Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet kezelni egy...

Hogyan lehet kezelni egy olyan embert aki bár nem rossz szándékú, de képtelen elfogadni mások véleményét, meg sem próbálja megérteni a másikat, nem érdekli?

Figyelt kérdés

Az apukámról van szó, így képtelenség normális viszonyt kialakítani, mert egyoldalú és elnyomó. Biztos, hogy önmagától nem fog változni, mert nem érti, nem ismeri fel, hogy ez probléma. Ezen kívül nagyon sok frusztráció van benne, amik folyton előjönnek, gyakran ideges és nagyon negatív. Megmondom őszintén semmi kedvem hozzá, nem igazán emlékszem olyanra, hogy jól éreztem volna magam vele, talán mikor néha tollas labdáztunk gyerekkoromban. Igyekszik a javamat nézni, támogat stb. de ezek csak fizikai dolgok, érzelmileg ha néha próbálkozik azt is borzalmasan rosszul és megbeszélni nem lehet ugye vele, mert nem ismeri be, hogy problémái vannak, mindig csak azzal jön, hogy nehéz élete volt meg stb. ami igaz is, de szerintem nem teszi elfogadhatóvá, hogy bántson lelkileg. Fogalma sincs hogy ki vagyok és nem is érdekli valójában. Ez a része engem már nem érdekel, felnőttem, rendbe tettem magam és élem az életem. Engem inkább az a része zavar hogy saját maga alatt (meg a család alatt) vágja a fát a borzalmas hozzáállásával.


25N


2020. ápr. 5. 12:41
1 2
 1/14 anonymousreview60 ***** válasza:
55%

"mindig csak azzal jön, hogy nehéz élete volt meg stb. ami igaz is, de szerintem nem teszi elfogadhatóvá, hogy bántson lelkileg." z így is van. Apád nem a megldást vagy a rossz élete miatti kárenyhítést keresi, hanem amiatt rajtad/másokon veri le a feszültséget. Ezt nem szabad neki megköszönnötök. Jelezni kell, hogy ez nem oké.

Te úgy bánsz vele, ahogyan szerinted megérdemli. El is mondod neki, miért. Ha nem változtat, akkor ritkítod a kapcsolatot. Időnként nyitsz felé, de ha nem változik, akkor megint szünet. Vagy tanul belőle vagy nem. Ennyi.

2020. ápr. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Nem tudod megváltoztatni.

Minèl idősebb egy ember, annál nehezebben változik.

2020. ápr. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

"Te úgy bánsz vele, ahogyan szerinted megérdemli."

Én segíteni szeretnék neki. Persze, néha én se vagyok kedves, mert akár mennyire higgadt természet vagyok alapvetően, felidegesít a hozzáállása. Hiába mondom el a problémát, egyszerűen nem jut el az agyába, így nem tudok változást se számon kérni rajta, ha nem érti a problémát, szerinte amit ő gondol az úgy helyes és etikus és minden más nem elfogadható.

Nem nagyon szoktam beszélni vele, és nekem nem számít, mert nem függök tőle semmilyen szinten már, de Anyukámnak se könnyű vele így.

2020. ápr. 5. 13:34
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Pedig anyád az egyetlen, aki talán tudna rá hatni, persze csak akkor, ha van még köztük valami érzelmi kapocs. Az ember nagyon meg tud keseredni idősebb korára, különösen akkor, ha eleve gyerekkorában sem kapta meg a megfelelő pozitív érzelmeket, tehát az indulása és érzelmi fejlődése sem volt zavartalan. Ha pedig anyád nem az ellenkező lelki beállítottságú, akkor még nehezebb a dolog.
2020. ápr. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Sajnos anyukám is egy elég alacsony önértékelésű ember, úgy látom egyikük sem egy érzelmileg érett felnőtt, ezért is tudnak ilyen régóta együtt lenni. Anyukám nagyon türelmes és elnéző, inkább nem látja olykor az igazságot, minthogy szembe kelljen nézzen vele, persze néha kiugrik a nyúl a zsákból, de apukám nem érti a problémát, mintha buta lenne, pedig az nem lehet, szerintem csak durván begyöpösödött a gondolkodása.

Anyának rosszul esik, hogy én viszont nem tűrök el mindent és ezzel rombolom a viszonyt, na de kérdezem én milyen viszont? Milyen viszony az, amiben csak bólogatni lehet és az én gondolataim mintha nem is léteznének? 50-es éveikben járnak, de mióta az eszemet tudom, nem volt sokkal rózsásabb a helyzet régebben se.

2020. ápr. 5. 14:02
 6/14 A kérdező kommentje:
Más nem tud rajtuk segíteni, sajnos a tesóm is inkább a meghunyászkodó fajta (hozzáteszem én is az voltam egész gyerekkoromban, mert tényleg nem volt más lehetőség, csak aztán elköltöztem amint lehetett és rendbe szedtem magam), alkalmazkodik a helyzethez, tudja mikor kell csöndben lenni, nem áll ki magáért stb. őt is féltem, hogy ugyan ez az élet vár rá, mint anyukámra. Egyikükön sem érzem, hogy boldog vagy elégedett lenne. Nagyon negatívak, kritizálnak mindenkit, másoknak könnyű mert stb. szóval tipikus jelei annak mikor valaki nem elégedett az életével.
2020. ápr. 5. 14:07
 7/14 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Akarata ellenére nem tudod megmenteni apádat (sem), azt neki is akarni kell. Ha nem változik, kármentést végzel, hogy annyi közöd legyen hozzá, ami még nem elviselhetetlen legbelül neked. A többit, akàr apád azon igényét, hogy több időt szeretne veled tölteni,leírod veszteségként, akkor ő így járt.

Miért volt nehéz az élete apádnak?

2020. ápr. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy megváltoztatni nem lehet, de hatni rá valahogyan talán igen.

Sokat nélkülözött, illetve azt hiszem ő sem kapta meg azt a szeretetet gyerekkorában, amit kellene, illetve a szakmájában is akadályoztatva volt így abban sem érte el azt amit képességei szerint elérhetett volna. Aztán legfontosabb életcélja az volt hogy a gyerekei sikeresek legyenek azt hiszem, ezért elég szigorúan neveltek, csak az számított, hogy jól tanuljak, az hogy lelkileg hogy vagyok arra nem jutott energia, jót akartak, de nem sok fogalmuk volt arról hogyan kéne.

2020. ápr. 5. 17:02
 9/14 anonymousreview60 ***** válasza:

Sajnálom édesapádat a veszteségért, de ő még nem engedte el azt. Nagyon nehéz hatni az ennyi veszteséget elszenvedett, enbyi idős emberre. Egy kollégám volt ilyen, "kényszernyugdíjazva" lett.

Javaslom a pszichoterápiát neki, de azt akarnia kell. Lehet, hogy ezzel a dologgal előbbneked kellene terápiára menni. Akkor kiderül, hogyan segíthetsz neki vagy hogy el kell fogadnod ezt a veszteséget.

2020. ápr. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Uralkodni kell rajta,el kell nyomni minden egyes alkalommal a lehető legmegalázóbb módon, másképp nem fog menni.
2020. ápr. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!