Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi anyagi támogatást...

Mennyi anyagi támogatást kaptatok a szülőktől az életben való elinduláshoz? (Házvásárláshoz, esküvőhöz vagy egyéb nagy lépéshez. )

Figyelt kérdés
2019. aug. 20. 10:00
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
14%

Tulajdonképpen semmi használhatót nem kaptam tőlük. A házat felesben rám és nővéremre iratták, de eladva nem lesz. Anyum előző autóját megkaptuk nővéremmel, de ez nyilván csak addig használható, míg itthon lakok, utána úgyis kell vennem magamnak. Lakást, albérletet nem fizettek soha, pedig mindketten millió fölött keresnek havonta, így Pestre naponta összesen 4-5 órákat kellett utaznom egyetemre. Rengeteg időmet és energiámat elvette.


Engem főleg azért bántanak ezek a dolgok, mert a rokonságomban meg minden gyereknek van lakás biztosítva, fizetik a teljes esküvői költségeiket meg mindent és még csak nemis teherként élik meg, hanem alap, hogy segítik őket. Én meg inkább kerestem egy “pótapukát”, aki segít az anyagiakban, ha már az én apámra nem számíthatok(sugar daddy).

2019. aug. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
82%

Sokat.

Gyerekkorban amikor kellett különtanár, kifizették, ha bármilyen hobbim volt, fizették. Aztán jogsit is állták.

Modern elektronikai cuccok megvoltak lány létemre, sőt, az az egyetlen, amit mai napig nem magamnak veszek, mert fater imád ilyeneket ajándékozni.

Huszonévesen már van egy kis lakásom, ezt kb. 30%-ban ők állták.

Esküvőm még nem volt, de nem is lesz, mert pénzkidobásnak tartom. 🙂 Vagyis csak max. ilyen családi vacsis verziót gondolok.

A szüleim a példaképeim, én is olyan akarok lenni, mint ők.

2019. aug. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
67%

Az anyósomék és a szüleim közösen fizették ki a lagzit (40 fős dínom dánom éjfélig tartó táncikálás). A Lakásvásárláshoz a szüleim adtak kb a lakás értékének a 10%-át. (Mai áron kábé egy 30 milliós lakásunk van.) Anyósék nem tudtak támogatni.

Míg a lakásunk épült addig a szüleim lakásában húzhattuk meg magunkat ideiglenesen és ingyenesen.


Az összes többi nagyobb kiadást magunk finanszíroztuk.

2019. aug. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 Metionin ***** válasza:
71%
Semennyit, nem volt miből.
2019. aug. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
95%

4en vagyunk tesverek

Anyam egyedul nevelt minket

Igy annyi amennyit megtehetett vagyis amig otthon laktunk mindent allt. Csak a fizu 10% kerte mikor mar dolgoztunk.


Most mar jobb az anyagi helyzete 🙂 azt mondta szep kis orokseget kapunk majd ha meghal 😃 bakker nyugdijas leszek mire ez bekovetkezik... De megnyugtato 😃

2019. aug. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
21%

15:09


Az egyetlen normális "gyerek".

A többi az követelőző, szülőket kiszipolyozó bunkó!


(Kivéve természetesen azokat, akiknél szegénység volt.)

2019. aug. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteget segítenek most is. Amint szétment a párkapcsolatom és terhesen egyedül maradtam tárt karokkal vártak haza, és a babaholmik egy részét is ők vették :)

Az az egy szabályuk van, hogy kaját állják, de bármi más kell azt magamnak oldjam meg ami teljesen korrekt :)

2019. aug. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
0.
2019. aug. 21. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Semennyit.
2019. aug. 21. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Férjem szülei is és az én szüleim is támogattak/támogatnak minket, mindenki a lehetőségeikhez képest.

Anyukám 16 éves koromban meghalt. Így ő sajnos a felnőtté válásomat már nem élhette meg. Annó az első kocsimat apu vette nekem, fenntartani már nekem kellett nyilván. Párom szintén az apjától kapta az első kocsiját. A házat amiben lakunk szintén párom apukája vette, először nem kimondottan nekünk, csak úgy megvette, hogy majd felújítgatja meg ilyesmi, de aztán egyszercsak mondta, hogy legyen a miénk. Aztàn apósom is meghalt.

Szóval nekünk nagyon nagyon sokat segítettek az elindulásban! És a mai napig nagyon sokat segít anyósom is meg apu is. Volt, hogy kölcsön kellett kérnünk aputól, azonnal szó nélkül adott. De nem csak nekünk, van két nővérem, nekik is bármikor segít bármiben. De nem csak anyagilag segítenek minket. Veteményesük van, abból is mindig hozzák nekünk a termést. Apu szokott tyúkokat is nevelni, azokat is nekünk. Anyósomra bármikor számíthatok ha a kislányunkra kell vigyázni. A mi családunkban nem csak 18 éves korig gyerek a gyerek, hanem örökre. A szüleink ameddig csak képesek rá, segítenek minket. De ugyan úgy mi is őket. Én is támogatni fogom a gyerekem anyagilag, ha megtehetem.

2019. aug. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!