Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túlreagáltam vagy jogos a...

Túlreagáltam vagy jogos a felháborodásom?

Figyelt kérdés

Múltkor (még a karantén előtt) Pesten jártam a családommal. Városnézés közben apámat megszólította egy külföldi, angolul. A családból csak én beszélek angolul, de én nem hallottam amikor megszólít minket, mert távolabb álltam. Azt hiszem fotóztam a túlpartot talan. Mindegy is. Apám meg megragadott és erővel áthúzott, és odatolt a túrista elé. Aki persze meglepődött, teljesen le volt döbbenve. De a többi járókelő is látta. Teljesen megalázó volt, nagyon feldühített. De apám szerint ez hülyeség, feleslegesen háborgok.


Szerintetek? Ti hogy reagáltatok volna abban a helyzetben?



2020. júl. 1. 13:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
#9-es Meg is van a magyarázatod, lehet, hogy hülyén jött ki, de semmi megalázó nincs ebben, amin hónapok múlva is gondolkoznod kéne. Felháborodnod egyébként sem érdemes, ez másnak egy olyan történet lehetne, amin jókat nevetnek, hogy az apja milyen sután viselkedik, és nem azon gondolkodik, hogy őróla mit gondolhatnak idegenek.
2020. júl. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
70%
Ha egyszeri eset volt, akkor nem érdemes háborogni. Ha gyakran előfordul hasonló, akkor beszélj vele.
2020. júl. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
5%
Nem kell a nagylányomat már sehová (eddig se kellett)rángatni mert folyékonyan beszél angolul, magas szinten, és azonnal vált magyarról/angolra, vagy fordítva.
2020. júl. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
89%
Azért rángatnia nem kellett volna, végül is szája van mindenkinek, lehet szólni is.
2020. júl. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 1Léna ***** válasza:

Elmondhatod apukádnak, hogy milyen rossz volt, hogy csak úgy odarántott. Váratlan volt számodra.

Lehet, hogy nem is akartál tolmácsolni?

Jobb ha beszélsz Vele az érzéseidről, hogy miért volt számodra rossz ez a szitu, úgy esélyed lesz arra, hogy ne ismétlődjön.

Vigyázz hogy csak a rossz érzéseidről beszélj! Ne kritizáld, hagyd, hogy Ő találja meg a módját a kellemetlen szitu elkerülésére.

2020. júl. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!