Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most gyerekként mit tehetnék...

Most gyerekként mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A szuleim elvaltak, azaz meg tart a valas. Masfel eve koltozott el anya, en apaval maradtam. Anya megcsalta apat, es en is regen rosszul fogadtam, igy egesz sokaig, majdnem mostanaig nem beszeltem anyaval. Azaz az utobbi idoben elkezdtunk..

Apam meg kezd az idegeimre menni. Tegnap peldaul faztam az autoban, ezert a klima fujojat felfele iranyitottam (azutan, miutan kb.egy hete leszidott, hogy miert csukom le a klima ajtajat, hiszen akkor ra duplan fog fujni- ami szerintem hulyeseg), viszont most ez lett a baja, hogy miert nem inkabb csukon le, nehogymar tekergessem a klima iranyat. Mondtam neki, hogy multkor ez volt a baja, hogy lecsuktam. Erre kitalalta, hogy mindig kerdezzem meg, hogy o eppen hogy szeretne.. Hozzateszem, 18 eves vagyok.. aztan Tesomat megkerdezte, hog fazik-e. O a hatso ulesen ult, de fazott. Erre ,,buntetesbol” kikapcsolta a klimat, es fel orat a mar felforrosodott autoban mentunk, csak hogy akkor oneki legYen igaza. Az mar nem szamit, hogy a gyerek rosszul van az autoban.

Emellett, allandoan nekem kell peldaul mosogatnom, mert ha o csinalna, allna a mosatlan. Nalam soha nincs mosatlan.. es akkor azokon veszekedik, hogy a keztorlo rossz helyen van, meg hoy a tanyerokat nem

Jo sorrendben pakolom fel. Es hogy egy orat kell utanan pakoljon. (Mondja ezt a teljesen tiszta lakasban.) aztan en direkt nem pakoltam, majd harom nappal kesobb kitalalta, hogy o elmosogat. Na a tanyerpakolasnal ismet leszidott, csakhogy akkor mar o maga pakolta elozoleg a tanyerokat, nem en. Tehat ha o maga pakolja is engem szid le, aztan utolag szoltam neki, hogy haho amugy en csak azert is rahagytam.

Ezek csak csekely peldak voltak arra, hogy neki semmi nem jo. Nem is beszelve az idojarasrol, neki ha meleg van az rossz, neki ha esik az rossz, ha hideg van az rossz. Egyszoval neki semmi sem jo, engem meg mar teljesen lehuz ez az allando dolga.

Raadasul, en mar nem tudom elviselni ezt- javareszt oszinten szolva emiatt kezdtem el anyammal is joba lenni, hiszen o rendes velem attol fuggetlenul, hogy kisebbkent joforman utalt, meg bunkozott..de vele joba lettem. Meg most is hogy talalkoztam vele, fejhez kapom apatol, hogy en majd ,,rajovok” meg ,,ha idosebb leszek at fogom erezni, hogy apa mit erezhet”, de mar nem azert, szerintem amennyi bantast kapok tole, szerintem teljesen normalis ha mar inkabb ot kerulom. Nem?? Viszont en vagyok a szemet, mert talalkozni merek a sajat anyammal nem gondolva apara, akinek milyen rossz lehet hogy evekig amig anyammal egyutt eltek engem joforman leszart, meg ha nekem volt igazam is anyam partjat fogta.

Multkor mar beverte az ajtomat. Es azt almodtam, hogy megolt, aztan csodalkozott, hogy nem vagyok hajlando megolelni sem. Az teljesen normalis vegulis hogy ilyeneket almodik a gyerek, attol legyen tisztelettudo az apjaval, meg hagyja hogy betorje az ajtajat valami aprosag miatt.

Aztan kitalalta, hogy akar a napoaiba kamerat. De nem is az, hanem olyat, ami meg a hangokat is hallja. Lehet, hogy tobb haztartas tart kamerat, de ez tobbnyire az en meg mas lehallgatasara szolgalna, illetve nekem a szemelyes szferamat teljes Mertekben serteene. Eddig baratnomek hozzam jottek, de ha a szobamboo minden kihallatszik a nappaliba, egy kameras szobaba, ami mindent felvesz, akkor ok sem ereznek magukat komfortosan. Mikor monstam nekik is teljesen idiotanak tartottak apat emiatt, hogy nem normalis. Es amikor megmondtan neki, hogy teljesen sertene a szemelyes szferamat, o csak rohogott.. 18 evesen mar igenis jogom van egy kis terhez. De egyebkent is lenne..

emellett pedig meg ezer meg ezer ilyen dolog van, amit mondani tudnek...

