Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Annyira tanácstalan vagyok a...

Annyira tanácstalan vagyok a lányommal kapcsolatban. Tényleg én gondolom rosszul?!

Figyelt kérdés

17 éves, a barátja 19. Kedves gyerek, de az a baj, hogy teljesen máshogy él/élnek a szüleivel, mint mi. Nagyon sok pénzük van, ez látszik a viselkedésén, még akkor is, ha nem akarja.

Pl:

Vettünk ősszel egy autót (Suzuki Vitara), nagyon vártuk, örültünk neki. 2 napja volt meg az autó, idejött a fiú és elkezdte mondani, hogy ez egy papírkocsi, nem is érti miért árulják és csak német márkáktól szabad autót venni. Jó, következő hétvégén mentünk volt kirándulni, a lányom kicsapta a hisztit, hogy ő nem jön velünk, mert a barátja megmondta neki, hogy be ne üljön abba a kocsiba, mert az az utakon egy négykerekű koporsó lesz, és inkább szóljon neki, ha valahová menni akar, majd ő elviszi. Persze, mi is jobban örültünk volna egy 20 milliós BMW-nek teszem azt, de erre is nehezen, nagy spórolás árán gyűlt össze a pénzt.

Utána az volt a probléma, hogy egyszer hazaállított a lányom tőlük, hogy elhívták Thaiföldre, és hogy elengedem-e?! Mondtam, hogy ne haragudjon, de nem fér bele nekünk egy 5-600 ezres út (minimum), és nem lenne fair a húgával szemben sem ez, meg úgy alapból 17 évesen ne repüljön tanév közben Dubaiba, meg Thaiföldre. Volt nagy összeveszés, vita, aztán duzzogva elvonult, gondoltuk megértette. Másnap hív a barátja édesanyja, hogy "hallotta problémám van az úttal", és hogy ők egy percig sem gondolták, hogy nekünk ebbe kéne bármit is belefizetni, fogjam fel úgy, mint egy ajándékot az ő családjuktól. Megalázó volt.


Ezek csak kiragadott példák, minden hétre jut valami hasonló. Már annyira belefáradtam ezekbe a csatákba, amiknek általában az a vége, hogy a fiú anyja hív fel, és szinte számonkér. Elhiszem, hogy nekik nem jelent gondot kifizetni több százezret csak úgy. Azt is, hogy náluk az autó 15 millió felett kezdődik. Más fizetés, más életstílus, neveltetés. De nem akarom, hogy a lányom természetesnek vegye ezeket, vagy hogy hozzászokjon és ha szakítanak, ugyanúgy elvárja, csak mástól és ez legyen a fő szempont párkeresésnél.


2020. ápr. 27. 15:11
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos sok mindent nem tudsz tenni.

Tul fiatal es eretlen a lanyod ahoz, hogy megertse mi a a problemad az ajandekokkal vagy pl az olcso “papirkocsi” lenezesevel.

Nagyon sajnalom, hogy ezt kell megtapasztalnod. Hiaba tiltod, mert azzal meg azt ered el, hogy megharagszik.

Ahoz viszont teljes mertekben jogod van, hogy ne engedd el ot a vilag masik felere, amig nem toltotte be a 18-at.

2020. ápr. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
67%

Én simán az arcába vágtam volna anyukának, amit itt a mondat folytatásában írtál, hogy a lányod tanév közben a sulira koncentráljon, ne idegenekkel utazgasson a világ végére. Lehet, hogy az ő fiacskája leszrja a sulit és minden mást is, mert anyuapu úgy is pénzeli élete végéig, de te örülsz neki, hogy a lányodnak nem ez az egyetlen célja az életben.


A fiúval esetleg leülnék beszélgetni, ha nem olyan gáz (még), mint a szülei, hogy pl a kocsi kapcsán ne hergelje a lányodat, hátha megérti, mi a gond a viselkedésével. Ha nem tűnik nyitottnak, akkor ezt se erőltetném.

Anyucinak meg egyszerűen nem venném fel a telefont. Semmi közötök egymáshoz, sepregessen a saját háza táján.


(A Vitara meg tök jó kocsi szvsz.)

2020. ápr. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
58%

Én legközelebb ha a srác jönne a papírautóval, közölném vele, hogy addig amíg anyuka, apuka tartja, el, és ő maga semmit nem csinált, addig nem tűröm el tovább a megjegyzéseit. Tegye otthon de nálunk nem. Ha az anyuka telefonálna, és jönne a szövegével, őt is leállítanám. Közölném vele, hogy soha nem turkálom a pénztárcájában, nem érdekel, hogy ők mennyire gazdagok. Mi is tisztességes emberek vagyunk, dolgozunk, és boldogulunk ahogy tudunk. Innentől kezdve minden téma lezárva. Ha azt mondom, hogy nem mehet a lányom Thaiföldre, akkor nem mehet. Vita nincs. Nem magyarázkodnék, nem mentegetőznék.

