Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is tapasztalja, hogy az...

Más is tapasztalja, hogy az intelligens apák csak a fiúknak adják át a tudásukat, a lányuknak nem?

Figyelt kérdés

Több családban és családon belül is tapasztaltam, hogy a tanult, értelmes apák jobban figyelnek arra, hogy a fiaiknak átadják a tudást, a lányokat "békén hagyják", azzal annyira nem törődnek, hogy ők is műveltekké váljanak.

Tudom, ez nagy általánosítás, és nem mindenkire igaz, ezért is kérdem így: ti is tapasztataltok ilyet?... és ha igen, lehet-e erre valami értelmes magyarázat?



2019. szept. 26. 11:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%

Ezek nem "intelligens" apák, ha auok lennének, akkor nem tettnének ilyen megkülönböztetést.

Nálunk nem is szokás, a lányokat ugyanúgy tájékoztatják, mint a fiúkat.

2019. szept. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%
Én nem tapasztaltam még ilyet.
2019. szept. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
nem feltétlen "tájékoztatásról" van szó... hanem pl jobban figyelik, hogy hogyan teljesítenek, többet mesélnek... a lányok esetében is zsörtölődnek, ha nem megfelelő eredménnyel jön haza, de velük annyira nem foglalkoznak...
2019. szept. 26. 11:21
 4/21 anonim ***** válasza:
82%
NEM, nem tesznek semmi különbséget a két nem közt!
2019. szept. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
98%
Nem tapasztaltam, ahol ilyen,előfordul ott az apa nem intelligens,maximum annak tartja magát.
2019. szept. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%
Nem, aki ilyen, az nem igazán nevezhető intelligensnek, inkább maradi fafejűnek gondolnám.
2019. szept. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
100%

Személy szerint erről még soha életemben nem hallotttam, ráadásul tapasztalatból mondom, a lányokat még kissé erősebben is fogják ilyen esetben, mint a fiúkat. Anyám is, apám is okos emberek, a maguk idejében végig kitűnő teljesítményt nyújtottak, országos versenyeket nyertek stb. (én sem hittem el egy ideig, azonban kb. két éve volt szerencsém mindkettejük iskolás holmijait megtekinteni, s hát mit ne mondjak, eléggé leesett az állam), ezért ők közösen "hajtanak" minket, és minél jobb eredményeket várnak el tőlünk. Természetesen figyelembe veszik, hogy elsősorban magunkért tanulunk és nem nekik, azonban annyiban egyezik a "mentalitásunk", hogy megpróbálunk a lehető legjobban teljesíteni azon a területen belül, ami kifejezetten érdekel minket (nálam ezt a szerepet a természettudományok töltik be), de a többi tantárgyat se hanyagoljuk el teljesen.

Apám szerintem elsüllyedne szégyenében, ha nem tennék meg mindent annak érdekében, hogy megszerezzem a számomra relevans tudást az élethez. :D

16/L

2019. szept. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Attól, mert valakinek van diplomája (gondolom tanult alatt erre gondoltál), nem feltétlenül intelligens.
2019. szept. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tapasztaltam. És ha van ilyen, akkor pont nem az intelligens emberek jellemzője.
2019. szept. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem intelligens.

Amit írsz, teljesen átlag emberek, akik nem nevelik, nem partnerként kezelik a gyermeküket.

2019. szept. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!