Sot, par hete egy 24 eves baratnoje volt, aki csak 6 evvel idosebb nalam.. es neki ez teljesen normalis, viszont en ezt mar pedofilianak tartom. Persze tudom, hogy nem az, meg sok ilyen kapcsolat van, de belegndolva, hogy baratnomek 22 ev koruliek, nekem ez Az egesz teljesen undorito. Nem tudtqm elfogadni sokaig, de nem szamitott a gyerek velemenE akkor sem. Csak azt nem ertette, hogy miert tavolodok el tole. Undorodom mar, ha meg kellene egyaltalan olelni. Hiszen kepes majdnem az en korosztalyomig lemenni. Nekem ez sok...

viszont nem tudom, hogy ebben a helyzetben mit tehetnek.

Nem akarnek atkoltozni anyamhoz, mert mar nem sok idom van itt sem, és hat a penzbeli tamogatast az egyetemhez itt tudnam megkapni, viszont itt minden hwten haromszor is van, hogy orakon at bogok, napi egyszer eszek, rosszul vagyok, gyomorsavam van...

De most igy szerintetek rovidtavon mit tehetnek ez az egesz ellen? Nem tudom csak ugy figyelmem kivul hagyni.



2020. júl. 3. 11:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ja igen 2, 8 és 10 is én voltam :D
2020. júl. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

2#,azaz 10#-es !

Igazad van, viszont én pl rendszeresen fozok. O meg ma is inkabb etterembol hozott kajat, es mondta hogy bele se eszik a porkoltbe amit keszitettem. Azert, mert anyam vette a gombat hozza a boltban...

de allandoan ezt muveli.

Mindig fozok, aztan csicskaztat, hogy vigyeK neki kajat, egeszen az agyba. Mert amugy mast sem csinal.. panaszkodik, hogy mennyit dolgozik, kozben szinte mindig itthon van. Jatszik a telefonjan valami jatekkal, fekszik meg alszik. Aztan beadja, hogy pl egesz nap pakolt, talaritott, mikozben a fuvet is massal nyiratja le, de meg ha nem

Is en takaritok, akkor mast berel fel. Felberelni nem nagy kunszt valakit, de ugy adja elo, mintha o csinalna. Szerintem nala mar a tulzott unatkozas is kozrejatszik. Minden haverjanak ugy adta elo az online tanitast, mintha egesz nap csak feludtem volna, kozben minden nap keltem es csinaltam. Volt hogy reggel 9-tol este 9-ig csak keszultem egy- egy dogara. Persze o azt latja, hogy a masik semmit nem csinal, csak ul a szobajaban. Es igy adja elo, mint aki semmit sem csinal. Pedig a majdnem kituno bizonyitvany nem veletlen sikerult... igaz, eddig kituno voltam, de ilyen csaladban nehez jol teljesiteni, ha allandoan ezt kell hallgatni.. na mindegy is. Csak en nem akarnek vele ugy programot sem, ha mar a kajambol nem hajlando enni. Ket napja tesommal csinaltunk neki egy kocsiba akasztos diszt ilyen ekszerboltban, ahol mi csinaljatunk ilyeneket, annak orult, aztan kaptuk tovabb az ivet. En legalabbis fixen.... ugy banik velem mint egy kityaval es en egy ilyen embernek programokat nem szervezek, ha mar a kajambol sem kepes enni. Folyamatosan megbant ha vele vagyok, ezert inkabb kerulni probalnan. Ezen szerintem a programok nem segitenenek. Kikonyorogtuk azt is, hogy furdibe menjunk, viszonr vegig azt hallgattuk tesommal, hogy o csak minket hozott el h jol erezzuk magunkat, de neki semmi kedve nem volt jonni. Meg ilyenek. Aztan ezekkel elvette a mi kedvunket is... allandoan elveszi a kedvunket

2020. júl. 3. 16:16
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!