Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 50. 000 Ft zsebpénzt te...

50. 000 Ft zsebpénzt te milyen körülmények között adnál a gimis gyerekednek?

Figyelt kérdés

Egyik oszt.társam ennyit kap, és tuti nem kamu mert a szüleink jóban vannak és ezt az anyja mondta az én anyámnak. Budapesten lakunk mindketten, nem vagyunk kolisok és mindkettőnket eltartanak, én meg kapok 5 ezret. Azért sztem egyik se normális..

Jövőre érettségizünk.


2019. jún. 26. 18:34
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Az érdekel elsősörban, hogy ha gazdagok lennétek, ti is ilyen bőkezűen osztanátok-e a zs-t
2019. jún. 26. 18:35
 2/34 anonim válasza:
93%
nem
2019. jún. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
81%
Véleményem szerint így nem fogja megtanulni a pénz értékét és helyes beosztását.
2019. jún. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
79%
nem biztos hogy meg kell tanulnia. van aki jó helyre születik, jól megy férjhez. de nem cserélnék vele
2019. jún. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
47%

Meg leszek kövezve, de ez nem olyan sok.

Busz bérlet : havi 3 500 ft

Telefon töltés : 3500-5000 ft (szerintem a mai világban alap dolog már egy nagyobb mobilnet csomag)

Betét, tampon, tisztálkodási szerek : 3000ft/hó

Szezon elején új ruhák : csak egy téli kabát 20-tòl indul, cipők,csizmák 10-től

Néha suli után 1-1 mekizés a barátnőkkel, havi 1 mozi vagy fürdő kb 10 ezer /hó

Valami ami a hobbija :könyvek, sz.gépes játékok stb havi 5-10 ezer..


Simán elmegy 50 szerintem havonta. Persze ha van kis esze, akkor tesz félre belőle, nem éli fel ha nem muszáj.

De nem olyan irreálisan nagy összeg szerintem ilyen árak mellett.

Persze tudom, hogy sok pénz, átlag családnak biztosan nem telik ennyi zsebpénzre.

De ettől függetlenül nem olyan hihetetlenül sok ez a pénz.

Én is adnék ennyit, ha megtehetném.

5 ezer ilyen árak mellett semmire nem elég, kb egy mozi + kaja bent elmegy rá.

De nyilván ha ennyit tudnak adni a szüleid is meg kell becsülni, sokan 1 napot dolgoznak ennyiért.

2019. jún. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 Argloss ***** válasza:
97%
Ha magának vásárolja a cipőit, ruháit, bérletet, kaját, iskolai dolgokat, nem kap telefont, számítógépet, fizeti a saját telefonszámláját, akkor szerintem nincsen ezzel semmi baj.
2019. jún. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
91%

Igazából nem is értem. Mire szolgál a zsebpénz? Ebből vesz ruhát, esetleg uzsonnát, kabátot, cipőt?

Mert ha igen, akkor ez nem irreális.


Pár éve még azt mondtam volna, hogy szabadidős tevékenységre sem sok, de azóta a családban az egyik 15 éves kölyök havi 200 ezer forintos jövedelemmel, kollégiummal jómódjában alkoholistává vált. ☹️

Szóval csak óvatosan.


Viszont ha megbízható és felelősségteljes, akkor semmi probléma, ha megteheti akkor tegye meg.

2019. jún. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
93%
Akkor adnék ennyit, ha minden kiadását (telefon, bérlet, ruhák, könyvek, iskolai kirándulások, tisztálkodószerek stb.) és szórakozását ebből fedezné.
2019. jún. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim válasza:
100%
Ha ebből fizet "mindent", ahogy előttem is írták, nem sok.
2019. jún. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
94%

Zsebpénz az zsebpénz és nem szokták erre-arra költeni, csak hogy folyjon a pénz.

Írd meg mire költi a barátnőd az 50 ezret és mire futja neked az 5 ezer.

2019. jún. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!