Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Félek a haláltól és mindig...

Félek a haláltól és mindig csak a legrosszabbra tudok gondolni. Nem csak magammal kapcsolatban, hanem bizonyos helyzetek, szeretteim betegsége is ezt váltja ki belőlem. HOgyan küzdjem le?

Figyelt kérdés
Nagyszüleim eléggé idősek, már bármikor bekövetkezhet a haláluk, egészségállapotuk miatt is. Amikor ott vagyok náluk csak erre tudok gondolni, hogy mi van ha most előttem fog ez megtörténni? Mit tennék ebben a helyzetben? Továbbá, amikor vezetek mondjuk akkor is sokszor látom magam előtt ahogy egy kamion átjön a sávomba és frontális ütközés lesz. Ez nem normális tudom. Nem szeretek időt tölteni a nagyszüleimmel, mert félek, hogy előttem fognak meghalni. Ez a világ legönzőbb dolga, de egyszerűen rettegek. Volt már haláleset a családban, nehezen viseltem. Lehet, hogy trauma ért akkor, azért ilyen most a viselkedésem? 18/L

2018. aug. 7. 19:51
 1/3 anonim válasza:
100%

Ahogy múlik az idő ez csökkenni fog. Én is mindig mindenhol halált láttam. Ha vártam a buszt, elképzeltem, hogy valaki véletlen meglök, én meg kiesek a busz elé, stb. Most 36 évesen már csak néha jut eszembe. 20 évesen legalább napi 30x.

Nem normális, de nem mentem vele dilidokihoz

2018. aug. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 guminyak válasza:
100%

Szevasz. Idővel múlik ez a rossz gondolat benned. Az agyad ismétli csak, mert ezt Te akarod. Próbáld ezt a nem jó menetet egy másik sokkal jobb, vagy szebb gondolatra cserélni. Mondjuk amikor rád jön ez a negatív szellemiség akkor egy virágos rétre, strandra vagy legjobb barátodra gondolj. Képzeld el, hogy piszkos víz van a poharadba és csak úgy tudod tisztára cserélni ha mindig öntesz bele a vizes palackodból. Így sokat kell használni az ásványvizes üvegedből vizet.

Beszéld át ezt a szüleiddel, vagy a legjobb barátoddal, vagy csak beszéld ki valakinek.

Ha másként nem megy javaslom egy beszélgetést pszichológussal, megéri.

Amit most átélsz az egy természetes dolog hisz szereted a nagyszüleidet. Ezen a legtöbb ember átesik. Nálad kicsit tovább tart. Ha elfogadod a halált mint az élet velejárója könnyebb lesz. Én ezt elfogadtam egy ideje. 52/F

2018. aug. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kerdezo! Hogy vagy most? Meg mindig sokat gondolsz a halalra? Tudtal valtoztatni? Ird le kerlek!
2022. júl. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!