Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem emg anyámmal,...

Hogyan értessem emg anyámmal, hogy ha nem tudom egyből felvenni a telefont nem kell a legrosszabbra gondolni?

Figyelt kérdés

Legutóbb is épp zenét hallgattam, miközben takarítottam (igen, szoktam :D)

és nem hallottam a telefont a füles miatt.. Oké, felmostam, letettem a felmosót, odamentem a telefonhoz, hogy megnézzem menyi az idő. Na! Egy nem fogadott hívás anyutól. visszahívom, vajon mit akarhat.. Olyan halálra vált hangon, levegőért kapkodva veszi föl, azt hittem NEKI van valami baja, de nem, mondja, hogy jajj édes istenem. húú édes jó istenem. Hát fölvetted. ÚÚristen már épp hívtam volna a mentőket. ÖÖ. Anyaa. De miért? HÁt mert nem vetted föl. És már azt hittem, hogy bajod van. Csak elképzeltem, hogy feldarabolva fekszel a földön.


És képtelen voltam mit válaszolni, annyit kinyögtem ,hogy de hát anya nem tudtam fölvenni. Ez olyan angy probléma? Amikor a barátnőidet hívod és nem veszik fül, jaa akkor biztos nagyon elfoglaltak. De ha én nem veszem föl és épp leteszed amikor felvenném, akkor már földarablt egy bérgyilkos?


Normális vagy?


17 vagyok, 12 éves korom óta maradok otthon, vagy várom meg anyáékat otthon suli után amíg nem fejezik be a munkát. Na ezt jól megmondtam :D na,. tehát. Már vagy 5 éve, hogy először ithon hagytak egyedül, volt ,hogy 3 hétre amíg elmentek kettesben nyaralni. (Ez múlt nyáron volt).


Suli után mindig felhívom, hogy hazaértem (ezt sem értem, hogy minek :D) Más anyám azt sem tudják 2 napig, hogy hol van a gyerekük, nem hogy helyzetjelentést kérnek.. Mert éppen valahi házibuliban vannak ahonnan elkószálnak messzire és befüvezve az árokban találnak rájuk 3 nap múlva..


És még a telefonáláson kívül is állandóan a legrosszabbra gondol... Ne csináld ezt, mert... ne csináld azt, mert... És sorolja a tragikusabbnál tragikusabb baleseteket. Amikor ő gyerekkorában a villamos hátulján "Tujázott" ÁÁ nem veszélytelen...


Ne menj el biciklizni (sportszerűen) emrt nekimész a fának és szétloccsan az agyad. És ezekt mindig ilyen túlzott durvasággal mondja. Még ha 40-es is fánakmennék hogy a francbe loccsanna szét az agyam? Százszor estem már úgy, hogy kanyarban 30-35el versenybicónmegcsúsztam és a falnakrontottam. Égvilágon semmi bajom nem lett..


2020. febr. 17. 21:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
16%
Anyukád kicsit tulaggodo, de hidd el majd ha lesz gyereked megérted, évekig tanitgatott neked mindenfélét, a járástól kezdve, a beszéden át a takarításig, érthető, hogy vigyázni akar rád és aggódik. Amúgy szerintem normális, hogy szólnod kell ha hazaértél, ha egyszer lecsapnak az utcán, így hamarabb derül ki és tudnak neked segíteni, máskor ha hív, hívjad vissza ahogy tudod.
2020. febr. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Jó, ez igaz, ha hazaértem, akkor szólok. REndben. DE! Ez az állandó telefonálgatás. Anyám miatt folyton néznem kell a telefonom, nem maradhatok nyugodt, ha nem találom a telefonom máris idegbajt kapok... Csak azért, emrt anyám mekkora hisztit csap, ha nem veszem fel azonnal..
2020. febr. 17. 21:26
 3/19 anonim ***** válasza:
63%

Apukád veletek él?

Ha igen, ő hogyan viszonyul ahhoz, ha nem veszed fel a telefont? Pl. amit leírtál, akkor anyukáddal volt? Ha igen, mit mondott neki? Ha nem, szerinted mit mondott volna, vagy mit mondott utólag, amikor megtudta ezt a sztorit?

Hogyan viszonyul anyukádnak ezekhez a túlzott féltéseihez?


Ha apukád normálisan viszonyul hozzád, akkor kérd, hogy próbálja ő megértetni anyukáddal, hogy abszurdum, ahogyan viselkedik.


Egyébként anyukád féltése mögött valójában a te elvesztésedtől való félelme áll. Hogy egyre közeledik az az idő, amikor te elköltözöl otthonról és éled a saját életedet. Akkor és azt fogsz csinálni, amit helyesnek tartasz, és nem fogsz tőle semmire sem kérni engedélyt. Anyukád ettől fél. Hogy a kontrollt elveszíti fölötted.

Azt már egy pszichológus tudná kideríteni, hogy anyukád miért fél attól, hogy a kontrollt elveszíti fölötted. Talán, mert ő maga is fél a világtól. Önbizalomhiánya lehet, és a világot félelmetes, veszélyes helynek tartja.


Énszerintem legalábbis ez van a lelkében.

2020. febr. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
59%
Mondd anyádnak, hogy nem értél rá, épp keféltel, a pasiddal.... vagy szívrohamot kap, vagy leszokik a hívogatásról 🤣
2020. febr. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
apa velünk él, de ő normális. Ha nincs itthon, akkor szia apa hazaértem. jólvan fiam jó szórakozást. szia. szia. És ennyi. Ennyi lenne a normális. Egy apa, aki szintén volt gyerek, tudja, hogy vagy el leszek magamban vagy áthívom a csajomat, hogy átrendezzem a belső szerveit, és békén hagy..
2020. febr. 17. 21:42
 6/19 anonim ***** válasza:
21%
Mondd, hogy okosóra kell, hogy mindig tudd, ha hív. :D
2020. febr. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%
Apádnak kéne helyretennie. Csakhogy ő tojik rá. Kérd meg. És ne ülj fel anyád eszement játszmázásának.
2020. febr. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%
Én azt csinálnám,hogy ilyenkor fölvenné haver a telefont,és úgy mutatkozna be,hogy Dr.Nagy Béla vagyok a Péterfy kórházból!
2020. febr. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
78%
Ezek szerint a W.C.-re is viszed a telefont, hátha hív anyád?
2020. febr. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%

Anyukád kicsit tulaggodo"


KICSIT???? Full pszichopata!

2020. febr. 18. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!