Kell az apa aláírása?

Figyelt kérdés
Több mint egy éve elváltam a gyerekeim apjától. Külföldön dolgozik ezért nem lett közös felügyeleti jog. Szeretnék az új párommal és a gyerekekkel ki költözni külföldre. (Ahol a volt férjem is dolgozik kb 15 percre lennénk tőle autóval) viszont neki nem nagyon tetszik az ötlet pedig többet is tudna a gyerekekkel lenni mint most mert keveset van itthon. Az lenne a kérdésem, hogy kell az apa beleegyezése a ki költözéshez így is hogy nincs közös felügyeleti jog és csak én vagyok a gyerekek gyámja?
2020. jan. 12. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Kérdezd meg a gyámhatósáégot vagy azt a bíróságot, ahol a válás történt.
2020. jan. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az ügyvédnőmet kérdeztem ő azt mondta nem kell. Így elvihetem a gyerekeket csak a személyi igazolványhoz kell majd az aláírása. Azért írtam ki hátha volt valaki ilyen vagy hasonló helyzetben. :)
2020. jan. 12. 12:12
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem értelek. Az ügyvéd megmondta hogy nem kell. Akkor mi a kérdés?
2020. jan. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell. Tied a felügyeleti jog.

Észveszejtőek az ilyen pasik, amikor kicsinyesen akarnak betenni a volt feleségüknek. Főleg, mikor maga is külföldön dolgozik.

Amúgy ha közös lenne a felügyeleti jog, akkor is mehetnél, csak kicsit macerásabb lenne. Egy ex nem köthet senkit röghöz.

2020. jan. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálad a felügyeleti jog, tulajdonképpen azt csinálsz, amit akarsz, nem kell a pali beleegyezése. Nálunk is csak anyának volt felügyeleti joga, kb csak nevet nem változtathattam apám aláírása nélkül, amíg be nem töltöttem a 18-at.
2020. jan. 19. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!