Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 16-17 éves lányok! Mit engedne...

16-17 éves lányok! Mit engednek meg nektek a szüleitek?

Figyelt kérdés

Lehet feltűnő műkörmöd? (Értem ezalatt a hosszú, piros körmöket)


Hordhatsz olyan rövidnadrágot, amiből ki van a feneked alja, neccharisnyát, fenéknél szakadt nadrágot, nagyon rövid felsőket/crop topotokat, bralettet utcára?


Hétköznapra vagy bikini alsóként lehet tangát hordanod?


Lehet komoly párkapcsolatod? Aludhat nálatok/te aludhatsz-e a fiúnál?


Tehetsz ki az internetre, küldhetsz ismerőseidnek bikinis, fehérneműs képet?


Eltiltanak egy nálad 8-10 évvel idősebb férfitől?


Beleszólnak abba, ha egyetemista haverjaid, barátaid lennének csak?


Nyáron, illetve most már iskolaidőben meddig maradhatsz kint, mikorra kell mindenképp hazaérned?


Rendszeresen fogyaszthatsz alkoholt, dohányozhatsz?


Ha nincs kedved iskolába menni, megengedik, hogy otthon maradj?


Milyen jegyeket várnak el tőled? Milyen osztályzatért szidnak meg? Beleszólnak a továbbtanulásodba?


És végül, szigorúnak vagy engedékenynek tartod szüleid?



2019. szept. 8. 20:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Hát a körömmel nem hiszem hogy baja lenne de személy szerint nem szeretem a műkörmöt😅.

Nem hiszem hogy szólna érte,de szintén nem rajongok értük.

Tangával semmi baja igazából neki is van és ő vette nekem az elsőt.

Ilyen még nem volt és kicsit aggódom is mi lesz vele,ha fiúnál akarok aludni. De hát én döntésem 😂. Meg nem nagyon van ebbe szerintem beleszólása. Vigyázni tudok magamra idegen srácnál meg nem aludnék szóval remélem megbízna bennem.

Nem szoktam. Szerintem ezt nem is engedné esetleg bikiniset ami a nyaraláson készült.

Nem igazán beszélek 8-10 évvel idősebb sráccal 😂😂. Maximum a bátyámmal.

Nem hiszem. Örülne neki ha lenne minnél több barátom

Fhuu hát ezaz amiről még nem beszéltünk alapból későn érek haza. Én azt akartam megbeszélni vele, hogy 8ig hagyj maradjak és ha tovább maradnék időben szóljak telefonáljak hogy még maradok és így engedje meg.

Dohány nem vonz. Inni nem ihatok gyógyszert szedek,de kiskorom óta hozzá vagyok szoktatva az alkoholhoz szóval ez se nagyon vonz. Barátokkal inkább de a gyógyszer miatt nem lehet.

Igen míg van szülői igazolási lehetőségem.

Nem szól nagyon bele. Szerintem nem is vár el semmit meg nem is várhat el én úgy gondolom,mert általánosba se segített sokat. Szóval magam miatt tanulok nem miatta.

Szerintem engedékeny.

2019. szept. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
16l
2019. szept. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Ennek a felét magától sem csinálná rgy normális, egészséges értékrenddel rendelkező 16 éves (fenékkilógatós gatya, cigi, alkohol, szex, bikinis kép internetre pakolás)
2019. szept. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyáron volt feltűnő műkörmöm, csak kíváncsiságból. Suliban általában csak géllakom van.

Olyan rövid nadrágot amiből kint van a fenekem nem is akarok felvenni. Crop topot, bralettet hordtam nyáron sokat, iskolába nem.

Hétközben szoktam időnként tangát hordani, de nem minden nap, bikiniként zavarna.

Van párkapcsolatom másfél éve, aludhatunk egymásnál.

Az internetre nem szoktam bikinis képet posztolni, max csak akkor ha nem egyedül vagyok rajta de akkor sem pucsítos képet. Arról hogy privátban ismerőseimnek milyen képeket küldök nem kérem ki a szüleim véleményét.

Nem tudom hogy el tiltanának-e egy idősebb férfitól.

Nem hiszem hogy beleszólnának.

Általában óránként szoktam írni nekik hogy kb mikor megyek, nem várják el de így szoktam meg. Nyáron nem volt határidő, suli időben általában 9-10 között max mindig haza érek de az sem minden napos hogy addig kimaradok.

