Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 13-14 év körüli lányok!...

13-14 év körüli lányok! Nektek miket engednek meg a szüleitek?

Figyelt kérdés
Szerintem engem túl szigorúan fognak, pl nem aludhatok ott a barátnőimnél, nem festhetem ki a körmöm, nem sminkelhetem magam... Veletek ezek hogy vannak? 14/L
2011. okt. 2. 15:44
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi 15 vagyok,de 13-14 évesen is megengedték már ezeket a dolgokat amiket ide leírtál. Nem értem ,hogy miért nem engedik meg ezeket neked. Nem egy lázadó típus vagyok,de nem értem a szüleidet,most a körömfestés nekik miért baj?

Attól nem fog elzülleni a gyerek,legalábbis szerintem nem.

2011. okt. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Én sem értem, meg nincsen semmi baj velem, nem tanulok rosszul. Hétvégékre megengedik a körömfestést, csak iskolában nem.
2011. okt. 2. 15:57
 3/38 anonim válasza:
72%

14 éves vagyok.. csak azoknál a barátnőimnél alhatok, akiknek a szüleit anyu ismeri.. -.- A körmöm csak hétvégén, és szünetben festhetem ki, műkörömről, hajfestésről szó sincs, smink csak minimális, de azt se csinálom..

Ha pl. a szobámban egy kis kupi van, akkor 1 hónap szobafogság edzés nélkül.. amikor az egyik barátnőm itt volt nálunk, és megmutattam a kupit, kijelentette, hogy ha az anyja őt piszkálná így meg szökne. -.- : // Úgyhogy nagyon gáz.. -.-"

2011. okt. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
94%

Most fikázhatjátok az anyumat, de nem érdekel. :)

Mi nekünk nagyon jó a kapcsolatunk, szinte már barátnői.


Én festhetem a körmöm, legutóbb pl. vele vettem neonzöld színű körömlakkot, amivel akkor is festhetem a körmöm, ha iskola van. Kb. 1 hónapja a hajam felső részét világosszőkére festettük, az alsó részét meg gesztenyebarnára. Alapból szőkésbarna hajam van.

Nyáron 2 éjjeli buliba is elvitt (mindkettő Fluor. :) ) ott is maradt velem, a legutóbbinál a barátnőmet is vittük. :)

Én ott aludhatok a barátnőmnél. 2 hete pl. tőlünk 45 percre lakó barátnőmnél aludhattam ott.

De ez se ingyen... Segítek neki a házimunkában. Mosogatok, söprök, port törlök, porszívózok, teregetek, a vasalt ruhákat elrakom stb... 4-es tanuló vagyok, úgyhogy az iskolával sincs különösebb gond. :) és soha nem titkoltam el egyetlen egy jegyemet se.


Szerintem ez egyénfüggő. Az egyik barátnőmnek az anyja nem engedi át a gyerekét a 2 sávos főúton, amin "sziget" is van.

Nekem van a világ legjobb anyuja. :))))


13/L

2011. okt. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
14évesen: megengedte, hogy kék csíkok legyenek a padlizsánszínű hajamba, festhettem a körmömet (bármilyen színűre), sminkelhettem, barátnőmnél már 7évesen ott aludhattam, szóval nem értemm, hogy ebbe mi a nagy dolog. 4,7-4,8as átlag mindig megvolt. Közben egyik barátnőmnek semmit se engednek és mégis 2-3as tanuló, és össze-vissza hazudozik az anyukájának.
2011. okt. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Bár én 15 éves vagyok, de 14 éves korom óta nem sok minden változott. Én már 11-12 éves korom óta festem a körmömet és sminkelni is körülbelül akkor kezdtem el. A hajamat befesteni viszont nem engedi, de azt is csak azért nem mert szerinte nagyon különleges hajam van. :S A barátnőmnél először 8 évesen aludtam ott és azóta is szoktam és ő is szokott nálunk. Este max. 12ig maradhatok kint de most nyáron volt olyan amikor 1ig is maradhattam. :) A magassarkú hordáson vitatkoztunk sokat mostanában de aztán beadta a derekát szóval most már ezzel sincsen probléma. :D Egyébként ő a tanulásban sem nagyon szól bele, ennek ellenére egész jó 4,3-mas átlagom van. A kapcsolatunk viszonylag jónak mondható, sokat szoktunk beszélgetni.

15/L

2011. okt. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretik ha másnál alszom, de mindig megengedik. 12-13 éves koromban nem mindig engedték meg, ezért mindig haragudtam rájuk :S

A körmömet bármikor bármilyenre festhetem. Műköröm, hajfestés nincs engedélyezve, de nem is akarok. Se a tetkó.

Viszont a /majdnem/ korlátlan füllyukasztás az megvan :D A jobb fülemben 3 lyuk van, abból az egyik fönt, a porcban. Lesz ott még egy lent, a többi fölött. A bal fülemben még csak egy van, de lesz mégegy.


14/L (9.-es)

2011. okt. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%

Már 6 éves korom óta rendszeresen ott alszom a barátnőimnél vagy Ők alszanak nálunk.

Műkörmöm van(nem karmok,csak nagyon pici),2 hetente járok manikűröshöz...De ha nem lenne műkörmöm,akkor addig rágnám a körmeimet,amíg vérezni nem kezdenének(régen sokat rágtam a körmömet,de mostmár nem).

Sminkelhetem magam,de csak szemceruzát,szempillaspirált,néha alapozót és szájfényt használok.


14L

2011. okt. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

15 éves lány vagyok.

Ilyenekért nem szólnak. Van műkörmöm, sminkelhetem magam ahogy akarom, persze nem viszem túlzásba ha suliba megyek. A hajam fekete-piros amit maga anya csinált meg. Elsős korom óta aludhatok a barátnőimnél. Nem szól bele sok mindenbe, nem túl jó a kapcsolatunk, teljesen az ellentéte vagyok. Egyébként jó tanuló vagyok, általánosba végig kitűnő voltam.

2011. okt. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyukámat igazából egyáltalán nem érdekli, hogy mit csinálok :( és ez nagyon szomorú. Festhettem a körmöm amikor csak akarom suliba is ha nem lenne nálunk tiltva.Sminkelhettek is de ez is tiltva van az iskolába szal max. hétvégén és szünetekben.Barátnőimnél aludhatok de csak pénteken és szombaton, a tanulás miatt, amúgy kitűnő vagyok úgy hogy soha nem hajtottam magam .Ez az egy ami talán egy kicsit is érdekli.Ha szeretnék valószínűleg peircinget és tetoválást is engedne de ezeket majd csak max. 5-6 év múlva vagy több. és akkor is csak tetkot. Soha nem tudtam vele beszélni semmiről szal már nálunk nem is meglepő az ilyen dolgok.
2011. okt. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!