Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány éves kortól érdemes...

Hány éves kortól érdemes bevonni a kamaszt a házimunkába, és milyen feladatokat adjunk neki?

Figyelt kérdés

2019. júl. 29. 23:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
67%
A 4 évesem is takarít. Hogy nem jutott eddig neki feladat?
2019. júl. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
58%

Mit takaríthat egy négy éves első, a Jó Istenért? Maga után a játékait esetleg.

Az én lányom 10 éves korától takarít a szobájába, porszívózik és segít ha kell a háztartásba. Én annyival is megelégszem ha az ő szobáját és magát tisztán tartja.

2019. júl. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
42%

3 évesen vigye ki a konyhába az edényeit a mosogatóba.

Dobja bele a szemetet a szemetesbe.

5 évesen készítse össze magának a hideg ételt, nyisson ki önállóan mindent.

szedje össze a WC-papírgurigákat a szelektív szemétbe, bontsa ki a WC-papírt, zsepit, szappant és készítse a helyére.

Tegye a szennyes ruhát a szennyesládába.

14 éves korától mosson magára, tegye a vásárolt ételt a hőtőbe konyhakészen, és a többi dolgot a helyére.

Vásároljon be, készítse elő főzéshez az alapanyagokat.

Apróbb varrások, javítások.

Később ingatlan üzemeltetése, számlák, közművekkel kapcsolattartás, pl. egy szolgáltatóval (telefon, biztosító vagy kéményseprők, mindegy).

2019. júl. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
24%

4 éves:

reggel beágyaz

maga után elpakol étkezések után, a pultra

heti 1x mosogat (késeket nem, csak poharakat, tányért)

heti 1x összeporszívózza a két szobát

szelektívbe hordja le a papírt és műanyagot

és igen, napi 2x rendet tesz, étkezések előtt van rendrakás

2019. júl. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

"heti 1x mosogat (késeket nem, csak poharakat, tányért)


heti 1x összeporszívózza a két szobát"


Én nem lennék arra büszke, ha a 4 évesem ezeket megcsinálná, mert 4 évesen nem dolga 2 szobát felporszívózni meg mosogatni, webben egészen biztos vagyok!!! Ez nálam kimeríti a gyerekmunkát!

2019. júl. 29. 23:27
 6/21 anonim ***** válasza:
16%
Kerdezo szerintem ezt a 4 evesen hazimunkaztatjuk a gyermeket azt ironianak szantak,ne vegyel mar mindent be.. hulye kerdesre hulye valasz fog erkezni
2019. júl. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
a kérdésem nem hülye, vagy ha annak tartod, arrébb lehet fáradni, nem pedig durván minősítgetni.
2019. júl. 29. 23:44
 8/21 anonim ***** válasza:
85%

Minél hamarabb és amit képes elvégezni apróbb segítségeket. Próbálkozz és tapasztald ki!


Egyszer a saját szememmel láttam, amikor egy éppen járni tudó gyereket a nagyanyja tanítgatta és a vásárlás után a legkönnyebb dolgot, ami egy zacskó chips volt a kezébe nyomott, hogy akkor tessék, ezt te hozod és majdnem akkora volt a gyerek, mint a zacskó és büszkén cipelte haza, hogy ő már tud segíteni a nagyinak. Nagyon édes volt és minden gyereket már korán arra kellene nevelni, hogy segítsen be a feladatokba, akkor nem lenne ennyi elkényeztetett kamasz, meg lusta felnőtt, akinek beszólnak a szobájába, hogy kész a kaja, mert egy tál ételt sem tud elkészíteni magának - ha lány, ha fiú.


Szóval szerintem jó kérdést tettél fel kérdező és sose szégyelld, hogy nevelni akarod a gyerekedet s nem csak kinyalni a sggét.


Azért ne nevezzük már rabszolgamunkának azt, ami természetes.


Nem tudom, de minket még úgy neveltek, hogy segítsünk be a szülőknek, nagyszülőknek és soha egy percig nem volt ez vita tárgya. Nem is volt velünk semmi gond....

2019. júl. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 4 éves a gyerkocom es itt is ő porszivozik.Ha látja hogy veszem elő a porszivot megkérdezi hogy porszivozhat ő?Vagy nagyon szeret a konyhában segíteni,fő segitsegem a panirozàsban,meg ha sütit sütök akkor is szívesen segitenek.A nagyobbik gyerek pedig a ruha hajtogatast szereti,meg a zoknikat parositani.:D ő ezekben segit inkabb.Szerintem minél hamarabb bekell őket vonni,nekik teszünk jót ezzel hogy megtanuljak ellesik a dolgokat,mindketten fiúk.
2019. júl. 30. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Tegyen rendet szobájában ,vigye ki koszos ruháit,szenyestartoba,néha néha mosogason el .
2019. júl. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!