Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, ha a szülők a...

Normális, ha a szülők a jegyekre adnak zsebpénzt?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok? Helyes, hogy egy szülő a gyereke osztályzataira ad zsebpénzt?


5= 5000Ft

4= 4000Ft

3= 3000Ft

2= 0

1= -1000Ft


egyes osztályzatért a gyerek fizat a szülőknek vissza a zsebpénzéből.


2020. márc. 1. 16:21
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
70%
Nem
2020. márc. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 A kérdező kommentje:
Nem? Többet kéne adnom? 10.es a lányom, az osztálytársai havonta kb 20 ezret kapnak..
2020. márc. 1. 16:28
 3/59 anonim ***** válasza:
64%

Érdekes módszer, de nem tartom rossznak.

Egyrészről 10-esként már nem fenyeget a veszély, hogy megszokja, csak a pénzért tanul. Ha korábban ez nem volt szokásban.

Másrészt 10-esként már nem a pénz kellene, hogy motiválja a jobb jegyre.

2020. márc. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
82%
Bár egy ötösért egy 5000 kicsit sok szerintem.
2020. márc. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
31%

1. Baromsag, nem igy kell osztonozni.

2. Mivel a kozepes vagy kicsit rosszabb tanulok tobbre viszik az eletben, ertsd inkabb ugy h jobban boldogulnak, rossz a beosztas is.

3. Ha azt nezed mit csinalnak masok akkor nagy a baj.

2020. márc. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
94%
Attól függ, hogy a gyerek hány éves, illetve mit takar a zsebpénz, mert van, ahol az étkezését kell megoldania belőle, máshol az extra kiadásokat (mozi, vágyott ruhák, tárgyak stb.)
2020. márc. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 A kérdező kommentje:

szerintem meg épp, hogy így ösztönzöm a tanulásra.. Tudja jól, 17 évesen, hogy amikor dolgozik nem így fok kapni pénzt. az iskola TELJESEN más a munkahelytől.. Még véletlenül se hasonlítsuk a kettőt..


Amióta bevezettük ezt a zsebpénzelési módzert azóta 1,87-el növekedett az átlaga. 3,1 ről 4,88 ra--


Ne mondjátok, hogy ez nem jó...


Kevés jegyet kap, havonta tantárgyanként 1-2t max. vagyis havonta összesen kb 6 jegy.. van, amikor havonta csak 8000ft-ot "keres"..

2020. márc. 1. 16:40
 8/59 A kérdező kommentje:

6-os. amint olvashatod, 17 éves, és az ő zsebpénze, arra költi amire akarja természetesen.. De előtte, ha nagyobb berházás, megbeszéli velünk.. Enni természetes, hogy kap itthon, de a menzát is én fizetem. vagy az apja :D


de a többi dolgát már magától is megveszi, nem is kéri tőlem...

2020. márc. 1. 16:42
 9/59 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudom, nekem annó a szüleim ezt nem tudták volna finanszírozni, volt olyan nap, amikor 3-4 jegyet is kaptunk, persze ez suli függő.

Annak, hogy megkérdezed itt, majd kiakadsz a válaszokon, semmi értelme😂🤦‍♀️

Úgy látszik, hogy te már eldöntötted, hogy így adsz zsebpénzt neki, szóval teljesen mindegy, ki mit mond neked.

Halkan megjegyzem, hogy szerintem ez hülyeség, mert lehet, hogy most 10.es korban még csak pár jegyet kap, de ahogy közeledik az érettségi majd, úgy fognak egyre többet felelni. 5000 forint egy ötösért szerintem nagyon sok, én 2 hétre kapok ennyi pénzt egyetemistaként..

2020. márc. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
87%

Én ugyanígy csinálom,csak nálunk az összeg kevesebb. Véleményem szerint pont az iskola az,ahol csak úgy jut előbbre,ha jól tanul. És minél jobban tanul,annál több lehetősége lesz arra,hogy fejlődjön,és jobb eredményeket érjen el. Ezt a munkahelyen pénzzel,ílletve magasabb fizetéssel jutalmazzák. Tehát a munkahelyen is akkor adnak többet,ha jól teljesít. Én inkább a házimunkáért nem adnék,mert azt magától kell hogy elvégezze,és arra nem ösztönzöm. Az alap.

14 éves lányom van.

2020. márc. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!