Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most gyerekként mit tehetnék...

Most gyerekként mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A szuleim elvaltak, azaz meg tart a valas. Masfel eve koltozott el anya, en apaval maradtam. Anya megcsalta apat, es en is regen rosszul fogadtam, igy egesz sokaig, majdnem mostanaig nem beszeltem anyaval. Azaz az utobbi idoben elkezdtunk..

Apam meg kezd az idegeimre menni. Tegnap peldaul faztam az autoban, ezert a klima fujojat felfele iranyitottam (azutan, miutan kb.egy hete leszidott, hogy miert csukom le a klima ajtajat, hiszen akkor ra duplan fog fujni- ami szerintem hulyeseg), viszont most ez lett a baja, hogy miert nem inkabb csukon le, nehogymar tekergessem a klima iranyat. Mondtam neki, hogy multkor ez volt a baja, hogy lecsuktam. Erre kitalalta, hogy mindig kerdezzem meg, hogy o eppen hogy szeretne.. Hozzateszem, 18 eves vagyok.. aztan Tesomat megkerdezte, hog fazik-e. O a hatso ulesen ult, de fazott. Erre ,,buntetesbol” kikapcsolta a klimat, es fel orat a mar felforrosodott autoban mentunk, csak hogy akkor oneki legYen igaza. Az mar nem szamit, hogy a gyerek rosszul van az autoban.

Emellett, allandoan nekem kell peldaul mosogatnom, mert ha o csinalna, allna a mosatlan. Nalam soha nincs mosatlan.. es akkor azokon veszekedik, hogy a keztorlo rossz helyen van, meg hoy a tanyerokat nem

Jo sorrendben pakolom fel. Es hogy egy orat kell utanan pakoljon. (Mondja ezt a teljesen tiszta lakasban.) aztan en direkt nem pakoltam, majd harom nappal kesobb kitalalta, hogy o elmosogat. Na a tanyerpakolasnal ismet leszidott, csakhogy akkor mar o maga pakolta elozoleg a tanyerokat, nem en. Tehat ha o maga pakolja is engem szid le, aztan utolag szoltam neki, hogy haho amugy en csak azert is rahagytam.

Ezek csak csekely peldak voltak arra, hogy neki semmi nem jo. Nem is beszelve az idojarasrol, neki ha meleg van az rossz, neki ha esik az rossz, ha hideg van az rossz. Egyszoval neki semmi sem jo, engem meg mar teljesen lehuz ez az allando dolga.

Raadasul, en mar nem tudom elviselni ezt- javareszt oszinten szolva emiatt kezdtem el anyammal is joba lenni, hiszen o rendes velem attol fuggetlenul, hogy kisebbkent joforman utalt, meg bunkozott..de vele joba lettem. Meg most is hogy talalkoztam vele, fejhez kapom apatol, hogy en majd ,,rajovok” meg ,,ha idosebb leszek at fogom erezni, hogy apa mit erezhet”, de mar nem azert, szerintem amennyi bantast kapok tole, szerintem teljesen normalis ha mar inkabb ot kerulom. Nem?? Viszont en vagyok a szemet, mert talalkozni merek a sajat anyammal nem gondolva apara, akinek milyen rossz lehet hogy evekig amig anyammal egyutt eltek engem joforman leszart, meg ha nekem volt igazam is anyam partjat fogta.

Multkor mar beverte az ajtomat. Es azt almodtam, hogy megolt, aztan csodalkozott, hogy nem vagyok hajlando megolelni sem. Az teljesen normalis vegulis hogy ilyeneket almodik a gyerek, attol legyen tisztelettudo az apjaval, meg hagyja hogy betorje az ajtajat valami aprosag miatt.

Aztan kitalalta, hogy akar a napoaiba kamerat. De nem is az, hanem olyat, ami meg a hangokat is hallja. Lehet, hogy tobb haztartas tart kamerat, de ez tobbnyire az en meg mas lehallgatasara szolgalna, illetve nekem a szemelyes szferamat teljes Mertekben serteene. Eddig baratnomek hozzam jottek, de ha a szobamboo minden kihallatszik a nappaliba, egy kameras szobaba, ami mindent felvesz, akkor ok sem ereznek magukat komfortosan. Mikor monstam nekik is teljesen idiotanak tartottak apat emiatt, hogy nem normalis. Es amikor megmondtan neki, hogy teljesen sertene a szemelyes szferamat, o csak rohogott.. 18 evesen mar igenis jogom van egy kis terhez. De egyebkent is lenne..

emellett pedig meg ezer meg ezer ilyen dolog van, amit mondani tudnek...

Sot, par hete egy 24 eves baratnoje volt, aki csak 6 evvel idosebb nalam.. es neki ez teljesen normalis, viszont en ezt mar pedofilianak tartom. Persze tudom, hogy nem az, meg sok ilyen kapcsolat van, de belegndolva, hogy baratnomek 22 ev koruliek, nekem ez Az egesz teljesen undorito. Nem tudtqm elfogadni sokaig, de nem szamitott a gyerek velemenE akkor sem. Csak azt nem ertette, hogy miert tavolodok el tole. Undorodom mar, ha meg kellene egyaltalan olelni. Hiszen kepes majdnem az en korosztalyomig lemenni. Nekem ez sok...

viszont nem tudom, hogy ebben a helyzetben mit tehetnek.

