Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apa nélkül felnőtt gyerek van...

Apa nélkül felnőtt gyerek van itt?

Figyelt kérdés
Mi hiányzott a legjobban?? A kislányom apjával sok baj volt ezért kettévált utunk még picike 1 éves mult de szerrtném tudni mire számíthatok majd .
2020. ápr. 10. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismertem apámat, lelépett 2 éves koromban. Mivel nem ismertem, nem tudom milyen az, ha van apukám ezért nem is hiányzik egyáltalán. Sosem kerestem vagy sírtam volna utána. Fater családja sem volt rám egyszersem kíváncsi. De itt volt nekem anyám, 2 testvérem (és később a saját családjuk), nagyszüleim, keresztszüleim, 2 unokatesóm. Ők százszorosan pótolták a "nem létező hiányt". Anyukám gyerekkoromban sosem beszélt róla vagy pocskondiázta előttem. Mikor már tini lettem, nyíltabban tudtam vele vagy családtagjaimmal beszélni faterról de a mai napig olyan érzés, mintha egy idegenről beszélnénk.
2020. ápr. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Három éves lehettem mikor anyum megszabadult apámtól. Nem hiányoltam soha. Alig van pár emlékem róla, az maradt meg leginkább hogy rettegtem tőle. Alkoholista volt, gyerekfejjel halálosan rémisztő volt amikor tántorgott meg részegen üvöltözött. Arra azért emlékszek hogy mindig részegen jelent meg a láthatásokon, szerencsére ezzel is felhagyott hét éves korom körül. A mai napig hálás vagyok anyumnak hogy nem kellett egy ilyen mellett felnőnöm. Nemrég hallottam hogy meghalt apám, leukémia vitte el, és abszolút nem tudott érdekelni. Csak egy idegen volt, aki pár rémes emléket hagyott maga után. (anyum soha nemakadályozott hogy tartsam a kapcsolatot apám családjával, nagynénémet nagyon szeretem. Fateromat nem érdekeltem-szerencsére. )
2020. ápr. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bármi féle "barkácsolós", műszaki tudás. Nekem egyedül ez hiányzott.
2020. ápr. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Midorillee ***** válasza:
Én 1 voltam tesóm meg 3 körül mikor elment bántotta anyát meg anya húgát úgyhogy a rendőrök vitték el.... Én nem emlékszem rá tesómban nyomot hagyott mert nagyobb volt . Később sem nagyon hiányzott száz évente jött megnézni minket egy szatyor sörrel és nem akart elmenni míg el nem fogyott. Fogalmam sem volt róla milyen gyerekeiről beszél, én nagyon el voltam úgy ahogy voltam. Mikor ovis lettem anya elmagyarázta hogy az apád meg az apa az mi nekem ki az meg hogy elváltak. Mikor nagyobb lettem általános iskolás akkor értettem meg mi van, de akkor se hiányzott mivel nem ismertük egymást.. Nem tudta és nem is akarta tudni mit szeretek enni mi a kedvenc tantárgyam stb. Pedig anya nem beszélt ellene, jót is mesélt róla de azt is elmondta hogy iszik apám azért lett ilyen... 20 vagy húszon pár éves lehettem mikor utoljára láttam . játszotta az eszét hogy mikor lesz neki unokája, meg hogy csináljak neki kávét mondtam neki hogy oké de nem tudom hogy szereti.... Akkor rámripakodott hogy ne mondjam már ...Na akkor kiakadtam kiosztottam, hogy nekem ne játsza az eszét mert sosem volt itt, nem tud semmit sem rólunk, ha itt is volt csak piával és nem tudott velünk bánni mert ha fel is emelt mindig fájt mert meg szorított. Aztán megkérdezte hány éves vagyok...mikor közöltem vele azt mondta, hogy a szar sokáig eláll...akkor összepakoltam neki a cuccát adtam neki egy buszjegyet és kinyitottam az ajtót ...nem akart elmenni... De kidobtam... Na azóta nem láttam! Később kiderült hogy a sitten ül. Én azóta saját életet kezdtem a férjemmel jó életünk van, anyukámnak is szerető párja van és azóta áldom hogy erőn felül teljesítve felnevelt minket szeretetben! Ja igen és októberben nagymama lesz, én pedig 29 vagyok. Szóval van , hogy jobban jár a gyerek ha csak egy szülő van
2020. ápr. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Itt vagyok. 24 eves no. Tokeletesen jol megvoltam mindig is a fater nelkul. Es biztositottam rola hogy magasrol leszrom majd ha idos/beteg lesz. Gondozza a tobbi gyereke mas noktol..ha szobaallnak vele. Mikor nagykoru lettem hivatalosan is felvettem anyam nevet az apai vezeteknevet meg eltoroltettem a francba. Es a szuletesi nevet utolagosan lehet valtoztatni. Konkretan Uj anyakonyvim van. 😊😃 Mindenem megvolt nelkule. A szeretete sosem hianyzott! Csak beleszolt volna az eletembe, de nem tehette.
2020. ápr. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem hiányzott semmi, mivel egész életemben csak párszor láttam fatert, és akkor fel sem igazán fogtam hogy ő rokon, nem volt semmi hiányérzet, számomra ez volt a természetes.