Nem dohányzom, alkoholt sem fogyasztok rendszeresen.

Nem engedik meg. Szinte sosincs kedvem iskolába menni de tudom hogy muszáj.

Tudják hogy melyik tárgyakban vagyok jó ott nyilván a jobb jegyeknek örülnek, de nem szódnak meg a rosszabbak miatt sem. Amelyik tárgyakban nem vagyok jó ott az a lényeg hogy meglegyen. Egyébként jó tanuló vagyok. Nem szólnak bele a tovább tanulásba.

Mikor mit hoz a helyzet

2019. szept. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, kimaradt hogy 16 és fél éves vagyok.
2019. szept. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet feltűnő műkörmöd? (Értem ezalatt a hosszú, piros körmöket)

--- Hosszabb, de nem gusztustalanul hosszu lehet. Műköröm nem .(nem is akarok)


Hordhatsz olyan rövidnadrágot, amiből ki van a feneked alja, neccharisnyát, fenéknél szakadt nadrágot, nagyon rövid felsőket/crop topotokat, bralettet utcára?

--- Nem, de magamtól sem hordanám.


Hétköznapra vagy bikini alsóként lehet tangát hordanod?

--- Tanga ok, bikinialso tanga nem- de ez is olyan, hogy magamtol is kozonsegesnek tartom.


Lehet komoly párkapcsolatod? Aludhat nálatok/te aludhatsz-e a fiúnál?

--- Lehet. 17 volt a "hatar"


Tehetsz ki az internetre, küldhetsz ismerőseidnek bikinis, fehérneműs képet?

--- Nem 75 az IQm, hogy fehernemus, intim kepeket kuldjek "ismerosnek" vagy toltsek fel barhova.


Eltiltanak egy nálad 8-10 évvel idősebb férfitől?

--- El. Teszem hozza, jogosan. Egy 27 eves ferfi vajon mit is akarhat?


Beleszólnak abba, ha egyetemista haverjaid, barátaid lennének csak?

--- Nem szolnak abva bele, kikkel baratkozom, de, ha a baratsag egyenlo lenne a hetvegente egyetemi bulikban probalnak leitatnival, akkor beleszolnanak.


Nyáron, illetve most már iskolaidőben meddig maradhatsz kint, mikorra kell mindenképp hazaérned?

--- Nyaron 01, iskolaidoben 11, hetvegente 01.

De igazabol, ha pl. szuletesnapi buli van, vagy egyeb, nem rendszeres dolog, barmeddig kimaradhatok.


Rendszeresen fogyaszthatsz alkoholt, dohányozhatsz?

--- Rendszeresen? Nem. (de ismet: igenyem sem lenne ra)


Ha nincs kedved iskolába menni, megengedik, hogy otthon maradj?

--- Mivel alapbol nem vagyok logos, ha olyan kedvem van, itthon maradhatok.


Milyen jegyeket várnak el tőled? Milyen osztályzatért szidnak meg? Beleszólnak a továbbtanulásodba?

--- Az elvaras a negyes feletti atlag. Megszidni nem szoktak, egy-egy harmasert szoktam kapni az ivet,.hogy XY dolog helyett, ha tanultam vooolnaaa...de nem veszes. Ugy gondoljak, magamnak tanulok. A tovabbtanulasomba nem szolnak bele- nyilvan az elvaras, hogy, ahova szeretnek menni, oda allamira keruljek be, mert penz nincs onkoltsegesre.


És végül, szigorúnak vagy engedékenynek tartod szüleid?

--- Kozepesnek. Vannak szabalyok, de alapvetoen nem "telepednek ram", ugy gondoljak, ha par honapon belul pl. szavazati jogom lesz, akkor kell annyira onallonak, "normalis agyunak" lennem, hogy a legtobb helyzetben merlegelni tudjak.

2019. szept. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Volt mukormom egy eskuvore, tetszett, de visszafogottabb volt. Viszont mivel sportolok, hetkoznapokra nem hordanam.


Sosem ereztem kesztetest arra, hogy barmi, a fentiekhez hasonlo ruhat hordjak, sot. Viszont mas korombelieket megszolnak erte, igy valoszinuleg(nagyon helyesen), nem engednek.