Nem akarnek atkoltozni anyamhoz, mert mar nem sok idom van itt sem, és hat a penzbeli tamogatast az egyetemhez itt tudnam megkapni, viszont itt minden hwten haromszor is van, hogy orakon at bogok, napi egyszer eszek, rosszul vagyok, gyomorsavam van...

De most igy szerintetek rovidtavon mit tehetnek ez az egesz ellen? Nem tudom csak ugy figyelmem kivul hagyni.



2020. júl. 3. 11:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Részben, apudat biztos megviselte a válás és az is okozza részben a bunkó viselkedésmódját, másrészt viszont nem ok hogy rendszeresen ilyen. A legegyszerűbb megoldás hogy minél kevesebb időt tölts otthon, nem tudsz valamelyik barátodnál lenni többnyire, amikor Ő otthon van? Vannak emberek akik imádnak panaszkodni és Ő is ilyennek tűnik, ez nem hiszem hogy egyhamar megváltozik. Nézz ki egy kollégiumot és szeptembertől költözz át oda, nem egészséges ilyen idiótával egy fedél alatt élni.
2020. júl. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Apádnak bajai vannak az életében és ezt rád vetíti ki, ami nem szép. Megértem, hogy unod az egészet, de nemsokára elköltözöl, akkor szerintem rendeződni fog a viszony. Próbálj meg vele türelmesebb lenni és emlékezz rá, hogy ő kiállt érted, felnevelt egyedül. A barátnőivel felesleges foglalkozni, úgysincs beleszólásod. Anyukáddal meg tartsd a kapcsolatot, ha akarod, nem a te hibád amit apáddal tett.
2020. júl. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

"Sot, par hete egy 24 eves baratnoje volt, aki csak 6 evvel idosebb nalam.. es neki ez teljesen normalis, viszont en ezt mar pedofilianak tartom. Persze tudom, hogy nem az, meg sok ilyen kapcsolat van, de belegndolva, hogy baratnomek 22 ev koruliek, nekem ez Az egesz teljesen undorito. Nem tudtqm elfogadni sokaig, de nem szamitott a gyerek velemenE akkor sem."


Ja, hát ha azt akarod, hogy ő ne szóljon bele a doglaidba, akkor talán neked se kéne beleszólni az ő dolgaiba. Miért ne járhatna egy elvált (válófélben lévő) férfi egy nála fiatalabb felnőtt nővel? Nekem úgy tűnik, hogy kb megérdemlitek egymást. Két kötözködő, mindennel elégedetelenkedő, követelőző, önző személy képe bontakozik ki abból, amit leírtál.

2020. júl. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

"és hat a penzbeli tamogatast az egyetemhez itt tudnam megkapni" - no comment.

Amúgy vagy kell a pénze és akkor tűrsz, vagy nem és akkor elköltözöl. Elég idős vagy már hozzá.

2020. júl. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

1# és 2#!

Szerencsere kollegista vagyok, mar regen is megvolt ez a helyzet, es inkabb bekoltoztem, viszomt ez a Karantenhelyzet reven haza kellett koltoznom, es igy fordult borzalmasabba meginkabb az egesz.

Tegyuk hozza, hogy apa hipohonder, es csak magat felti. Tesom amike nalunk volt, es ment a hasa ( valoszinuleg olyat ehetett..) egybol vitte el anyahoz, meg elkezdte h nagyszeru h idejozza a virust. Ha kohogok, mar az is baja.

Vagy peldaul engem csipkedett valami hetekig, egyszer szoba hoztam. Utana most nemreg ot is elkezdte, es halalan volt minden nap errol szidkolozott meg beszelt. Halalan volt par csipestol, amin en is atestem, de azon csak rohogott, hogy szoba hozom. Aztan tobb mint 5 honapja idegszalbecsipodesem van, es nem akart orvoshoz elvinni, mert nehogy elkapjuk a virust, szamara meg persze ugysem jelentett fajdalmat a becsipodes, szerinte katona dolog.. nekem meg mar a vallam is le volt zsibbadva egy ideig, a karom es a derekamra is atment mar. De az nem szamit. Nemreg lettem 18, szoval nem lehet rafogni, hogy megoldhatnam magam is, elvegre nem igazan van lehetoseg ahol elek utazgatni. Meg igyis mecces.. aztan igy nem szamit az en bajom. Hiaba mondok barmit, hogy Higgye el nekem is van bajom, neki biztos hogy nagyobb. Nem sajnalkozni akarok, de oke, hogy o elvalt, de az masfel eve volt, hogy elkoltozott anyam, nekem viszont most van minden bajom, aminel az ove fixen fontosabb. De szemleltetve a csipeses peldaval, tizszseresere noveli a sulyat ha magarol van szo. Mar ez a valasos dolog is mindenki korul lezajlott. De oszinten szolva ilyen alakkal en sem akarnek elni..


