Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Fizetnétek nyáron a...

Szülők! Fizetnétek nyáron a gyereketek lakhatásáért, hogy ő tudjon tanfolyamra járni, dolgozni, önkénteskedni?

Figyelt kérdés
Rólam van szó. A nyárra haza kellett költöznöm a koliból, így itthon vagyok. Viszont itthon nem lehet csinálni semmit, mert ez egy kisváros, ahol nincsen semmi. Ebbe beleértem a szórakozási és kikapcsolódási lehetőségeket is, mert az én korosztályomnak tényleg nincsen semmi (csak időseknek és gyerekeknek), és munkalehetőség sincsen (pláne nekem). Nemrég értem haza külföldről (egyetemi ösztöndíjas program) és azóta ismét nem tudok mit kezdeni magammal (ahogyan előtte sem). Egy darabig elvagyok azzal, hogy filmezek, olvasok, takarítok stb., de ezt leszámítva itthon ücsörgök, ténfergek a lakásban jobbra-balra, kiülök a teraszra, visszajövök...szóval tényleg nem tudok mit kezdeni magammal. Emiatt szívesen csinálnék valami értelmeset, de erre itthon nincsen semmi lehetőségem. Környező városokban (pl. ahová egyetemre is járok) már könnyebb lenne, viszont ahhoz a szállást vagy legalább az odajutást (bár ez akkor is napi több óra utazás, ami annyira nem kellemes) is meg kellene oldani valahogyan. Ehhez pedig pénz kell, ami nekem nincsen. A szüleim mindig segítenek, támogatnak, viszont nem tudom, hogy ilyesmire illik-e pénzt kérni.
2019. aug. 3. 10:04
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
29%

Ha tanfolyamra jár, amivé, utána munkát talál, igen. Ha dolgozik, igen. Ha onkenteskedni akar, nem.


A filmezés, olvasás és takarítás mellett neki állhatnál munkát keresni, akár másik városban is amugy

2019. aug. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
27%
Nagyon szívesen :) Legalább valami értelmeset is akarsz csinálni, és nem vagy egy otthon ülő típus. Megkérdezed róla a szüleidet kedvesen, és szerintem engedni fognak.
2019. aug. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
32%

3!

Itt egy nagykorú, felnőtt emberről van szó, aki egyetemre jár, vagy járt. Nyilván ha még tanul, kb mindenki fedezi a lakhatását. Ha dolgozik és nem kap elegendő fizetést, szinten - bár nem értem, miért nem kérés akkor olyan munkát, amiből megél. Nade önkéntes ne az én számlámra legyen mar

2019. aug. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
65%

4.-nek.


HA, van esze, önkéntesként olyan helyekre is bejuthat, ahol értékes kapcsolatokra tehet szert, és az önéletrajzban is jól mutat!


De gondolom nem ilyen szinten élsz és dolgozol.

2019. aug. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
80%

Igen itt már 15 évesen egyedül fenntartják magukat 150 ezres albérlet árak mellett is, suli mellett is 300 ezret keresnek, meglevő végzettség nélkül.


Az itteni szülők 18 után még a levegőhasználatért is díjat szednének.



Undorítóak.

2019. aug. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
99%
Keress olyan szezon munkát amihez adnak szállást, így penzed is lesz és a szüleidnek sem kell fizetniük. Vagy menj el Balatoni elsősegélynyújtónak, ahhoz is van szállás ami ingyenes, kaját is kapsz azert sem kell fizetni
2019. aug. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
25%

5-nek


Külföldön élek, itt mondjuk alap az önkénteskedes. De: a 13 éves gyerek már ingyenes újságot hord ki, hogy több zsebpenze legyen, a 16 évesek kb 99%a pedig diakmunkazik.


Önkénteskedjen rendes munka mellett.

2019. aug. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
80%
Kikérdezném, hogy pontosan mit is szeretne csinálni. Ha hasznosnak találom a dolgot (önkénteskedés esetén) vagy ha csak előleget kér tulajdonképpen (mert dolgozni fog), és lenne rá keret, akkor támogatnám. De persze ha szűkös a családi költségvetés, akkor nem feltétlen (persze ha még éppen belefér, akkor a hosszú távon pozitív szaldóra kijövő projektet (=dolgozás) azt igen).
2019. aug. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
22%

8.-nak.


Vidéken keress már diákmelót.

2019. aug. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
65%

10nek:

Videken nincsenek üzletek? Ne röhögtess már. Nincs napilap, szórólap? Egyetemista a kérdező, tudna kisiskolást korrepetálni, gyerekre vigyázni. Kb mindenütt kérésnek takarítót is. Nem akarásnak nyögés a vége.

Továbbra sem értem, hogy miert a szülőnek kellene finanszíroznia azt, ha a felnőtt korú gyerek önkéntes munkát akarná vegezni egy másik városban.

2019. aug. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!