Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hazamehettek csak úgy a...

Ti hazamehettek csak úgy a szülő, nagyszülői házba vagy előre szólni kell egy héttel? Saját kulcsotok van?

Figyelt kérdés

Én úgy nőttem fel hogy haza akkor mentem 18 éves koromig amikor akartam, értelemszerűen mivel ott éltem és kulcsom is volt persze. A nagyszüleimhez is bármikor bemehettem. Pl a másik városban voltam és elkéstem a buszt, akkor odamentem, simán bementem az ajtó, beszóltam, hogy mama-papa én vagyok és ott maradtam amíg akartam.

18 évesen elköltöztem otthonról, most 26 vagyok és most bukott ki, hogy nem járkálhatok már csak úgy. A szüleimhez kulcsom sincs már pár éve, előre kell szólnom egy héttel hogy odamehetek? Mégha a városukban vagyok és felhívom őket hogy beugranék csak úgy köszönni, annak se örülnek mert már nem élek ott és ne járkáljak csak úgy oda, csak ha meghívnak vagy meghivatom magamat. A nagymamám dettó. Múltkor a barátnőm akit jól ismernek rosszul lett és hányt tőlük nem messze. Odamentünk hogy rendbe szedje magát meg gyógyszerért, de alig akart beengedni minket mert csak pár perce szóltunk. Látszott hogy nagyon nem örül hogy ott vagyunk pedig semmi dolga nem volt. Mondta hogy már nem vagyok gyerek, itt már vendég vagyok.

Nálatok hogy van ez? Mi a normális? Én reagálom túl? Én úgy gondoltam mindig hogy a család az család. Azt hittem az a normális hogy azért mindig otthon érezhetem magam ott ahol felnőttem, nem csak vendégként.


2020. máj. 2. 20:40
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
96%
Mi akkor megyünk, amikor akarunk, de azért előtte oda szoktunk szólni.
2020. máj. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
65%
Illik előre szólni, te se örülnél, ha csak úgy beállítanának
2020. máj. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
95%
Én bármikor mehetek, de előtte mindig odaszólok. Én sem szeretném, ha csak csöngetnének, hogy "hello, jöttünk", miközben lehet éppen a párommal vagyok vagy fürdök stb..
2020. máj. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
87%
Nem hiszem, hogy kidobnának, ha csak úgy becsöngetnénk, de kulcsom évek óta nincs, és mindig megbeszéljük, mielőtt megyünk.
2020. máj. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
88%

Mindhárom gyerekemnek van kulcsa, jöhetnek akármikor. De általában rámcsörögnek, h otthon vagyunk-e.

De ilyet el nem tudnék képzelni, hogy egyhéttel előtte bejelentkeztetni őket...

2020. máj. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
56%
Ez nem normális a részükről, inkább örülhetnének hogy meglátogatod őket.
2020. máj. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
82%
A kiköltözéseddel átrendeződött az ő életük is, ez teljesen normáils. Én mehetek szinte bármikor, de ők is elfoglaltak, munka vagy kirándulás miatt simán lehet, hogy üres házat találnék és okom se lenne panaszkodni. Nem kötelesek fogadni vagy engem várva otthon ülni. Ettől függetlenül ha előre megbeszéljük, igyekeznek szabaddá tenni magukat.
2020. máj. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
89%
Kulcsom már nincs, de mehetek bármikor. Viszont mindig szólok előre h mennék. Ha nincsenek otthon szólnak és nem megyek. Az üres házba minek akarnék?
2020. máj. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Mindig előre megbeszéljük, de kulcsom van. A szüleimnek ez jó érzést ad. De nem állítanék be anélkül, hogy előre egyeztettünk.
2020. máj. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
51%

Bezzeg te hogy megsértődnél, ha anyád vagy nagyid csak úgy berontana hozzád a semmiből, elvégre családon belül vagytok...

Zavarna? Hát őket is. Ahogy mondták, nem vagy már gyerek, hanem felnőtt ember. Ha ők megtisztelnek a privát szférával, te is megtehetnéd ezt sértődés nélkül.

2020. máj. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!