Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy elengedjenek Budapestre a pridera önkénteskedni?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. 2 barátnőmmel mennék. Ők 18 évesek. 170km-re lakunk Budapesttől. Már egy párszor voltam Pesten szülőkkel vagy osztálykiránduláson. Valamelyik nap megkérdeztem, hogy elmehetnék e a két barátnőmmel Pestre, akkor még semmi konkrétat nem mondtam, csak hogy, ha akarnék, elengednének e, és azt mondták, nem. Szerintem 17 évesen elég idős vagyok hozzá, főleg, hogy nem egyedül mennék. A másik probléma pedig az, hogy nem tudják, hogy biszexuális vagyok. Nem is szeretném a közeljövőben elmondani nekik. Lehetne, hogy nem mondom el, hogy a pridera megyek, de a húgom biztos fogja tudni, mikor van, és kiderülne. Erre is kéne ötlet, hogy hogy hitessem el, hogy csak támogatóként megyek. Azt tudják, hogy támogatom a melegeket, meg az egész lmbtq társadalmat (mondjuk a szó jelentését lehet nem, de szoktam beszélni ilyesmiről).

Szóval, hogy vegyem rá őket, hogy elengedjenek? Mit mondjak, miért akarok menni?

Köszönöm szépen, ha válaszolsz!



2020. jún. 6. 18:00
1 2 3 4
 1/33 Savlekotő ***** válasza:
27%
Már rég tudják hogy miújság,pont azért nem engednek el..
2020. jún. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
29%
Sehogy. Ne hazudj. Undorító dolog. Nem vagy még 18 se, várd még ki azt az 1 évet.
2020. jún. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
34%
Nem a vírushelyzet idején az egészségügyieknek, vagy a társadalmi egyenlőtlenségek ellen küzdő és szegényeket segítő szervezeteknek kell önkéntes segítséget nyújtani, hanem természetesen egy ideológiai alapú, provokatív célú rendezvénynek :) Ügyi vagy, önként lettél politikai bábú.
2020. jún. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
76%
Mondd, hogy csak várost néztek, vagy csak támogatónak mész. Ha így sem engednek, várj egy évet, velem is ez volt a helyzet.
2020. jún. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
#4 Köszi!
2020. jún. 6. 18:30
 6/33 anonim ***** válasza:
88%

Én nem értem az ennyire túlaggódó szülőket, Pest egyáltalán nem egy veszélyes hely, főleg nem egy tömegrendezvényen.

Mellesleg 17 éves vagy, nem 14, jogilag még nem vagy felnőtt de hónapokon belül az leszel.

Szerintem szimplán mondd meg nekik hogy Pride-ra mész önkéntesként, örülnél ha támogatnának de nem az engedélyüket kéred, csak közlöd velük.

2020. jún. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
#6 Köszi, de ez sajnos az én szüleimmel nem jönne össze, hogy csak kijelentem.
2020. jún. 6. 19:07
 8/33 anonim ***** válasza:
17%

" Szerintem szimplán mondd meg nekik hogy Pride-ra mész önkéntesként, örülnél ha támogatnának de nem az engedélyüket kéred, csak közlöd velük."


Aztán meg a szülő mondhatja, hogy ők sem engedélyt kérnek a lányuktól, csak közlik vele, hogy otthon vannak szabályok amiket be kell tartani. Addig amíg egy 17 éves eleve hazugsággal kezdi a napot, az nem elég érett, felnőtt bármilyen felvonuláshoz.

2020. jún. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 Savlekotő ***** válasza:
35%
18 évesen sem fogsz merni őszintének lenni? Ahol hazudni kell ott a viszony eleve mérgezett...
2020. jún. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy jó lenne a viszony.

Egyébként, ha a szabályok rosszak, akkor miért ne lehetne hazudni? Senkinek sem ártanék vele. Szerintem 17 évesen simán elengedhetnének. És nem, nem szoktam hazudni, nem is emlékszem mikor hazudtam utoljára, de mostmár én is úgy gondolom, hogy lehet hogy muszáj, mert nagyon szigorúak és paranoiásak a szüleim. És nem csak azért mert Pestre nem engednek el.

2020. jún. 6. 19:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!