Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez normális hogy anyukám ezt...

Ez normális hogy anyukám ezt csinálja?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok a szüleimmel élek nincs lehetőségem elköltözni de már nagyon idegesítő amit anyukám csinál.

Mindíg összepakol a szobámban és mindent el tesz máshová nem vagyok egy rendetlen típusú de már az is idegesíti hogy pár ruha az ágyon van mondtam már neki hogy majd el teszem ha én úgy érzem hogy zavar


Mindent megcsinál helyettem, kitölti a papírjaimat, felbontja a leveleimet, kiteszi tányérba a másnapi kaja adagomat mintha én nem tudnák magamnak szedni, bepakol a táskámba gyógyszert vizet zsepit, felhív azért hogy elmondja mit hogy kell hogy hol szálljak le a buszról hogy húzzam ki a tv-t ha vihar van mintha ez magamtól nem tudnám

Alapvető dolgokat a számba rág hogy húzzam fel reggel a redőnyt ilyenek mintha fogyatékos lennék.


Másik meg hogy nem enged semmit ha valahova elmegyek legkésőbb éjfélre haza kell jönnöm mert ha nem akkor hívogat habel megyek valahová mindent tudni akar hogy kivel és hová mindig azt hiszi hogy elfognak rabolni, mindenre azt mondja hogy nem tudom megcsinálni akartam kondizni azt mondta nem mehetek mert én ezt nem birom és rosszul fogok lenni.


Ez annyira rossz hogy így kezel egyszerűen nem tudom magam önálló talpraesett felnőttként érezni ezért kicsit bátortalan vagyok az élet minden területén nem értem el semmit.

Beszéltem már vele erről hogy nagyon aranyos hogy tényleg mindent megtesz értem és hogy félt de nekem ez így nem jó szeretnék önálló lenni de semmi változás pedig nem egyszer mondtam.



2020. febr. 4. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kicsit hasonló anyám van, minden ilysemit (pakolás, mosás, fozés, boltba járás stb.) o csinált, mert amúgyse volt egy rendes munkahelye, szóval ideje volt. Aztán elhordott minden teszetoszának, és hangoztatta hogy nekem semmi gondom csak a tanulás. Sokszor random megvert. Gyalorlatilag minden ömbizalmamat kiölte, most egy beteges, magányos csóró vagyok. Az ilyen "törodo" anyukáktól jobb megszabadulni még idoben, mert késobb Te látod a kárát, és még meg fogod kapni hogy szerencsétlen, tehetetlen és hálátlan vagy amiért felnottként nem adsz meg neki mindent hálából amiért felnevelt.
2020. febr. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1. zárd kulcsra a szoba ajtód v. cseréltesd le a zárat, ha a szép szó nem elég.


2. keress magadnak egy társat és költözz hozzá.

2020. febr. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs idősebb rokonod, aki úgy irányítaná a beszédet anyukáddal, hogy ő beszélné meg vele helyetted, mivel a Te szavadra nem ad semmit?
2020. febr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mindenki mondja neki hogy ne nézzen le engem ennyire
2020. febr. 4. 19:31
 5/7 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Apád sem teszi helyre?
2020. febr. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezért ne menekülj egy pasihoz....

Egyetemista vagy? Ha igen, kolesz nem jön szóba?


Az ilyen anyákkal határozottnak kell lenni, de tuti balhé lesz. Apránként tegyél lépéseket pl NEM viszed el a táskát, amibe összepakolt, otthagyod az ételt stb.

Mindent indokolj meg az elején. Sose vádolj, általánosíts vagy menj bele vitába. Csak ugyanazt ismételd meg ha kell, naponta.

Pl. "Anya, amikor te pakolsz be a táskámba, tehetetlen kisgyereknek érzem magam. Mostantól saját magamnak szeretném pakolni a táskát. Kérlek, ne tegyél bele semmit, mert akkor egy másik táskát viszek helyette."

- de kislányom, ettől nem vagy tehetetlen, én csak segíteni akarok, bezzeg múltkir is itthon hagytad a kulcsod blabla

- értem Anya. Mégis szeretnék magam felelősséget vállalni a táskám tartalmáért. Kérlek ne pakolj bele semmit.

Stb

2020. febr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szobát is lehet bérelni, 70 ezer/hó (rezsivel akár). Tudsz te menni, ha akarsz, aztán lehet bizonyítani! :)
2020. febr. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!