sem.

Azt mondja az ex, hogy három évig rugalmas volt, belement mindenféle módosításba, de elege van, nem alkalmazkodik többet. Mert szerinte, ha kéthetente csak az egyiket visszük, attól sérül a gyerek.



2019. júl. 27. 15:40
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 A kérdező kommentje:

Erkölcsileg nem teheti meg, örülhetne, hogy nincsenek a gyerekek letojva, engem apám elhagyott, azt se tudom, él-e.

Jogilag érdekelne.

2019. júl. 27. 15:44
 2/68 anonim ***** válasza:
83%
Hát bocs, de anyukának teljesen igaza van. Nem vagy te senki ahhoz, hogy beoszd az ő idejét. Ha apuka nem tartja be a láthatást, szórakozik anyukával meg hitegeti, akkor anyuka miért legyen együttműködő? Képzeld nem körülötted forog a világ, másnak is van élete, amit nem kötelessége hozzád igazítani.
2019. júl. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
88%

Várjunk csak egy kicsit!

Jól értem, hogy te úgy gondolod, hogy négyhetente egy délután elég a gyereknek az apjával?

Mert ugye, ha kéthetente egy gyerek van veletek csak, akkor négyhetente kerülnek sorra?

Láthatod milyen szuper apuka a párod. Szülj neki vagy hatot XD

2019. júl. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
86%
Troll kérdésnek tűnik, de sajnos ismerek személyesen is ilyen hülye pi_csákat. Kicsit vegyél vissza az arcodból aranyom, mert nagyon el vagy szállva.
2019. júl. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
84%

Nem leszek a kedvenced, de a felezés ötlet borzalmas. Anya mondja meg nekik, hogy ezen a héten csak a kicsire vagy csak a nagyra vagy kíváncsi és ezért apát sem láthatják. Vagy apa hívja fel, esetleg te választasz? A terhességed a te dolgod, de így gyakorlatilag el akarod választani a gyerekeket az apjuktól.

A láthatási idővel meg igaza van, hagyja otthon az egyiket,míg ő a másikkal elutazik azért, hogy te vasárnap pár órát rá szánnál? A helyében én is vinném. Vagy azt várod, hogy a saját életét rendelje alá neked és ő se utazzon sehova, hanem üljön otthon készenlétben várva, hogy neked mikor felel meg.

Te csöppentél bele egy gyerek-szülő kapcsolatba, nem dirigálhatsz ilyen szinten.

2019. júl. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
88%
Igaza van anyukának.
2019. júl. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
86%

Jogilag:

Anyuka csak és kizárólag a bíróság álltál megítélt láthatási időpontban köteles a gyerekeket átadni. Mivel az ítélet egészen biztosan két gyerekre szól, simán megteheti, hogy ha csak az egyiket akarjátok vinni, nem adja egyiket sem át. Ha kis esze van, megy a bíróságra és kéri a láthatás ujraszabalyozasat9, egészen pontosan annak megszüntetését

2019. júl. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 A kérdező kommentje:

Nekünk is kell hétvége! Terhes vagyok, pihennem kell, a házat is ujjítgatjuk, vannak állataink, amiket gondozni kell. Plusz kell egyv kis kettesben töltött idő is!

Nem azon vinnyogok, hogy gyt-t fizet a párom, holott amúgy nincs rá szükségük, új férj BMWt rakott a seggük alá, meg fizet mindent, anyuci be is vallotta, hogy csak hobbiból dolgozik egy ruhaboltban.

Én nem bírok a kettővel egyszerre!

2019. júl. 27. 15:58
 9/68 anonim ***** válasza:
76%
Remelem a szules utan hamarosan jon az ujabb gyerek a parod meg szepen lelép, mint az extol. Képzeld milyen jó lesz: ha kéthetente egy gyerek megy láthatásra, akkor alig látja majd a te kölkeidet. Szuper, nem?
2019. júl. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
93%
Nem is a te dolgod. A gyerekek apjának kellene velük lenni.
2019. júl. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!