Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék az alkoholizmussa...

Mit tehetnék az alkoholizmussal ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Nem rólam van szó, hanem a barátnőmről. Négy testvére van, az édesanyjuk meghalt, az apjuk nem keresi őket. A nagymamájuk neveli és egy háztartásban él velük a nagybátyjuk. Mindketten isznak hetente többször és akkor folyamatosan ordítanak, törnek - zúznak. Nagyon rossz a helyzet és tehetetlennek érzem magam. Sokszor mikor náluk vagyok próbálom nyugtatni őket, hogy nem lesz semmi baj, miközben próbálom elterelni a figyelmüket a néha szinte magatehetlen nagybátyjukról.

Viszont úgy érzem ez nem elég és a szívem szakad meg értük mikor felhív, hogy megint balhéznak.

Mégis mit tehetnék ez ügyben? Eddig nem volt példa arra, hogy egymás testi épségét veszélyeztették volna, de mi van ha egyszer mégis?

Ha valaki úgy érzni, hogy tanácsot tudna adni, kérem segítsen.



2020. máj. 5. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Ki mennyi idös?
2020. máj. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A nagymamát nem tudom pontosan, a nagybátyjuk 37, a gyerekek pedig 17 és 9 év között vannak.

Információ hiányában félek bármilyen lépést tenni, mert amikor nincs képben alkohol, akkor egy nagyon szerethető családias légkör van náluk és imádok ott lenni.

2020. máj. 5. 20:16
 3/5 anonim válasza:
60%

Szia! Szerintem le kéne erről a barátnőddel erről komolyabban beszélni. Gyanítom ő sem élvezi ezt a helyzetet, ha, ahogy szavaiddal éljek, “szíved szakad meg”, mikor erről beszéltek. Hívd el egyszer egy komoly beszélgetésre, fejezd ki aggodalmadat eziránt. Azt, hogy aggódsz a testvérei és ő viszonyáért, amit te úgy látsz, hogy az alkohol tönkretesz. Próbáld meg kifejezni a félelmeidet ezzel kapcsolatban és ha ezeket megérti, akkor keressetek egy számotokra megfelelő megoldást, vagy csak egy utat, amin el lehetne indulni. Legyen az szakemberhez való fordulás (addiktológus, amennyiben komoly függőségről van szó, vagy családterapeuta), vagy ha ez nektek nem megengedhető akkor győzd meg valahogy a barátnődet, hogy üljön le beszélgetni a nővéreivel erről, hogy kéne ezzel kapcsolatban valami változás. Te úgysem fogsz tudni ilyen mély mondandókban rájuk hatni, tekintvén nem vagy “igazi” családtag, ez sajnos vagy nem sajnos rájuk tartozik csak. Ha pedig egyik út sem járható és semmi nemű javulást nem fogsz tudni elérni velük kapcsolatban akkor az sajnos veszett ügy és el kell gondolkoznod azon, hogy megér-e neked annyit a kapcsolatotok, mint neki. Ezt rávetítheted arra is, hogy esetleg neked túlságosan zavaró a tény, hogy egy alkoholista a barátnőd. Lehet kicsit észbe kapna, hogy le kéne szokni, hogy a barátját stabil kapcsolatban tudhassa maga mellett a továbbiakban. Kicsit aljas eszköz ez a szélsőségekkel való fenyegetőzés, tényleg csak akkor ajánlanám, ha már minden reménytelennek látszik. Ekkor pedig merj majd szembenézni a döntéssel: kifizetödő még-e számodra ez a kapcsolat, vagy már csak egy nyűg az életedben állandó játszmákkal és konfliktusokkal.

Üdv. 18/F

2020. máj. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Húha, nagyon szépen köszönöm a segítséget, de elnézést kell kérnem, de a kérdés kiírása előtt értem haza munkából és nagyon kimerült vagyok.

Nem konkrétan a barátnőmnek vannak alkoholproblémái, hanem a nagybátyjuknak és a nagymamájuknak. Az én hibám, átsiklott a szemem felett a félreérthető mondat.

Mégegyszer elnézést kérek mindenkitől a téves kiírásért!

2020. máj. 5. 20:56
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Családsegítőt kell felkeresni
2020. máj. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!