Talán amit egyik másik válaszoló is, írt, hogy szerelni, bütykölni sosem tanultam meg, bár nem tudom megtanított volna apám. Amennyit tudok róla, az alapján aligha.

2020. ápr. 11. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Becsúsztam. Anyám sajnos szerető volt a történetben. Sohasem láttam, gyerektartást nem láttunk tőle, de még a nevét is csak 3 éves koromra tudtam felvenni, ekkor anyakönyveztek.


Mi hiányzik? Bármiféle férfias minta. Még állva pisilni is a nagyanyám akkori partnere tanított, de az ilyen csajozási tanácsok, akármilyen műszaki tudás az nálam hiányzik.

Mondjuk csajozni az apám se tudott, 190+ centi magas volt, jóképűbb, szerencsésebb testalkatú, mint én. 21 éves koráig szűz volt

2020. ápr. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az en szuleim 5 eves koromig voltak egyutt. Jobb lett volna ha elobb szetmennek ugy nem emlekeznek a verekedesekre, kiabalasokra. Apum is ivott es arra emlekszem leginkabb, hogy allandoan otthon volt (igaz volt munkaja), masnapos volt minden nap es siri csondben kellett jatszanom az 1 szobas lakasban nehogy felkeltsem mertakkor utott. Nemnagyon van olyan emlekem rola kiskorombol hogy jozan lett volna. A nagymamam (apam anyja) eroltette mindig hogy talalkozzak vele, egyszer bele is mentem 7 eves korom korul, de csak arra emlekszem hogy alig vartam hogy vege legyen a talalkozonak. Mindig azt kerdezgettem hogy mikor megyunk mar es erre ideges lett. Arra emlekszem meg ahogy a halanteka luktetett amikor ideges volt, es tudtam hogy hamarosan megfog utni valakit (vagy engem, vagy anyut. Legtobbszor anyut...). Apu eleg felelmetes volt gyerek szemmel, tobb mint 2 meter volt, mely hanggal es erosebb testalkattal.

Nagyszuleim sem beszeltek vele tobb mint 20 evig aztan amikor kb 18-20 lehettem odakoltozott nagyszuleimhez. Ekkorra mar elegge osszeesett, inkabb szanalmas volt mint ijeszto, de ha felemelte a hangjat visszajottek a regi emlekek. Annyit ivott eleteben, hogy az orvos azt tanacsolta neki hogy ne szokjon le teljesen. Egyszer amikor nem ivott napokig bekomalt az alkohol hianytol.

Az elete vege fele amikor nagyszuleimnel lakott beszeltunk neha amikor ott voltam, de olyan volt mintha egy idegennel beszelgetnek. Neha sajnaltam is, aztan eszembe jutott min mentunk keresztul miatta. Eleg fajdalmas halala volt (torok rak), azert ezt nem kivantam neki a tortentek ellenere sem.

Barkacsolni nagyapammal barkacsoltam, apam amugy sem ertett hozza😊

34N

2020. ápr. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!