Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet azzal kezdeni, hogy...

Mit lehet azzal kezdeni, hogy anyukám mindent szó szerint vesz?

Figyelt kérdés

2019. júl. 29. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt és úgy mondod neki, amit és ahogy érteni kell.
2019. júl. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ne érts félre.
2019. júl. 29. 20:19
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Ha autista (vagy enyhébb autista), akkor mást nem nagyon tudsz csinálni, minthogy pontosan fogalmazol. Ha csak szórakozik, akkor megmondhatod neki, hogy kivel szórakozzon - feltéve, hogy elmúltál már 18.
2019. júl. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem autista.


Pl. mondjuk nem ért valamit, amikor már sokadjára mondom akkor se, erre mondom, hogy "már 100-szor elmondtam, hogy..." és ő: "nem is mondtad el százszor!"


És ezeket komolyan mondja, nem viccből.


(Bocsi a sok szóismétlésért)

2019. júl. 29. 20:33
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak idegesít.
2019. júl. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%
Nem akarom bántani, de azt olvastam, aki ilyen, annak alacsonyabb az intelligenciája. Aki szó szerint ért mindent, vagy képtelen az elvont gondolkodásra, az butább. Nem képes "gondolat kísérletekre", hogy azt mondod neki, képzeld el, hogy tudsz repülni, és leáll ott, hogy de nem tud, és képtelen ezen tovább lépni.
2019. júl. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne ironizáljál, ne poénkodj neki, hanem adj neki konkrét információkat, amit nem ért félre, ami nem vezeti félre, hanem egy az egyben precizen azt fedi amit elmondtál, amire szükség lenne.
2019. júl. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
Az alacsonyabb intelligencia szintű emberek nem nagyon értik az iróniát ésatöbbit. Nekem a legjobb barátom ilyen, egyszerűen mindent el kell neki magyaráznom, nem azt nem úgy értettem, nem erre mondják stb. Persze ilyenkor megsértődik, mert az hiszi direkt mondok olyat, amit nem ért. (Felnőtt emberek vagyunk.) Nehéz így az élet, de én már megtanultam kicsit “lebutítva” beszélni neki. Pedig nem használok érthetetlen, idegen kifejezéseket, normálisan beszélek. Nem tudsz kezdeni semmit, majd megtanulsz alkalmazkodni. De tudom, milyen idegesítő lehet ez.:(
2019. júl. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!