Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Hogy szabadulhat...

Mit tegyek? Hogy szabadulhat ok? 18L

Figyelt kérdés
Van egy nevelőapám aki iszik, agresszív, bunkó, alpári. Csak simán szörnyű ember. Anyam soha nem hagyná ott semmiért, ezt bizonyította. Jövőre érettségizek, most elkezdtem dolgozni, azt a kis pénzt teszem félre, nem birom már tovább! Még a levegő is tisztább mikor nincs itt. Mamám magát is alig bírja eltartani, apám nincs képbe. Folyton félek tőle, mikor borul ki, ver szét mindent stb. Ideges, feszült vagyok ezért mindenkivel és folyton sírok. Anyámmal nem lehet beszélni, azt mondja arra, ha ezt elmondom neki, hogy ne tegyek tönkre mindent. Tudna bántani az a szörnyeteg, többet iszik, kiakad és meg tudna verni, megtenné simán. Nagyon félek, nem tudom mit tehetnék, attól félek semmit. Nem is biztos, hogy megoldást várok most tőletek, csak ki kellett ezt adnom, rettegek minden este mikor lesz baj megint.
2019. okt. 14. 22:06
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
69%
Nem állítom, de nem lehet, hogy túlságosan érzékeny vagy a nevelőapád megnyilvánulásaira? Anyukád el nem hagyná, sőt - Téged is nyugalomra int. Testvéreid reagálásáról nem írtál semmit. Nem a Te hibád, ha nem tudod eltűrni a helyzetet, mivelhogy Te ilyen vagy, de igyekezz túltenni magad rajta. Ha megoldható, menj be a szobádba. Azt írod, hogy rettegsz minden este, mikor lesz baj megint. A kiabáláson kívül más konkrét bajról nem írtál, csupán azt hogy attól félsz, mikor borul ki, ver szét mindent. Ezt feltételezed, vagy tény? Gyakran üt, ver, tör, zúz mindent? Akkor irány a rendőrség, de ezt anyukád aligha akarja... Bírd ki az érettségiig, menj messzi egyetemre, hogy kollégiumot kapj. Jobbat nem tudok tanácsolni.
2019. okt. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Igen volt már rá példa. Üvöltötte a házba, hogy megolom azokat a k**rva, riba** gyerekeidet, meglátom őket ezzel a késsel szurom le. Szétverem a fejüket stb. Legkisebb húgom hétvégenként mamanal van vagy egy baratnojenel, akkor mindig elkuldom mert többet van itthon az az ember, meg ha tudom, hogy tobbett fog inni, akkor is. Mi ilyenkor sétálunk, kiulunk már valahova az elozokbol tanulva, egyet, ilyenek. Anyát nem szidja, nem bántja ezért szereti. Minket szid így. És igen felek lépni mert nem tudom mi fog tortenni, egyedül nem nagyon merek, hogy hagyjam a 2 hugomat itt ebbe egyedül. Ha a családsegítőt felkérések, velük mi lesz? Anyam egy eletre meg fog gyűlölni.
2019. okt. 15. 10:25
 13/25 A kérdező kommentje:
A rendőrség meg nem csinál semmit amíg nincs tettlegesség, amíg valaki nem sérül meg. Tényként tudom, egy ismerosomnel is volt ilyen, orjongott, vert szét mindent a nevelőapja, fenyegetőzött reszegen, de hiába hívtak a rendőrséget csomoszor, nem csinaltak semmit.
2019. okt. 15. 10:33
 14/25 anonim ***** válasza:
82%
Ha a távoli rokonok megtudnák ezt, balhé lenne. És akkor mi van? Miért pont ezt nem tudhatják? Ez az igazság. Nyugodtan elmondhatnád nekik. Itt sajnos annyira rossz neked, hogy jogod van megragadni ezt a lehetőséget is.
2019. okt. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
79%

Sajnálom hogy ilyen helyzetben vagy, ez nagyon durva!

Te nem tudnál a húgoddal menni mamádhoz, esetleg a hétvégeket ott töltenie? Anyád egy szaralak, már bocs. Aki ennyire hagyja hogy az élettársa mindennek elhordja és fenyegesse a saját gyerekeit, az egy nem normális személy. Itt igazából anyád a főbűnös, neki kellett volna az első ilyennél kib***ni az idegbeteg állatját. Ha elköltözöl anyád felé se nézz, egye meg amit főzött.

2019. okt. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
83%

Aki azt mondja, hogy nyugodtan szólhat távoli rokonoknak is, mert nem fogja bántani ha eddig se tette, az már bocsánat de akkora ostobaságot mond, hogy az már fáj. Éltetek ti már egyáltalán egy agresszív pszichopatával, aki bármikor bekattanhat főleg, ha keményen iszik is? Anyám párja szintén olyan volt, mint a kérdező nevelőapja, egyszer szóltam neki vissza, neki is vágott a falnak. Mivel nem volt 8 napon túl gyógyuló sérülésem rendőrség nem csinált semmit.Gyámügy, családsegítő, szintén. Csak akkor szabadultunk meg tőle, amikor tüdőrákban meghalt a szemétláda.


Kérdező: Csak azt tudom mondani: Minél kevesebbet legyél otthon és amennyi pénzt csak bírsz, szedj össze, hogy el tudj menni. Ha jó tanuló vagy, próbálj meg egyetemre menni. Tudom, az új rendszerben már kell a nyelvvizsga ahhoz, hogy alapképzésre menj, de úgy tudom a felsőoktatási szakképzésre ezt a kritériumot nem adták meg. Ha piacképes szakmát választasz, és elvégzed, utána mehetsz rövidített alapképzésre. A tanulmányaidra felveheted a diákhitel 1-et és 2-t, a nyelvi képzésedre meg a nyelvi diákhitelt.


Ha ez nem lehetséges, akkor csak annyit tudok mondani: Gyűjts pénzt és érettségi után rögtön menj el. Erősnek kell lenned, hogy kibírd még ezt a maradék 1-2 évet, és utána már könnyebb lesz. Kitartás!


Ha akarsz még róla beszélni, írj nyugodtan. 25/L

2019. okt. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
33%
Nem tudom ez opció-e, de nem tudnál kollégiumba költözni? Az iskolában kell lennie gyermekvédelmisnek, neki is szólhatnál.
2019. okt. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Savlekotő ***** válasza:
83%
Itt anyuka a hibás. Majd ha leöli a gyerekeit is csak vállat ránt gondolom,és keres másik kormolót mert az fontos,lehet megkövezni h alpári vagyok nyers b unko de az ilyen nőket lecsuknám pár évre.. Intézd el h a gyámja legyél a testvéreidnek anyádat meg felejtsd el ez nem anya ...
2019. okt. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
70%
Anyukád mit mond? Ha beszélnék vele komolyan és látná mennyire félsz és mennyire félted a hugaid nem lehet, hogy tenne valamit?
2019. okt. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Ne tegyek tönkre mindent, ne csinaljam már ezt, ő te y lég szereti ezt az embert és próbáljunk jobban igazodni hozza, akkor nem lesz baj. Ezt mondja, mondtam már neki.

Es köszönöm a tanácsokat, meglátásokat!

2019. okt. 16. 18:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!