Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy néhány...

Miért van az, hogy néhány szülőben a gyerek bizonyos kora felett megjelenik az a gondolat, hogy "egy ennyi idősnek otthon van a helye este"?

Figyelt kérdés

Mármint én és a régebbi barátaim sok pizsipartit tartottunk 12 éves korom előtt, szünidőben. (Aztán így abba maradt, mivel inkább nappal bandáztunk) Bár ezek inkább helyben voltak. Egy csomó ismerősöm aludhatott ott a barátjánál már óvodás korában is, persze úgy, hogy a szülő viszi, meg hozza, esetleg beszélnek is telefonon a szülők. Nekem anyu is ilyen volt. Aztán, amikor gimis lettem ilyen téren már előjött nála az a bizonyos "ennyi idősen otthon a helyed este", vagy esetleg győzködni kellett, hogy belemenjen. Igazából nem tudom miért, mivel soha nem voltam megbízhatatlan, normális barátaim vannak. Még csak azt se lehet mondani, hogy életképtelen lennék, aki nem tud egyedül tömegközlekedni, mivel kollégista vagyok a gimi óta. És amúgy egy csomó ismerősöm van, aki így járt, mint én, hogy kissebb korba full simán elengedik, aztán középsuliba már nem annyira.

Konkrétan egy osztálytársam két éve szilveszterkor hívott át, és alig tudtam anyámat meggyőzni (végülis bele ment, de nem olyan simán, mint kiskoromban). Igazából akkor szilveszterkor még csak nem is házibuli volt, csak ketten átutaztunk az egyik barátnőnkhöz, rajtunk kívül a lány szülei voltak otthon, a nálunk egy évvel fiatalabb öccse, a két húga, akik akkor 8 és 5 évesek voltak. Nekem még az odautam se volt bonyolult, csak annyi, hogy pár megállóval hamarabb kellett leszálnom, mintha a koliba mentem volna, és amúgy is, vártak a vasúton. Még a másik szülőt is felhívhatta volna, ha a akarja, de nem, mert akkor barátnőm anyukája biztos rosszat fog róla gondolni... XD (végül azért gondolta furának őt a másik szülő, amiért nem akart telefonon egyeztetni arról, hogy már megérkeztem hozzájuk :D) És igazából az általános iskolás/ovis "pizsipartik" és a gimis "pizsipartik" között annyi különbség van, hogy más településre kell átutaznom egyedül, meg nem ismeri annyira a barátaimat és a szüleit, max látásból. Viszont előny, hogy már önállóbb vagyok, mint mondjuk ötödikesen, esetleg öt évesen, meg ha nagyon akarná akkor beszélhet telefonon a másik szülővel szóval nem is értem... És mint mondtam nem én vagyok az egyetlen ilyen a környezetemben, akivel ilyenek a szülők.

Konkrétan az említett példa esetén négy napig tartott meggyőzni, míg kissebb koromban kb addig tartott ez a folyamat, amíg elmondtam, hogy XY áthívott ekkor meg ekkor.


Komolyan, miért csak a gyerekek bizonyos kora után jelenik meg az a bizonyos "ennyi idősen este otthon van a helyed"?


2020. jún. 13. 10:21
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Amikor egy gyerek ivaréretté válik, akkor képes olyan bajba keveredni, ami az egész életére hatással lehet.
2020. jún. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Amikor gyerekként pizsipartik voltak, akkor azokat kontroll alatt tartotta a szülő, ez természetes volt, hiszen kicsik voltatok. Most, hogy nagyobbak vagytok és jócskán dolgoznak a hormonok is, mégis hogy nézne az ki, ha beülne a szülő ellenőrizni benneteket. Nyilván ezt senki nem akarja magára vállalni, de ha valami történik, a felelőssége ugyanúgy megvan.
2020. jún. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
"rajtunk kívül a lány szülei voltak otthon, a nálunk egy évvel fiatalabb öccse, a két húga, akik akkor 8 és 5 évesek volta" - a szilveszteri bulik jelentős része nem ilyen összetételű társaságban zajlik. Lehet még téged is érhet meglepetés, de az #1-es jól kapisgálja.
2020. jún. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
Mert már tini vagy, ergo attól fél, hogy szexelni fogsz/hülyeséget csinálsz. Nemrég egy 17 éves fiú ünnepelte Pesten a barátaival azok érettségijét, és drogoztak, majd a srác a drog hatása alatt kiugrott az ablakon és belehalt. Tehetséges sportoló volt a fiú, mindenki megbízhatónak tartotta és szép jövőt jósoltak neki, olyannak tartották, aki nem csinál ilyeneket, aztán mégis drogozott, és bele is halt. A szülők is értetlenül állnak a dolog előtt, mert ez a viselkedés nem volt jellemző a fiúkra, megbízható, okos gyerek volt, aki nem ivott, nem drogozott. De, ivott, drogozott, ezek szerint csak a barátai tudtak erről, mások nem.
2020. jún. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%
#4 vagy nem drogozott, csak belekeverték valamibe a drogot a haverjai, ő meg tudtán kívül fogyasztotta el... ne feltételezzük mindig a legrosszabbat valakiről.
2020. jún. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
*LEHET hogy nem drogozott. Oké. Nem tudjuk, a lényegen nem változtat. Szerintem a szülők pont azért engedték el a fiút buizni, mert hogy okos, tud vigyázni magára, biztos nem kerülne "olyan" társaságba. És mégis olyan társaságba keveredett, ahol vagy drogozott, vagy belekeverték az italába. A lényeg ugyanaz marad: a tragédia megtörtént.
2020. jún. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

De mégis kivel szexelnék egy lányos pizsipartin, ahol szülők a szomszéd szobában vannak?:D

Plusz, ha ilyesmire készül az ember, akkor nyilván nem mondja azt, hogy hmm hívd fel a barátnőm szüleit nyugodtan... Meg napközben simán elengednek. Nem tudom, ha nagyon szexelni szeretnék (az amúgy nemlétező párommal XD) akkor szerintem az nem csak este menne egy baráti összejövetelen. Ugyan ez az alkohollal és a droggal. Plusz mi elég nyugodt baráti társaság vagyunk, tehát nem nagy buliról van szó soha... Igazából a többségünket nem vonzza túlságosan, engem meg úgy egyáltalán nem

2020. jún. 13. 13:21
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, senki sem mondta, hogy ez logikus, aki szexelni akar, az nap közben is meg tudja oldani, ezt mindenki tudja. De valamiért az esti szórakozás az, ami miatt extrémen aggódnak a szülők.

Lehet, hogy attól fél, hogy mégis leléptek valahova, és a másik gyerek szülei csak falaznak nektek, mert ők engedékenyebbek, vagy ilyesmi.

Miért nem próbálod megbeszélni az anyukáddal ezt?

2020. jún. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
13%

Anyuddal mit beszéltetek erről, miért csinálja? Mit válaszolt?


Kitalálom, eddig eszedbe se jutott megbeszélni vele.

Nem téged hibáztatlak, anyud rossz szülő.

2020. jún. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó itt, hogy miért nem beszélem meg anyuval. Inkább az a kérdés, hogy ez miért általános jelenség.(legalábbis a környezetemben) A leírt eset csak egy személyes példa volt.
2020. jún. 14. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!