Egyébként én nem engedném el Thaiföldre, mert később visszakapod majd valahogy. A lányod meg ha nem érti meg, akkor a nevelésében elrontottatok nagyon valamit. Egy normális gyerek megérti, hogy a szülei sem a fáról szedik a pénzt, és értékeli amit eddig kaptak.

2020. ápr. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
66%
a Vitarával semmi gond és a következő kijelentésnél el lehet küldeni a srácot a fenébe, hogy ne haragudj, hogy nekünk nincsenek gazdag szüleink és amúgy sem illik leszólni más autóját.
2020. ápr. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
66%

Teljesen igazad van.


Amit tehetsz, az talán az, hogy megbeszéled a lányoddal, hogy szereted a barátját, örülsz nekik meg minden, de ez és ez rosszul szokott esni neked. Ne számonkérően mondd, ne abból indulj ki h hisztizni fog miatta, bízzál benne, hogy ha nem is rögtön, de megérti. 17 éves, attól még, hogy szerelmes, meg fiatal, nem feltétlen fog neked esni csakazértis alapon. (19 vagyok, emlékszem milyen voltam 2 éve, és a legrosszabb sztereotípia a "hagyd rá, ha tiltod csak még jobban csinálni fogja".)


De tényleg fontos h partnerként kezeld, ne azt közvetítsd h tköd kivan a helyzettel meg a barátjával, hanem azt, hogy nem szeretnél neheztelni se rá, se a barátjára, se az ő családjára, így fontosnak tartod erről beszélni, hogy ők is tudjanak róla, mi folyik a másik oldalon. Lehet, hogy csak szimplán nem gondolnak bele abba, h Thaiföld így megalázó. (Mondjuk az autós sztorira no comment, ott nem védem a srácot)


Ő meg, ha ezt megérti, tudja közvetíteni a barátja felé is, aki ha tényleg jószándékú, meg feltételezve h nem célja a megalázás, érteni fogja, beszél a szüleivel is, és a helyzet változni fog.


Bízzál meg a lányodban és a barátjáék jószándékában, és nem lesz baj.

Ha értelmesek, akkor bármennyire is nem okozna gondot nekik plusz 5-600 ezer, hogy a lányod is velük nyaralhasson, meg a többi ilyesmi ha van, meg fogják érteni, hogy neked, nektek ez nem jó.

2020. ápr. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
48%

A kissrác a szülei pénzére rázza magát. Tegyétek helyre. Anyukával meg közöljétek, hogy ti büszkék vagytok a becsületesen(!) megdolgozott pénzetekre, állítsa le magát. Főként ne szóljon bele, hogy a ti lányotok hová mehet és hová nem, mert nincs köze hozzá.

A Vitara pedig egy nagyon jó és biztonságos kocsi. Ellentétben a BMW-vel, bár ott a sofőr miatt: amikor a típusok darabszámát összehasonlítják az általuk okozott balesetek számával, akkor igen előkelő helyezést ér el a listában (ellentétben pl. a Suzukival). Én biztosan nem engedném meg a lánynak ezek után, hogy beüljön egy BMW-be.

(nem az előző 82%-os vagyok)

2020. ápr. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
60%
Teljesen igazad van. A srác a szülei jó anyagi helyzete miatt van "úgy elszállva magától". Lehet az is, hogy ha vesz neki ezt-azt, meg elviszi ide-oda utazni, akkor majd szakításkor elkezdi felhozni hogy "ő bezzeg mennyi mindent finanszírozott a lánynak" stb-stb... Számomra is döbbenetes, hogy tanév közben, amikor tanulni kellene, csak úgy lazán elvinnék ilyen távoli utakra. Most a tanulás az elsőszámú.
2020. ápr. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
36%
Azt ugye vágják, hogy most nem is lehet utazni nem hogy Thaiföldre de máshová sem? A hotelek mindenütt zárva vannak. Mi minden évben Thaiföldre megyünk, és minden szálloda ahol voltunk írtak, hogy zárva vannak amíg nem lesz teljes feloldás. Mégis hogy akarnak most utazni iskola és karantén időben?
2020. ápr. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Nem most volt ez, hanem november végén.
2020. ápr. 27. 15:54
 10/36 anonim ***** válasza:
75%
Nekem sem szimpi a srác (az autófikázás miatt főleg nem), viszont annyit kapott, hogy most már ideje egy kicsit őt is védeni: összejössz egy lánnyal, akit nagyon szeretsz és alig várod, hogy megoszd vele a jobbnál jobb élményeket, amikben hál istennek tud támogatni a családod, de be kell érned az átlagmagyar spórolós és erősen korlátozott örömforrásaival, mert különben a párod családja megalázva érzi magát. Hjaj.. könnyen a szopás van belőle, ha nagyon különböző anyagi helyzetű emberek jönnek össze.
2020. ápr. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!