Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kedves elvált anyukák! Szerint...

Kedves elvált anyukák! Szerintetek a mostohának hogy kellene viselkednie a gyereketekkel?

Figyelt kérdés
Azért merült fel bennem ez a kérdés, mert pl egyik oldalról azt látom hogy az új pár nehezen közeledik a gyerekhez, inkább kívülálló marad, ilyenkor az anya kb őrjöng, hogy nem foglalkozik a gyerekkel, kizárja stb. A másik oldal amit pl a "celebvilágban" is látni, hogy az új feleség szinte sajátjaként szereti a gyereket, ilyenkor meg azért támadnak, hogy nem az ő gyereke, hagyja békén. Akkor szerintetek mégis mit tegyen az a szerencsétlen akinek tényleg az a legnagyobb bűne, hogy egymásba szerettek azzal a férfival aki egyszer a "tiéd" volt?
2020. jún. 12. 10:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%

Legyen a barátja akivel szeret együtt lenni.

Az anyja úgyse lesz soha.

2020. jún. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Szerintem nem is akar senki az anyja lenni, de pl hisztizni azon, hogy mondjuk kitesznek egy képet hármasban a pasival meg a gyerekkel? Még barát, rokon gyerekekkel is tesz ki képet az ember, mégsincs belőle hiszti. Nem lehet hogy ilyenkor csak az fáj az exnek, hogy nem ő van a képen hanem másik nő?
2020. jún. 12. 10:43
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

Soha ne próbálj meg egy exnek megfelelni. Magadért. Ne miatta.

Az exek folyamatosan bűntudatot próbálnak éreztetni.

Mondom ezt úgy, hogy jómagam is ex vagyok.

2020. jún. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen kedves 3as, végre valaki aki ezt be is ismeri :)
2020. jún. 12. 10:58
 5/17 A kérdező kommentje:
Amúgy nyilván érthető, mert ha belegondolok, valószínű nekem is rosszul esne azt nézni meg utána hallgatni a gyerekemtől, hogy milyen szuper hétvégét töltöttek el 3asban az apjával meg az új feleségével. De azt nem tudom megérteni mikor még valaki ennek hangot is ad és úgy csomagolja be az egészet, mintha a gyerek érdekeit nézné
2020. jún. 12. 11:01
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek nálam volt elhelyezve, a férjemmel igen jó baráti viszony volt köztük, úgy állt hozzá, mint a saját gyerekéhez.

Az exem - meg késöbb a párja - soha nem szólt bele ebbe, ha meg náluk volt, akkor értelemszerüen ök is így álltak hozzá, ezt meg nekem kellett elfogadni.

Viszont mi - az exem meg én - mindent meg tudtunk beszélni egymással, ami a gyerekre vonatkozott, de nem is háborúsan váltunk el.

2020. jún. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes de nincs igazad az sose lesz az ő gyereke 🤣🤣
2020. jún. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Szerintem 2 féle exfeleség van, az első olyan mint a 6os hozzászóló, aki tényleg a gyereke érdekeit nézi és úgy fogja fel hogy a gyerek csak nyer vele ha 2 apukája meg 2 anyukája van, mégha nem is vérszerinti szülők, de szerethetik úgy. A másik meg olyan mint a 7es hozzászóló, aki csak azt hajtja hogy "az az én gyerekem, senki ne menjen a közelébe" és ezzel amúgy a gyerekének árt a legtöbbet
2020. jún. 12. 11:45
 9/17 anonim ***** válasza:

Én inkább az elsőt látom, hogy az emberek akik gyerekessel jönnek össze ebben kívülállók akarnak maradni egy ideig legalábbis. De ezzel nem hiszem higy problémálya lenne egy exnek mert az emberek féltékenyek és örülnek is neki hogy nincs egy "második" akit a gyerek megszeret.

A második amit mondasz a celebvilágban a nyilvános üzengetések az egy megrendezett dolog. Figyelemfelkeltés, hogy köztudatban maradjanak. Az életben is van persze ilyen de szerintem nem olyan gyakori hogy a kezdetektől kirak az új barátnő képeket mintha ők egy család lennének. Ez szerintem egy folyamat.

2020. jún. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Tapasztalat gyerek az egyik szülőt kevésbé fogja kedvelni
2020. jún. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!