Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Új gyerek miatt kirakni/elaján...

Új gyerek miatt kirakni/elajándékozni a már meglévő gyerek állatait?

Figyelt kérdés

Új gyerek születik a családba, és a "régi" gyerek kutyáját és macskáját szeretnék lepasszolni a szülők, mert azt mondták, hogy nem fognak hazahozni egy kisbabát állatok közé. Szerintetek ilyenkor mit lehet tenni? Elköltözésre nincs lehetőségem, arra meg végképp nem, hogy az állataim kizárják az udvarra (főleg a macskát, mikor egész életében szobamacska volt). Nem tudom mit tegyek, nem lehet őket meggyőzni sehogy már hetek óta, az állataimat meg imádom, velük nőttem fel szinte, összetörnék teljesen, ha elszakítanák őket tőlem. A szüleim szerint csak állatok, majd veszek magamnak újakat, ha egyszer elköltözök.

Nagyon bánt a dolog, tényleg nem tudom már mit tegyek. Vagy kihez forduljak, rokonok közül senki nem tudott eddig segíteni.


2019. aug. 10. 12:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/88 mkvenner válasza:
93%
Ha semmiképpen nem maradhatnak az állatok, akkor marad az állatmenhely. Cseszett jó szüleid lehetnek, hogy ennyire vannak rád tekintettel, már nem azért. Biztosan meglehetne ezt oldani, úgy hogy mindenkinek jó legyen, ja de ahhoz gondolkodni is kéne.
2019. aug. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/88 anonim ***** válasza:
91%

A macska jó eséllyel vissza is fog menni. Azt mondják, a kutya a gazdájához, a macska a házához ragaszkodik. Itt most a gazdája és a háza is ugyanott maradna, csak ő lenne elvivve onnan.

Mit mondja, szüleid jó nagy tuskók! X éve van állatod, ők is tudták, amikor kistestvért terveztek.

Így kell megágyazni a testvérek közötti gyűlölködésnek.


Tippem sajnos nincs, csak annyi, hogy egy befogadó családot kéne keresni neki. Közel hozzátok, hogy gyakran látogathasd. De mondom, a macska akkor is visszajöhet. Ha szobamacska, akkor még könnyebben érheti baleset hazaúton.


Szüleid egyébként hova passzolnák le? A fejsze foka alá, majd a föld alá? Vagy két falu között valahol kidobnák az autóból? Vagy az autó mögött kötélen húznák, mint a balotaszállási kocsmárosnő?

2019. aug. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/88 mkvenner válasza:
93%
Eddig tök nyugodt napom volt, de ez a kérdés rendesen felbosszantott, pedig nem is ismerem őket személyesen.
2019. aug. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/88 anonim ***** válasza:
89%

Talán gondolkodni kellett volna először. Nem elég az új gyerek a réginek - testvérféltékenység -, de még a szeretett jószágait is "lepasszolják" a kedves szülei.


"A szüleim szerint csak állatok, majd veszek magamnak újakat, ha egyszer elköltözök."


A szüleid rendkívül gonosz, önző és kegyetlen emberek. Rossz szülők. Az állat nem csak "egy állat" és darab-darab alapon létezik, hanem érző lény, sok esetben százszor több, mint bármelyik ember. Eg gyerek különönsen erősen kötődik hozzájuk - főként, ha olyan rossz és önző szülei vannak, mint neked.


Az állatkáidat fényképezd le, vagy filmezd le, búcsúzz el tőlük és vidd el őket egy állatmehelyre.

És soha, se soha ne feledd el azt a haragot és azt a gyűlöletet, amit most érzel a szüleid iránt.

Később ez lesz a hajtóerő ahhoz, hogy rájuk vágd az ajtót, és soha többé ne is lásd őket. Nem érdemelnek egy falat kenyerert sem tőled, ha megöregszenek.


Hidd el, tudom, miről beszélek. De a többi nem publikus.

2019. aug. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/88 anonim ***** válasza:
97%

Falun én is állatok között nőttem fel, mindig volt cica, kutya (akiket mindig családtagként kezeltünk), plusz kicsi koromban tehén, nyuszik, csirkék stb...


Rengeteg fotó és videó van róla hogy pici gyerekként is ölelgettem az állatokat, hozzájuk bújtam. Még sem lett semmi bajom tőlük. Manapság, felnőtt fejjel is a kutyámmal alszom. Perszr csak ha párom nincs otthon :)


Szerintem a szüleid csak szabadulni akarnak az állataidtól, és most végre van egy "jó" indokuk.


Esetleg jó ismerősödhöz tudod vinni az állatokat, vagy ideiglenes befogadóhoz. Vagy marad a menhely a legvégén.

Egyébként hány éves vagy? Nem vagy még elköltözős korban? Mert akkor vihetnéd őket is.


Ja, a szüleid egyébként egy mocsok, disznó, embernek csúfolt élőlények, akikkel ugyanazt csinálnám mint ők az állataiddal, vagyis kidobnám őket az utcára. De ez csak az én szerény véleményem.

2019. aug. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/88 anonim ***** válasza:
99%
Te jó ég, ha így gondolkoznak az állatokról, és nincs bennük annyi empátia, hogy megértsék, hogy ők nem csak tárgyak, amiket kidobhatsz és majd veszel újat, akkor őszintén nem tudom elképzelni, hogy jó szülők lennének. Sajnálom, hogy ilyen emberekkel kell felnőnöd.
2019. aug. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/88 anonim ***** válasza:
99%
Én fognám a cicám,és megszöknék egy üzenettel,"Én csak egy gyerek vagyok,majd szülsz másikat"
2019. aug. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/88 anonim ***** válasza:
99%

Ez a kérdés felbszta az agyamat. Hogy lehetnek ilyen szüleid? Hány éves vagy? Sajnállak nagyon, nem tudom mit kellene tenned. Nekem is van két kutyám, macskám,meghalnék ha el kellene öket hagynom valami miatt. Nem olvastam el az eddigi válaszokat ezért lehet, hogy már tanácsolták ezt. De nem lehetne leülni velük, elmondani nekik, hogy ez neked mennyire fáj? Èn is most várok kisbabát amúgy, és eszembe sem jutna elhagyni az állataimat emiatt! Ha rendesen vannak oltva féregtelenítve, söt írod hogy benti a macska (tehát nem kóvályog el nem szed össze mindent amit egy kinti macska összeszed esetleg),akkor nem értem miért kizáró ok az állat ha csecsemö érkezik? Ez csak rugalmasság kérdése. Nagyon sajnállak, megérteném, ha emiatt SOHA nem tudnál megbocsájtani a szüleidnek.

Szerintem ülj le velük, ha már megtetted, akkor ülj le velük újra, és mondd el nekik hogy ez nekem mit jelent.

(Esetleg mutasd meg nekik, hogy kitetted a kérdést ide és milyen válaszokat kaptal).

Sok szerencsét.

2019. aug. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/88 anonim ***** válasza:
98%
A meglévő gyerek hány éves?
2019. aug. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/88 anonim ***** válasza:
98%

Hány éves vagy te?


Annyit tehetsz, hogy keresel befogadó családot az állataidnak, ha tudsz, akár a közelben és látogatod őket.


Mindenesetre megvan a véleményem az ilyen "szülőkről".

2019. aug. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!