Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit csinálnátok a gyerekete...

Ti mit csinálnátok a gyereketekkel ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

23 éves gyerekről van szó, aki dohányzik és néha iszik is.

Sajnos most munka nélküli, de egyetem mellett dolgozott. Most nincs munkája, de abszolvált, de a diplomája nincs meg és nem is nagyon talál állást. Szakdolgozatot kellene csinálnia, de elég rosszul megy neki, mert úgy ahogy van nehéz és rossz témát választott, amit nem egyszerű megcsinálni

Elég sok olyan dolgot csinál, ami nem jó

dohányzásra mondjuk kér heti 5 ezer forintot és megoldja, de ha nem elég, akkor volt, hogy eltűnt pénz itthonról. Nem sok, de pl volt egy malac persely, amibe 200Ft-seket gyűjtünk és eltűnt belőle elég sok.

Illetve ami itthon volt pálinka arra rendszeresen rájár, ha úgy tartja kedve. Nem igazán akarjuk eldugni se, de kiönteni se. Mert az eldugás esetén megtalálja, nem olyan nagy a ház.



2020. máj. 4. 16:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%

Vagy belead a rezsibe-kajába, vagy mehet a híd alá 😃 (sajnos nem, mert gondolom az otthonotok a lakcíme)

De ő tényleg semmirekellő. Vagy nem tudom.. legalább a házimunkába besegít?


Ti meg hülyék vagytok, hogy támogatjátok a függőségiet. Ez beteges.

2020. máj. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Mivel iden mar lecsuszott a szakdoga beadasi hataridejerol, van ismet egy eve, valaszthat masik temat. Allamvizsga akkor majd jovore, addig tanulni is kell, nem konnyu igy dolgozni. En biztos, h nem adnek neki cigire meg italra penzt. A palinkat nem lehet valahogy elzarni? A perselyt meg akkor be kell szuntetni. 23 evesen, oke, h eltartanam, mert az en gyerekem, es nem tennem ki az utcara, de cigire meg bulira biztos, h nem adnek neki, lopni meg ugy probaljon meg, h kapna erte eleg sokat...
2020. máj. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnék neki cigire pénzt és nem tartanék otthon alkoholt.
2020. máj. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
98%
Először is nem hívnék gyereknek egy huszonhárom éves TOLVAJT. Ultimátumot kapna: Találjon munkát, nem merjen lopni, különben takarodhat a háztól.
2020. máj. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%

Pénzt csak létfenntartásra szükséges dologra kapna és segítenék neki állást találni, de nagyon gyorsan.

Amennyiben a ti pénzetekhez nyúl, abban az esetben megfenyegetném, hogy kidobom, ha még egyszer a pénzünkhöz merne nyúlni, illetve abban az esetben is, ha nem hajlandó tenni a saját boldogulásáért. Értsd ez alatt azt, hogy nem megy el dolgozni. És itt bármilyen munkát értek. Nem csak szakképzettséget, érettségit igénylő munkáról beszélek, hanem sima, napszámos munka. Kapálás. Pont szezonja van. Hajrá!

Az egy dolog, hogy valakinek a gyereke nehéz helyzetbe kerül, de nem lopunk senkitől sem, pláne nem abból a kézből, ami enni ad nekünk, illetve nem piára, meg cigire költjük a szülők nehezen megkeresett pénzét.

2020. máj. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
96%

Nem adnék pénzt cigire. Igazi naplopó, aki még a saját szakdolgozatát se képes megírni. Ez nagyon gáz.

Menjen el akkor alkalmi munkára.

2020. máj. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
97%

Tehát összegezve, és mondjuk, hogy az én gyerekem, és ennek fényében mit tennék...


-lop

-lehet, hogy hazudik is, mert letagadja a lopást

-nem erőlködik, nem akar haladni


Vagy talál magának diákmunkát, vagy mehet ahova akar + ha még egyszer nem találom a pénzemet, amiért ő semmit nem csinált, csak úgy elvette, hogy az említetteket vegye magának, szintén mehet, mert a megdolgozott pénzemből a gyerekem nem fog magából roncsot csinálni.


Még nincs gyerekem, de inkább utáljon amiért kidobom, minthogy a szemem előtt csináljon magából és belőlem is hülyét.

2020. máj. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
96%
A kidobást nem úgy értem, hogy mint a szemetet, csak remélni tudom, rövid időn belül rájönne, hogy az úgy nem élet, és visszajön, megváltozva. Ha pedig nem, akkor is kezd magával valamit, halad felfelé. Ha meg nem jönne össze, hát elbuktam szülőként.
2020. máj. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Lehet nem voltunk a legjobb szülők, de nem akarjuk az utcára tenni. Jó családi körülmények vannak, nem annyira semmirekellő, segít ott ahol tud, de most nem nagyon van. Igen engem is zavar, hogy ha kérne akkor lehet adnánk, de a nem kér és olyan mintha szégyelné, hogy kérnie kell.
2020. máj. 4. 17:35
 10/22 anonim ***** válasza:
66%
Ha úgy gondolod, azért lop, mert szégyell kerni és egyébként rendes, segítőkész otthon, akkor adj neki valamennyi zsebpénzt.
2020. máj. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!