Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Beköltöznétek egy ikerházba,...

Beköltöznétek egy ikerházba, aminek a másik felében a szüleitek laknak?

Figyelt kérdés
Ha már van párotok, esetleg gyerek is, inkább albérletbe mennétek, vagy élnétek ezzel a lehetőséggel?

2020. máj. 7. 17:21
1 2
 1/17 anonim válasza:
83%
Ez főképp attól függ, hogy milyen a kapcsolatod a szüleiddel.Ha jó, akkor mindenképp,minthogy albérletet fizessetek pluszba.Ha nem, akkor a tàvolság mindig jót tesz ;)
2020. máj. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom,kapcsolatfüggő. Nekem most fog közvetlen mellénk költözni anyám. De tudom én is és a párom is,hogy ő nem fog a nyakunkra járni, eddig se jött csak nagy ritkán,mindig mi megyünk. A párom is támogatja az ötletet,pláne most,anyukám most özvegyült meg. Anyósékkal másabb a helyzet. Alapvetöen jó a viszony,szeretem őket,ők is engem,de még a párom is azt mondta,hogy ők folyton itt lógnának ha a szomszédban laknának, ígyis volt már vita abból,hogy bejelentés nélkül beállítanak ráadásul csengetés nélkül bejöttek a házba. Anyám ilyet sosem tenne. Ha jó a viszony, akkor mindenképp jobban jártok mint az albival.
2020. máj. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%

Nem. Minden nap átjönnének kéregetni (bármit, de főleg pénzt), velem fizettetnék ki az 5 kutya orvosi költségeit lepasszolnák nekem a tesóimat (ők még általános iskolások) és minden nap hallgathatnám a kiabálásukat, hogy mi az, hogy 2X évesen még nincs gyerekem?! Bezzeg az anyám az én koromban már 2 gyereket is szült! És akkor felvehetném a babavárót + CSOK-ot... (többszörösen bedőltek már a saját hitelükkel, amit a nagyszüleim fizetnek jelenleg is helyettük).

Továbbá most nagyon ráizgultak az 500 ezres diákhitelre is (végzős egyetemista vagyok), hogy vegyem fel és adjam nekik, mert bár mindkettejük munkája megmaradt, de kell, mert kell és kell, de majd ők fizetik a törlesztőt, no para. A bátyámat már átvágták ezzel (a sima diákhitellel 2 éve), amit ő nyög természetesen.

Szóval albérlet :D

2020. máj. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
22%
Nem.
2020. máj. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

Abszolút kapcsolatfüggő, erre nincs jó vagy rossz válasz.


Nekem elváltak a szüleim, jelen pillanatban a párommal élek, és az én anyám a szomszédunkban lakik. (mindkét lakás albérlet) Nem szívja a vérünket, nem jár a nyakunkra, van hogy napokig nem is találkozunk, viszont kölcsönösen segítjük egymást, úgyhogy ez a helyzet abszolút élhető így.

Válás után amíg nem költöztem külön apámmal laktam, vele is ugyanolyan könnyű volt az élet. Ha úgy hozná a sors hogy akármelyik szomszédja lehetnék jó áron vagy éppen ingyen mert ők alakították ki úgy a házat, akkor 100x inkább ott lennék mint albérletben.

2020. máj. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%
Én a sajátjaimmal igen, de ez nyilván a szülőktől és a kapcsolattól függ.
2020. máj. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%
A saját szüleimmel és anyósommal nem, apósommal igen.
2020. máj. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
14%
Nem.
2020. máj. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%
Mi így lakunk Anyukámmal meg az élettársával és nagyon jó a viszonyunk. Nekem is és páromnak is szinte mondhatni baráti a viszonyunk velül, hétvégente szoktunk közös programokat is csinálni, sütögetés, kirándulás. Plusz nagyon jó ha nekünk vagy nekik segítség kell, illetve most tervezünk babát is, megbeszéltük, hogy ha úgy van ők tudnak vigyázni rá. De ez tényleg attól függ milyen a kapcsolat velük és nem e szeretnek beleavatkozni a dolgaitokba.
2020. máj. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
56%
Saját szüleimmel én is és párom is szinte baráti kapcsolatot tartunk fenn, velük igen. Férjem szüleivel nem, de csak após kiállhatatlan termeszete miatt, ha anyós pl özvegy lenne már, vagy elválnának, akkor vele is.
2020. máj. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!