Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Okozhat egy szülő a gyereknek...

Okozhat egy szülő a gyereknek olyan szintű lelki sérülést, hogy a gyerek, ha felnő, sose lesz lelkileg egészséges?

Figyelt kérdés
2019. okt. 29. 16:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%

Hogyne okozhatna. Ezer meg ezer lehetősége van rá.

Esetleg kifejtenéd bővebben, mi a kérdésed?

2019. okt. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
Okozhat, naná! Pl nekem is okoztak és a testvéreimnek is! Az ilyen szülők lelki betegeket csinálnak a gyerekekből, a gyerekek felnőve mentális betegek lesznek!
2019. okt. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Igen, okozhat.
2019. okt. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Persze, nem is annyira ritka eset.
2019. okt. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Igen, okozhat. Én vagyok a példa. Szülőknek nem nevezhető szörnyeteg. Gyerekkoromban lelkileg idegileg tönkre tettek. "Szüleimnek" köszönhetően, felnőttként több mentális betegségem lett és gyógyszereket szedek.
2019. okt. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Persze. De egy idő után már a magad szerencséjének a kovácsa vagy. Egy életed van. Ne cseszd el. Abból még simán fel lehet állni, bár tudom, hogy nem egyszerű. Csak ne váljon kifogássá. Hidd el. Mert akkor vége.
2019. okt. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen.Még most is félelem van bennem mikor haza kell menjek.
2019. okt. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Apámtól ma is félek, pedig már30 felett vagyok.

Mind a mai napig pszichiáterhez járok. Szorongás, szociális fóbia alakult ki. Gyógyszerek nèlkül életképtelen lennék.

Mind a mai napig nem értem apàm miért bántott annyit.

2019. okt. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

Persze - ha állandóan nemet mondanak ésszerű, hasznos dolgokra - nem járhatsz sportolni/zeneórára, mert úgyse csinálnád, nem vagy elég hozzá, stb.

Vagy, ha kettős mérce van; másokhoz hasonlítgatja. A klasszikus: "Te miért nem vagy olyan, mint Dóri, Nóri, Csilla/akárki?"

2019. okt. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
5%

Ez relatív...

Mondjuk egy szociopata vagy úgymond egy sérűlt ember lehet jobban érvényesűl vagy nem.

2019. okt. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!