Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Huszonéves fiatalok! Ti...

Huszonéves fiatalok! Ti támogatjátok a szüleiteket anyagilag?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 1 éve végeztem az egyetemen, teljes állásban csak azóta dolgozom (előtte diák/részmunkaidős voltam). Nem keresek olyan sokat (havi nettó 150 ezer ft), viszont Apukám, aki egyedül él, sajnos nagyon rossz anyagi helyzetben van. Én a saját fizetésemből épphogy kiszoktam jönni, félretenni nem igazán, vagy csak párezer forintot tudok. Iszonyatosan érzem magam amiatt, hogy nem tudom Apukámat támogatni, emiatt ötlött fel bennem a kérdés, hogy vajon más korombeli fiatal mennyivel tud a szüleinek segíteni? (Külön élek már, másik városban) 25,f
2020. jún. 26. 20:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
65%
Igen,tudok olyanról támogatja a korosztályod béli (ráadásul lány, és fiatalabb nálad) a szüleit, ráadásul úgy, hogy sosem kértek a szülők tőle pénzt.
2020. jún. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
77%
Akiket ismerek, mindenhol a szülők támogatják a gyereket, huszon és harmin x éveseket is. Nem értem, miért kéne támogatni egy egészséges, felnőtt, dolgozó embert. A te fizetésed is nagyon kevés. Apukádnak hogy hogy még kevesebb?
2020. jún. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
90%

Semennyivel, ezen a héten fejeztem be az egyetemet és bár mellette volt munkám (külön élek), de az nem elég arra, hogy fizessem az albérletet + egyéb cuccaimat és még haza is küldjek.

Nálam ráadásul a legkisebb kért összeg 60 ezer volt, a legnagyobb meg 500 ezer, hogy vegyem fel a diákhitelt és adjam nekik.

Esélytelen.

2020. jún. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
80%
1 Az már más kérdés, hogy ez a gyerekre visszajut, csendben, észrevétlenül:D
2020. jún. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
76%
Én anno amikor egyetemre jártam, támogattam a családomat, mert épp a válság középen voltunk és nem volt munkájuk. Az egyetemi tandíjamból és diákmunkákból, később gyakornoki munkából magamat fenntartottam, és nekik is segítettem.
2020. jún. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
81%
Miért támogatnál dolgozó embert? Van házad, autód, megtakarításod? Amég nincs addig bőven van helye a pénzednek, és a saját életed kell alapozni. Majd ha mindez megvan és a szülőd megöregszik, akkor támogatod ha megteheted.
2020. jún. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ne érezz bűntudatot. Ennyit keresel, kész. Ha lesz több esetleg adhatsz.Miert van nehez helyzetben apad, es miert nem tus kilábalni? Beteg?
2020. jún. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Nekik több ingatlanuk van, mindig jól kerestek, én meg egy csóró vagyok. Ja, vagy kellene?
2020. jún. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
84%

Igen, én fizetem a rezsijét.

Keveset dolgozik, keveset keres, már elvitték volna a lakást is a feje fölül a nem segítenék.

2020. jún. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
82%

Az én szüleim nem fogadnák el. Ez pofátlanság.


Én sem fogadnám el a gyerekemtől! Sőt, ameddig élek, ameddig bírom segítem, nem a markom tartom felé!

2020. jún. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!