Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
Megkérdeztem anyukámat, hogy sminkelhetek-e gothosan. Először igent mondott, aztán pár órával később elkezdte felsorakoztatni ellene az érveit, és most nem hajlandó világos választ adni. Mielőtt írnátok, tudta milyen a goth smink mikor igent mondott rá. Tehát, ha nemet akar mondani, akkor miért mond először igent? Ha meg nem akar nemet mondani, akkor miért mond először igent aztám viszakozik?

2020. márc. 4. 22:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
23%

Hány éves vagy?

Goth vagy, vagy csak “gothosan” akarsz sminkelni?

Mert egyáltalán nem mindegy.

Fél éve vagyok ténylegesen a szubkultúrában, - DE kb. 10 éves korom óta vonzott ez a világ, tudat alatt mindig ilyen gondolkodásom volt, csak akkor még hagytam elnyomni. Amikor még csak fiatal babybat voltam, elárulom neked, hogy messze nem a sminkben merült ki ez a fajta érdeklődésem, - hiszen egyházi gimibe jártam, kollégista voltam, - a sminkes tudásom pedig messze nem volt olyan fejlett, mint ma.

Viszont a ruháimmal, kiegészítőimmel vissza tudtam tükrözni ezt az (akkor még kezdetleges) életérzés-magot.

Ma már 20 múltam, - szóval annak ellenére, hogy a szüleim még ma is képesek háborogni, - már nem tartozom nekik magyarázattal, hogy miért nem festek szolidabb szemeket, és miért virít mindig rajtam az a bizonyos “szarkofág look”-nak csúfolt alkotásom, ami keretei a tekintetem. Egyszerűen ez tetszik, nagyon jól illik az arcomhoz, nőies vagyok így is, - viszont ha lemosom, vagy enélkül lépek az utcára, mert aznap nincs időm vagy kedvem hozzá, - még UGYANÚGY goth vagyok.

A másik az, hogy nem létezik olyan fogalom, hogy “gothos smink”. Ugyanis mivel messze nem a külsőségekben merül ki a szubkultúra, rengetegen vannak, akik SOHA nem sminkelnének, míg más fekete rúzs nélkül csak félkésznek tekinti az arcát. Ez sokkal inkább a kreativitásról szól, nem kőbe vésett sémákról.

De ha máshogy nem megy, próbáld meg fokozatosan felépíteni a dolgot: kezdetben csak egy kis fekete a szem körül, majd az ízlésednek megfelelően, idővel lehet egyre több.


Aki szűklátókörűen idenyögte, hogy ez “gáz”, “ciki”, az valószínűleg soha nem beszélgetett még hasonló emberrel. Elárulom, hogy NEKEM sem tetszik minden, amit a világban, vagy más emberek testén látok, - és ezt szoktam mondani olykor a szüleimnek is. Sokkal fontosabb lenne az, hogy az emberek ne a megjelenésük alapján diszkriminálják egymást, - pláne, ha egy olyan szubkultúráról van szó, aminek a tagjai még az életben nem gyújtottak fel senkit, nemes, tiszta, értelmes gondolkodású emberek, - annak ellenére, hogy a megjelenésükről a tájékozatlan népség hajlamos mást gondolni.

Szerintem NEM az a probléma, hogy valaki így sminkel vagy így öltözködik, - hanem hogy pár szélsőséges, a szubkultúra szempontjából semmilyen szinten nem ide vonatkozó fekete ruhás ember miatt megfordul a fejükben, hogy egy goth csak destruktív viselkedésű és rossz erkölcsű lehet, pedig általában pont az ellenkezője igaz rájuk.

A “kinövős” sztorira meg csak annyit tudok mondani, hogy aki valódi, az egy életen át goth marad, - aki pedig azt állítja, hogy “kinőtte”: az SOHA nem volt az, csak egy kis felszínes pózer.

2020. márc. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Sminkelni szeretnék csak igazából, de maga az egész goth stílus és szubkultúra vonz. Beszéltem már gothokkal és tényleg nagyon rendesem voltak. Bár még nem sok mindent tudok erről a szubkultúráról(inkább rockeres vagyok), de szívesem megtudnék róla többet. Amúgy most az mondta, hogy a fekete rúzzsal van baja amit szeretnék, mert szerinte az ronda. Most abban egyeztünk meg, hogy itthon kipróbálom és ha biztosan akarom akkor mehet suliba is. Utolsót nem tudom, miért kellet lepontozni, eddig ő adta a legjobb választ. Egyebként a szüleimtől nekem is teljesen más a gondolkodásom, erre főleg akkor jöttem rá, mikor megtudtam, hogy a homofóbia amire évek óta neveltek teljesen hülyeség.


Nem valami durva sminkre gondoltam, csak fekete rúzs, fekete szemfesték, tusvonal, meg ilyem cuccli amitől fehérebb a bőröm. Lehet, hogy ez túl éles váltás neki, mert eddig soha nem sminkeltem.

2020. márc. 5. 16:54
 13/14 anonim ***** válasza:
Vagy nem figyelt,vagy nem volt kedve veled beszélgetni,vagy nem volt tisztában hogy mi ez
2020. márc. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
75%
Miért kéne már kinőnie? Istenem! Az hogy nem minden csaj akar pi##anadrágot meg rövid kis haspólót az miért baj? Valaki szereti ezt a stílust mint pl én! És inkább meghalok minthogy rózsaszín cuccokat vegyek fel megspékelve egy pi**anadrággal. Miért lenne az az ember más aki inkább szegecses karpántra költi a pénzét, meg fekete cuccokra????
2020. ápr. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!