Nem kotom az orrukra, hogy milyen fehernemut hordok, de nem is erdekli oket.


Ha szeretnek parkapcsolatot, valoszinuleg nem tiltanak meg, viszont nem aludhatnek nala es o sem nalunk.


Egy normalisan nevelt 16-17 eves lanynak nem jutna eszebe ilyeneket kuldozgetni. Aki pedig megteszi, nem fog engedelyt kerni a szuleitol.


Valoszinuleg igen, de kesobbiekben ugyis ez a korosztaly fog erdekelni. Akkor mar nem szolhatnak bele.


Nem szolnanak bele, hogy kivel baratkozom. Inkabb abba, hogy hogyan.


Attol fugg, hova megyek. Edzesrol van, hogy fel 10-kor erek haza, azert nem szolnak. Buliba 8 a max.


Fogyaszthatok vorosbort rendszeresen, mivel egeszsegesnek gondolja apam. Ertelemszeruen nem dohanyozhatok.


Sosem engedik meg, hogy otthon maradjak. Maximum, ha 40 fokos lazam van vagy a korhazban fekszem. Ha otthon szeretnek maradni, vagy el kell viselnem a szidast vagy trukkozni kell.


Regen a negyesert is leszidtak. Mostmar nem mondom nekik meg a jegyeimet, mert ha otost kapok, akkor sem buszkek vagy ilyenek. Sajnos beleszoltak a tovabbtanulasomba es szornyen megbantam. Az egyetemi tanulmanyaimba nem fognak, barhogy is szeretnenek.


Anyam engedekenyebb apamnal. Engedekenynek tartom oket, mivel amik jobban erdekelnek, azokat megengedik(pl vezetes). A fent felsoroltak egyike sem erdekel igazan. Viszont ugy gondolom jol tennek, ha ezeket tiltanak tolem, vagy szabalyoznak, akarmennyire is akarnam az adott dolgot.

2019. szept. 9. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne beszéljünk “normális értékrend”ekről, 16 évesen csinál az ember hülyeségeket, ez a korral jár. Most 21 vagyok, de leírom, hogy mi volt megengedve.

1. Műkörmöm nem volt, anyukám nem fizette volna 3 hetente, nekem meg nem volt saját pénzem, de erre nem is volt igényem, elég hosszú volt a sajátom.

2. Nagyon rövid, fenékkilógós nadrágot sosem mertem volna felvenni, önbizalomhiányom volt. De szerintem nem is nagyon lett volna megengedve. Normális crop toppal nem volt baj.

3. Lehetett tangát hordanom, ez fel sem merült kérdésként.

4. Párkapcsolatom nem volt 16 évesen, csak néhány randim, de ha lett volna, azt nem nézték volna jó szemmel. Ottalvásból meg hatalmas veszekedések lettek volna.

5. Azt hiszem az egyik profilképem bikinis volt, arra nem szóltak semmit. Fehérneműs képeket meg nyilván nem küldözgettek idegeneknek.

6. Eltiltottak volna 10 évvel idősebbtől, igen. 18 felett nem számít semekkora korkülönbség, de alatta van egy határ.

7. Ha azok a barátok/haverok normálisak, akkor nem szóltak volna bele.

8. Ha jól emlékszem hétköznap csak délután lehettem kint, de a hétvégeken sem eshettem haza késő éjjel. Persze megesett az ellenkezője, vitáztunk is sokat.

9. Nyilván nem. De megesett, hogy berúgtam, meg néhány szál cigi is elfogyott. 16 évesen nagyon sokat buliztam és emiatt még többet veszekedtünk, bár később megjött az eszem.

10. Ha beteg voltam, vagy tényleg volt valamilyen nyomós indokom, akkor megengedték.

11. 4-es, 5-öst vártak el, 3-as ritkán becsúszott, matekból viszont 2es voltam. Nem voltam rossz tanuló, bár talán 16 évesen voltam a legrosszabb. A továbbtanuláshoz csak a 11. és 12. osztály számít, akkor nagyon belehúztam és ötös lettem szinte mindenből. A továbbtanulásba nem szóltak bele, olyan szakot választottam, amilyet akartam, de mindenképp kellett egyetemre mennem, ebből nem engedtek.


