Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezeljem a passzív-agre...

Effre kérdése:

Hogyan kezeljem a passzív-agresszív magatartást?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! szeretném megkérdezni valakinek van-e tapasztalata a passzív-agresszív magatartással ? Eddig azt gondoltam valójában bűbájos, kedves ,aranyos segítőkész ,jóindulatú mindenki szerette......aztán jött a keserű pirula ,nem egyszeri eset , mindig burkolt és komoly dolgokban jött felszínre véletlenszerűen a kétszínűség ,játszma -sose tudni mit gondol valójában ,amit mond komolyan gondolja-e -de annak tűnik -vagy csak a látszat kedvéért teszi ..háttérben kiismerhetetlen . A bűbája sokszor megtévesztő, elhiszik neki a lelkes együttműködés kimutatását - holott ez csak "etetés" Esze ágában sincs együttműködni .Többen figyelmeztettek és nekünk is feltűnt.. . azt mondják a szeretettel minden megoldható - hát az esetben amikor a szeretetet használja fel céljai elérésére akkor mi van ? eszközként iszonyú fegyver és a szeretteiből csinál kapitális szamarat .A legrosszabb hogy még felelősségre se voható mert egy bizonyíthatatlan játszma - aztán jönnek a könnyes bociszemek- főleg a nagyszülőknél , férjénél és seperc alatt a maga javára fordítja az állást áldozatszereppel - ráadásul én pedig rendszerint alulmaradok,sőt akkora hülyét csinál belőlem hogy bámulatos(vagy éppen abból aki esetleg a viselkedésére rámutatna -hohó kislány ez így nem megy )..a baj, hogy már nem kislány hanem fiatal felnőtt . de szerintem még bőven benne van a kései kamaszkorban a férjével együtt (23-24 évesek).. ezt a magatartást csinálja vagy 10 éve - és rendszeresen kisiklik mindenféle pszichológiai- magatartási tanácsadás alól- volt rá példa hogy a szakembert is falnak állította .. Igen, tudom már felnőttnek számít ,de attól még a gyerekem és félelmet kelt bennem. Most a 2 éves kisunokám használja incselkedési eszköznek- ..láthatási megvonás -"jaj hát ő mindent megtesz látszat - a valóság pedig : ugráljunk már még jobban ha látni szeretnénk .."és a kicsit csak fényképről ismerjük ,pedig 15 percre laknak tőlünk ...és beállították, hogy mi nem akarjuk a gyereket látni ,pedig már majd a padlót nyaltuk előttük .. Most nem teszem ...egy ideje nem - most fényképeket küldözget , ha szeretettel reagálok akkor várhatok ..időhúzva válaszol amikor tetszik neki és én pedig nem fogok pitizni neki ... elég volt . Tönkre teszi a családunkat

2019. dec. 1. 06:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Kezd nagyon kamuszaga lenni ennek a zagyvaléknak. Milyen szekta? Jehovás?
2019. dec. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

az 1 és a 6-os kommentet köszönöm szépen- igen, pontosan ilyesmiről van szó . Azzal, hogy egy szektába is belekeveredtek, szerintem a lányom nem vallási meggyőződésből tette,(ez is játszmának tűnik nekem ) hanem kiragadtak egy-egy szabályt- amit felhasználnak- pl kapcsolattiltás a ' világiakkal' - ..

manipuláció teljes mértékben. Sajnos ez benehezít sok mindent . Ami számomra hasznos info- hogy megerősít abban hogy be kell keményíteni vele - amig látja, hogy hatással van ránk annál jobban fogja csinálni a vejem még brutálisabb - most nemrég költöztek új helyre, de címet persze hogy nem adtak- tehát térdre kényszerítés -könyörögj ha akarsz valamit - játszma .. ír, fényképet küld, de köszönni nem köszön, ha írok akkor nem válaszol.. tehát olyan idegcincáló incselkedés hogy kötélidegek kellenek hozzá. Sajnos az nem úgy van, hogy odamegyek...az egyetlen kapcsolat watsupp- - a telefont felveszi a húgának,ha tetszik neki, de általában nem ..jogilag nulla az esélyünk .. sőt csúnyán megüthetjük a bokánkat is .. a sorozatfilmet viszont nagyon szívesen megnézném - itt csak mások tapasztalatára, tanácsára hagyatkozhatunk - kiszűrve a személyre szabott használható reakciókat

2019. dec. 1. 10:16
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Alakul a mesike, az imént még tizenöt percre laktak.
2019. dec. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Az őszinte véleményem, miután mindent becsülettel végigolvastam, hogy 2 eset lehetséges:

- vagy egy összefércelt fantazmagória (magyarán kamu) a sztorid

- vagy valami mentális bajjal terhelt vagy és ezt a lányod is örökölte (... rendszeresen kisiklik mindenféle pszichológiai- magatartási tanácsadás alól- volt rá példa hogy a szakembert is falnak állította...)


Mindkét lehetséges esetben kezeltesd/kezeltessétek magatokat!

2019. dec. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
30%
Ha igaz lenne a történet, szerintem ilyen esetben beszélj a lányoddal, de előtte egy ügyvéddel, hogy ez elegendő ok-e arra, hogy kitagadd a lányod. Ezt nagyon alapos indokkal lehet megtenni, így nem kap semmi örökséget, igaz, nem is követelhetsz semmit se tőle. A kitagadás bírósági eljárás. Ha az ügyvéd azt mondja, hogy az, hogy nem engedik az unokát látni, stb. elegendő ok, akkor először megmondod neki szép szóval, majd ügyvédi felszólítással, erre vagy reagál, vagy nem. Mindenesetre neked van bizonyítékod, hogy akartad tartani a kapcsolatot az unokáddal, de ő nem engedte, így bukja az örökséget. Lehet, hogy csak ezzel tudod sakkban tartani, de akkor is ez valami. Ha így megtörik, és engedni fog, akkor alá kell vele íratni valamit, hogy mi lesz, ha nem állja a szavát, nem enged unokázni... Bár számíts mindenféle dologra, pl. megvádol a gyermek veszélyeztetésével, megutáltat téged a gyerekkel, szóval ez nem hatékony. Igen, erre korábban kellett volna rájönni, hogy ilyen, és korábban kellett volna kezelni.
2019. dec. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Hitgyüli?
2019. dec. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

15-ös

ne haragudj, de te milyen örökségről beszélsz ?

2019. dec. 14. 06:54
 18/18 anonim ***** válasza:
Amit ti hagynátok rá. Alapból végrendelet esetén is járna neki minimum a köteles rész, de méltánytalansági alapon ki lehet tagadni. Lehet, hogy a pénz miatt meggondolná magát, bár szerintem ez egy szörnyű megoldás lenne, ha csak emiatt engedne.
2019. dec. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!