Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek az Elizabet...

Szerintetek az Elizabet nagyon idegen hangzású név?

Figyelt kérdés

Általában nem tetszenek a magyarosított nevek, de a férjem felvetette ezt az ötletet, és egyre jobban tetszik. Így egyben, és Eliza, Lizaként becézve is. Szerintetek nagyon idegen ez a név Magyaroroszágon?


A vezetéknév nem tipikusan magyaros, de nem is furcsa hangzású. Olyan mint pl az Ivády, Váradi.


2019. aug. 14. 13:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
48%

Engem így hívnak, 36 éves vagyok.

Különben egyáltalán nem idegen, sőt, olyannal is találkoztam már, akinek vezetéknevvel együtt ugyanúgy hívják, mint engem.

Eddig még mindenki elájult, milyen szép, én nem rajongom érte, mert millió becezesi alakja van. Akárhány közösségbe kerültem, mindenhol máshogy hívtak. Egyszer osszeszamoltam, máshogy hív a család, általános iskola, középiskola, 1. munkahely, egyetem, 2. munkahely, 3. munkahely, baráti kör.

8. 😫

Ezért adtam a gyermekemnek nem becezheto nevet.

2019. aug. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de nekem ez a dal jut róla eszembe, szóval biztosan nem adnám: https://www.youtube.com/watch?v=Zz1IPGP7ff0
2019. aug. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Az én nevem Elizabetta. Szerbiából származom, amikor az útlevelemet csináltattuk, átkereszteltek Erzsébetre... és ez nekik természetes volt. Amúgy én szeretem a nevem, nem tűnik idegen hangzásúnak, de sokaknak meggyűlik vele a baja, legyen az illető szerb, magyar vagy akár német.
2019. aug. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon... Meg ezekről külföldről átvett, magyar átírással használt nevekről elsőre a kisebbség ugrik be: pl. Elizabet, Vanessza, Szamanata, Dzsenifer, Dzsesszika, Zsáklin..
2019. aug. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Itt kisebbségi, erőltetett

Külföldön szép lenne

2019. aug. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ugyancsak a KFT dala jut róla eszembe
2019. aug. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!