Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a gyámom nem támogat abban...

Ha a gyámom nem támogat abban hogy menjek el a nőgyógyászhoz és a barátommal elmegyek az baj szerintetek? A másik hogy ti 17,5 hova mentetek nőgyógyászhoz? Mert én a 14-kerületbe tartozom?

Figyelt kérdés

2019. dec. 5. 08:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Dehogy baj. Nincs olyan, hogy nem támogat, ugyanis jogod van orvoshoz menni! Ez minden embernek alapvető joga!
2019. dec. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

A nőgyógyász ugyanolyan, mint a többi orvos, mehetsz egyedül nyugodtan. Taj, lakcim, személyi kell és kész.

Én gyerekként is jártam nőgyógyászhoz, ez nem ilyen 18+-os hely, nyugodtan menj el.

2019. dec. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
17 évesen voltam először. Egyedül. Nem kell hozzá szülő. Mehetsz nyugodtan. Menj oda, ahova tartozol. Ha nem jó, csak akkor keress mást.
2019. dec. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%

Nem kell oda szülői felügyelet. A barátod is nyugodtan elkisérhet. Csak személyi igazolványt, lakcim kártyát és TAJ kártyát feltétlenül vigyél magaddal. És ha első alkalom lesz, akkor javaslom hogy nő nőgyógyászhoz menj. Nem kötelező de szerintem úgy nem annyira kellemetlen a vizsgálat sem és a beszélgetés sem.

De hogy érted hogy a gyámod nem támogat abban hogy elmenj? Ki ő? Édesanyád? Édesapád? Vagy nevelőszülők, esetleg rokon?

2019. dec. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem ő az én kirendelt gyámom mivel gyermek otthonba lakom. De tinédzser ambulanciára kell mennem? vagy már mehetek renddeshez is? de nem is tudom, hogy melyik tartozik oda csak az Örsvezér terén van de oda csak 18 felüliek mehetnek.
2019. dec. 5. 11:24
 6/18 anonim ***** válasza:
89%
Ne ambulanciara menj, hanem nőgyógyászati szakrendelesre. A Zuglói egészségügyi szolgálatnal van rendelés, csak időpontot kell kérni a megadott telefonszamon. Annyi hogy ott nincs nő orvos. Nem 18+os egyik nőgyógyászati rendelés sem.
2019. dec. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%

Nehogy sürgősségi ambulanciára menj! Ott csak a sürgős eseteket látják el. Szakrendelésre vagy magánrendelésre kell menned, de az utóbbi az fizetős és gondolom pénzed az nem nagyon van. Mert egy nőgyógyászati magánrendelésen egy vizsgálat + konzultáció kb 10-15 ezer Ft. De hely válogatja.

A hozzád legközelebb eső nőgyógyászati szakrendelésnek tudd meg a telefonszámát és kérj időpontot. Vagy elmehetsz személyesen is időpontot kérni. De arra nagyon figyelj hogy nehogy MAGÁNrendelés legyen hanem SZAKrendelés!

Mehetsz gyermek és felnőtt szakrendelésre is. Te döntöd el. De szerintem már a felnőtt ajánlottabb. Jah és még valami! Ha a nőgyógyász fel szeretne neked írni fogamzásgátlót vagy pont azért mész mert szükséged van rá, akkor addig be ne szedd amíg nem csinálnak neked egy vérvételt amiből kiderül hogy szedhetsz-e fogamzásgátlót. Mert ha esetleg nem szedhetnél, és mégis beveszel fogamzásgátlót akkor nagyon nagy eséllyel kaphatsz trombózist!

2019. dec. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%

Dehogy baj, menjél csak. A kerületi szakrendelőbe kérj időpontot.

Bár nem értem, mi az, hogy nem támogatja.

2019. dec. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Azért szeretnék menni, mert már egy hónapja van hányingerem, szédülés, hasfájás ilyesmi, és ilyenkor nem tudom, hogy mit kéne csinálnom meg jött ugyan az előző héten, de csak két napra és nem is volt erős mert már szombaton nem volt és fogamzás gátlót szedek.
2019. dec. 5. 14:47
 10/18 anonim ***** válasza:
34%

Biztos, hogy ez nőgyógyászati probléma? A szédülés, stb. sok mindent jelenthet.

Terhességi tesztet csináltál?

2019. dec. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!