Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg vannak olyan szülők,...

Tényleg vannak olyan szülők, akik kikérik a meglévő gyerek/gyerekek véleményét, hogy legyen-e kistesójuk vagy sem?

Figyelt kérdés
2018. nov. 4. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Es az baj?
2018. nov. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Igen


De, általában nem ez dönt, de könnyebb felkészülni a problémák kezelésére


Plusz a gyereekek is jobban felkészülnek ha már téma van róla

2018. nov. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
A 2-es álláspontjával egyetértek. Mi is megkérdeztük a kislányunkat (2,5 éves volt, mikor felmerült a tesó gondolata), hogy mit gondol. Nem ő dönt, szóval nem az lett volna, hogy ha nemet mond, akkor nem lesz, csak úgy kíváncsiak voltunk, mire számítsunk. Szerencsére nálunk abszolút pozitív volt a fogadtatás (beszélt már rég, teljesen megértett minket, és a baráti körben fél évvel korábban született kistesó, így tudta, hogy miről beszélünk). Ha nemet mondott volna, akkor annyit tettünk volna, hogy pozitív történeteket mesélünk, tesós meséket olvasunk stb. De ugyanúgy lett volna még egy gyerek.
2018. nov. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Sajnos tul keves. Egy jo szulo amugy pontosan erzi, hogy kell-e vagy sem a teso. A legtobb sejti h nem, megis megcsinalja. Haldoklo hazassagba, szeretethianyos gyerek melle, rosszabb anyagi korulmenyek koze, erzelmi valsagban, mindenhogy.
2018. nov. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Véleményt kérni és figyelembe venni más, mint elutasítani a döntés felelősségét és rátolni valakire, aki nem bírja el. Attól, hogy megkérdezem azokat, akiket érint a változás még nem jelenti azt, hogy rájuk bízom a döntést, csak azt, hogy tisztelem annyira, hogy meghallgatom, mit gondol az adott témáról.
2018. nov. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Aki igen, azok hogy kérdezik?

Én nem kérdeztem, mert láttam rajta ahogy viszonyult a babákhoz, hogy nem lesz gond. Nyilván más, egy idegen gyerek, mint egy testvér. De egy 2 éves nem tudom mennyire tudna reális választ adni. Egyik nap szereti az almát, másnap "Fújj, kidobnám az összeset a kukába.".

Amikor terhes lettem együtt készültünk az érkezésére. Segített ruhát választani, félidőben bejött az uh-ra és kapott képet, amit a szobájába tett, meg ilyenek.

Úgy gondoltam, ez a mi döntésünk, őt elég lesz jól felkészíteni a változásra.

2018. nov. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
14%
Remélem, nem sokan.
2018. nov. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Függ a gyerektől is. Ha erősebb jellem, akkor nem nagyon tanácsos a feje fölött dönteni. Persze elsősorban "el kell adni" a dolgot neki is, úgy, hogy fel se merül ilyesmi, hogy bárki is ne akarna egy kistesót. Azért én megtisztelem azzal, hogy elmondom, milyen nehéz lesz mindannyiunknak csomószor (de megéri, mert), nagyon óvni kell, a nagytesó is mintha kicsit még nagyobb lenne, kicsit már kevesebb idő jut rá és több feladata lesz mindeközben (de megéri, mert).
2018. nov. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!