Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, milyen motivációból...

Szülők, milyen motivációból adtok különleges, ritka keresztnevet a gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés

Brendon, Krisztofer, Amanda, Dzsenifer, Rikárdó, Kevin, Rajmund, Kira, Amira, Márió, Kendra, Kilián, Liliána, Tina, Pamela stb. stb.


Ez csak néhány név, ami szembejött velem utóbbi időszakban.


1. ha különleges nevet adtok, hol talákoztatok először az adott névvel (utónévkönyv, film, zene, tévéműsor, ismerősök által, interneten)


2. mi tetszett meg abban az adott névben nektek?


3. mit reméltek, hogyan befolyásolja a gyereketek társadalmi sikerességét, boldogulását az életben, ha különleges, ritka keresztnevet visel? vagy érhetik-e hátrányok emiatt?



2019. aug. 24. 17:20
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
1. kérdés után lemaradt a kérdőjel, szóval az egy kérdés lenne. :)
2019. aug. 24. 17:29
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Az általad felsoroltak 80%-a eléggé tudatnév, millió Brendon, Krisztofer, Amanda, Dzsenifer, Kira, Amira, Kendra Liliána szaladgál az utcán. Ezek közül van ami a leggyakoribb nevek között is szerepel.
2019. aug. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Ezek nem különleges nevek, csak a romák hiszik annak.
2019. aug. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

nincs igazad, mert ezek ritka nevek.


a ritkaság azt jelenti, hogy van köztük olyan, ami egy-két évtizeddel ezelőtt még az utónévkönyvben sem volt, ill. statisztikailag ritkák, mert nincsenek benne az első 10 vagy 20 legnépszerűbb névben.

2019. aug. 24. 17:44
 5/18 anonim ***** válasza:
42%
Egyik gyerekem neve sincs benne a 10 leggyakoribban. Nem szerettem volna tucat nevet nekik. (Izabella, Daniella, Szabolcs)
2019. aug. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%
Mert ettől nyilván ő is különleges lesz...
2019. aug. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
46%
Az én gyerekem egy gyakorinak mondott és egy anno különlegesnek számító nevet kapott: Anna Míra lett. Azok rendkívül egyszeru: ezek a nevek tetszettek. Marhára nem érdekelt, hogy gyakori név e. Az Anna pl a születése évében a leggyakrabban adott női név volt, ennek ellenére még soha nem találkoztam ezzel a névvel a korosztalyaban. Úgy 6 évesen eldontottem, hogy ha lányom lesz Anna lesz a neve, így nem volt kérdés a születésekor sem. A Míra pedig a miraculum, csoda jelentés miatt lett, csak a Mira változat kiejtése nekem nem tetszett, így a hosszú í-s változatot választottam. Az utonevkeonyben találtam amúgy rá anno. A sikere vagy boldogulasa nem a néven múlik.
2019. aug. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
62%
Mivel a férjem vezetékneve nagyon gyakori, két utónevet fogunk adni a gyerekeinknek, ebből az egyik hagyományos, "normális" név lesz, ami biztos nem ciki neki (de azok közül is lehetőleg egy ritkább), a másik pedig egy nagyon ritka, de szép hangzású keresztnév, amit az utónévkönyvből fogunk kitúrni. Melós lesz a névválasztás :-/ Sajnos a férjemnek származnak kellemetlenségei abból, hogy gyakori a neve, ezért figyelni fogunk erre.
2019. aug. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk azért van a gyerekeknek különleges neve, mert nem Magyaroroszágon élünk, a férjem nem magyar, ezért olyan neveket kerestünk, ami minkét országban ismert, de nem tucatnév sehol, emellett az is szempont volt, hogy maygarul is olvasható, illetve kimondható legyen minden probléma nélkül.
2019. aug. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
71%

Az én gyerekem Zoé, mikor adtam, csak egy ilyen nevet hallottam, meg egy hasonlót.


Tetszett a hangzása, erős, magabiztos, határozott, kemény név, mégis lágyít rajta az az é a végén. Tetszett, hogy rövid, három betűs, és az is, hogy eddig alig hallottam.


A "vadmacskakommandó"(lányos anime) fő karaktere és egy klassz színésznő is Zoé-zooey, én azt hittem, más még nem is hallotta.


Mikor meghallottam, hogy népszerű név(a gyerek két éves korában), kapott második nevet, elsőre bosszantott, másodszorra örültem neki.

2019. aug. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!