Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet úgy kipuhatolózni...

Hogy lehet úgy kipuhatolózni a szülők hozzáállását a melegekhez/biszexekhez, hogy ne jöjjenek rá, hogy mi a cél ezzel?

Figyelt kérdés
Sok "hogyan coming outoljak" kérdésnél az a válasz, hogy először tapogasd ki, hogy hogy állnak a témához. Ez mégis hogy lehetséges úgy, hogy ne legyen full egyértelmű, hogy azért kérdezi a gyerek, mert érintett a témában?

2020. máj. 17. 23:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
71%

"Teljes mértékben joguk van nem elfogadni, és joguk van szerintem elszomorodni azon, ha emiatt nem lesz unokájuk."


Miért ne lehetne unokájuk? Homo- és biszexualitásról van szó, nem meddőségről vagy tudatos gyermektelenségről. Attól, hogy valakinek azonos nemű partnere van, még lehet gyereke, akár természetes úton is. Mellesleg hetero embereket is ismerek, akik nem akarnak gyereket. Ennek semmi köze a szexuális irányultsághoz. Az a szülő, aki azzal érvel a homoszexualitás elfogadása ellen, hogy emiatt nem lesznek unokái, nagyon tájékozatlan és fogalma sincs, miről beszél.

2020. máj. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
14%
Előző, a két fiú közül melyik szüli meg a gyereket?
2020. máj. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
68%

Egyáltalán van olyan gyerek, akivel sose beszélgettek a melegekről a szülei? Én tisztán emlékszem, alsós koromban beszélt velem anyám először a témáról, elmondta, hogy aki a saját neméhez vonzódik az így született, nem tehet róla, sose szabad ezért bántani valakit stb. Nevelés...


Ha ez még csak téma se volt soha egy családban, tehát "tabu" (bár nem minden szülő vevő ilyen felvilágosító beszélgetésekre) akkor az eleve nem túl pozitív.


De ahogy előttem is írták, úgyis máshogy reagálnak rád mint egy idegenre, szinte felesleges puhatolózni. Engem elfogadásra neveltek aztán kamaszkoromban mikor egy időben azt hitték a szüleim, hogy meleg vagyok, kicsit meg voltak borulva. Nem piszkáltak, csak láttam rajtuk hogy kétségbe vannak esve.

2020. máj. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem a direkt elfogadó/nem elfogadó nevelésre gondoltam. Ha téged úgy nevelnek hogy ilyen meg olyan jegyeket merj csak hazahozni akkor egyetemig(ahol nem ciki némely szórótárgyból bukni) még hagyományos értelemben se mersz csajozni pasizni mert megkapod a magadét hogy tanulni kéne szex helyett. Nagyon laza családból származik az akinél a hajlam elegendő hogy homo bi leszbi kapcsolatba kezdjen.Hiszen egyszerűen kedve és kapacitása nem lesz az egyénnek az úgynevezett önmegvalósításhoz míg sorban állnak a kötelezettségek
2020. máj. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
56%
11-es, tényleg nem vagyok homofób, a a legjobb haverom is meleg, de tényleg magyarázd el kérlek, hogy nekik hogy lehetne természetes úton gyerekük. Ők is kíváncsiak XD
2021. jan. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
15-ös, ha nincs méhük és az érdekli őket, ki fogja kihordani a gyereküket, arra ott van pl. a társszülőség, ami a törvénymódosítás óta kezd egyre népszerűbbé válni az azonos nemű pároknál.
2021. jan. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!