Hát nekem ilyenek voltak a 16-7 éves éveim, biztos voltak sokkal engedékenyebb, de sokkal szigorúbb szülők is.

2019. szept. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%

Lehet feltűnő műkörmöd? (Értem ezalatt a hosszú, piros körmöket)


A körmeim olyanok, amilyenre én szeretném csinálni. Műkörmöm sosem volt, viszont hosszúra növesztem és körömlakkozom már lassan 3 éve folyamatosan.


Hordhatsz olyan rövidnadrágot, amiből ki van a feneked alja, neccharisnyát, fenéknél szakadt nadrágot, nagyon rövid felsőket/crop topotokat, bralettet utcára?


Ezek egyikét sem engednék (magamtól sem hordanám), kivétel a crop top, az nem zavarja őket és a bralette, de csak is fehérneműként viselem, utcára soha.


Hétköznapra vagy bikini alsóként lehet tangát hordanod?


Nem, de itt-ott jó lenne egy szűkebb ruhánál, farmernál.


Lehet komoly párkapcsolatod? Aludhat nálatok/te aludhatsz-e a fiúnál?


Eddig még sosem volt barátom, engednék, de tuti mindig megszólnák, nem tetszene nekik. Nem aludhatnék fiúnál és a fiú sem aludhatna nálunk.


Tehetsz ki az internetre, küldhetsz ismerőseidnek bikinis, fehérneműs képet?


Nem, de nem is tenném.


Eltiltanak egy nálad 8-10 évvel idősebb férfitől?


Igen, bár magamtól sem jönnék össze egy ennyivel idősebb férfival.


Beleszólnak abba, ha egyetemista haverjaid, barátaid lennének csak?


Nem.


Nyáron, illetve most már iskolaidőben meddig maradhatsz kint, mikorra kell mindenképp hazaérned?


Nyáron 11-12. Suliidőben még azon is problémáznak ha suli után egy órát merek kint maradni.


Rendszeresen fogyaszthatsz alkoholt, dohányozhatsz?


Nem. Alkoholt itt-ott, de a szüleim erősen tiltják,szóval a tudtuk nélkül teszem.


Ha nincs kedved iskolába menni, megengedik, hogy otthon maradj?


Nem.


Milyen jegyeket várnak el tőled? Milyen osztályzatért szidnak meg? Beleszólnak a továbbtanulásodba?


5,max három 4-es bizonyítványban. Jegyekért nem szidnak már az utóbbi időben, viszont mindig kötözködnek a tanulási stílusomba, hogyan, mikor teszem, stb. Mintha amúgy rosszul tanulnék.

Nem szólnak bele, milyen szakmát szeretnék.


És végül, szigorúnak vagy engedékenynek tartod szüleid?


Kettő között. Ismerek sokkal szigorúbb szülőket, de ők sem piskóták néha, az tuti.


17L három hét múlva:D

2019. szept. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
84%

Anyum nem igazán engedi a műkörmöt, max ha kifizetem magamnak 🤷🏼‍♀️ (volt már párszor, de sose volt olyan nagyon hosszú, feltűnő, egyszerűen nem tetszik)

Nem nagyon szól bele hogyan öltözködöm, de azért hangot ad a véleményének amikor bralettben megyek ki (de inkább aggódik, megkérdi hogy "nem fognak bambának nézni?" "Vigyél mégegy pólót, hátha fáznál")

Persze, együtt járunk alsóneműt venni xD

Őszintén fogalmam sincs, eddig nem volt komolyabb párkapcsolatom

Szerintem ja, nem tetszene neki 🤷🏼‍♀️ (little does she know that i tend to fall in love with older man lmao)

Amíg meg van győződve arról, hogy éppeszű emberek, addig szerintem igen

Nincsen meghatározva, meddig lehetek kint, csak írok neki/szólok

Úristen dehogy, megtudná hogy cigiznék, szétbaszná a fejem, inni se enged, de én azért sutyiba szoktam xD huhu

Olyan nincs hogy nincs kedvem 🤷🏼‍♀️ esetleg ha valami miatt nagyon vívodom 1-1 napra megenged

Nincsenek komolyabb elvárások felém, eddig mindig dícsérettel megfeleltem, egy hármasom volt tavaj év végén is.

Engedékenynek tartom


16 éves Lovászfiú

2019. szept. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!