3#!

Teljesen más lenne a felfogasod ha te lennel ebben a cipoben. Amikor bejarkal hozzam direkt furdeskor a furdoszobaba, es nem tudom kikuldeni, mert PONT AKKOR akar mosni, meg szorakozik, hogy baratnoimet fuzzem be neki, akkor nem tudom te h allnal hozza es a pedofilia gondolatahoz. Gondolhatod, hogy magamra gondolok, de en ettol hanyingert kapok. Amikor meg ilyeneket mondott 16-17 eves voltam..

De fogadjam el??! Na meg ott szorakozik, hogy milyen fiatal anyukam lenne. Nem tudom neked hogy esne ez. Raadasul, ha lenne egy pl 22 eves baratom, az szerinted Mit szolna, hogy apa egy 24 evessel van egyutt?! Mar a baratnomek is elitelik, nemhogy o vagy en!! Plane ezek utan..


4#!

Azert ez szerintem nem ilyen egyszeru. Akinek nincs meg az anyagi tamogatasa, az megerti. Evekig vegigkillodtam a jo bizonyitvanyert, hogy egyetemre menjek, nem fogom emiatt eldobni. Lehet csunyan hangzott, de oszinte voltam. Meglepne, ha flegma valaszok nelkul Olvashatnam a valaszokat.. de nekem a tanulas mindennel fontosabb, viszont nem olyan konnyu elviseni.

Az a baj, hogy akiknek az olebe hullik szerencsebol minden ilyen, az nem erzi at a sulyat...

2020. júl. 3. 13:53
 6/12 anonim ***** válasza:

3-as vagyok: Ha téged nézeget fürdés közben az már más tészta. Mondjuk te is magadra zárhatnád a fürdőszobát. De ha tényleg úgy gondolod, hogy rád feni a fogát, akkor húzz el, támogatás ide, támogatás oda.

De az továbbra is a magánügye, hogy 24 éves csajjal jár. A te barátnőidnek sincs semmi közük hozzá.

2020. júl. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem lenne kozuk hozza, de ilyenek az emberek. Attol, hogy nem lenne kozuk hozza, attol meg velemenyuk van rola..


Masreszt az ajtot meg csak becsukni sem lehet nalunk a furdoszobaban, nemhogy kulcs legyen.. mem tudom, hogy ram feni- e a fogat, lehet csak en gondolom tul, de vannak olyasm dolgok, amikbol igy erzem. Es hat ugyis osszel koliba megyek, nekem meg a tanulas az elso. Emiatt nem lennek kepes felhagyni a jovommel. Persze nem hagynam hogy bantsom vagy valami ugy..

2020. júl. 3. 14:19
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát akkor húzd ki őszig, menj át többet anyukádhoz addig. Nem kell odaköltözni, de pár napokat nála lehetsz. Már igazán nem kell sokáig kibírni. Ezt a fürdős dolgot így nem tudom megítélni, ha csak annyi, hogy néha bemegy mikor fürdesz abban még semmi nincs. Néhány vén róka szeret ilyen ízléstelen dolgokkal poénkodni, hogy hozd össze a barátnőiddel, ez még nem pedofília. Ahogy a huszonéves barátnők sem. Ha a jövőbeli pasid meg azzal foglalkozik, hogy apádnak milyen partnere van, akkor megette a fene azt a kapcsolatot. Azzal ne törődj, hogy ki mit gondol. Mindjárt elköltözöl, gondolom lassan a tesód is felnő, apád hagy legyen azzal, akivel akar. Nem jogos elvárnod, hogy a te és a többségi társadalom ízlésének megfelelő barátnője legyen. Értem, hogy vannak hülye húzásai, elég nehéz embernek tűnik, de ettől még tisztességesen eltart, fizeti neked az egyetemet, szóval annyira nem rossz a helyzet. Anyukád így a távolból lehet idillinek tűnik, de mégiscsak apád nevelt, csinálta végig veled a kamaszkort és az egyetemben is rá számíthatsz, ami annyira fontos neked. Szóval azért próbáld meg kicsit más szemmel is nézni a dolgokat. 2 voltam.
2020. júl. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Rendben. Koszonom a visszajelzest ismet!

Muszaj lesz akkor kibirnom meg, csak hat most is, azert, mert mondtam apanak, hogy segitek tesomnak osszeszerelni en a medencet- ha mar apa harom hete csak igergeti- erre most valoszinuleg ott tartunk, hogy kek- zold lesz a karom. Meg ma hogy anyaval talalkoztam, megkaptam, hogy koltozhetek el, mert apa nem birja a hazug embereket meg az ilyeneket. Nem tudom mit var el, hogy megfeleljek es ugraljak neki?! Es akkor jo gyerek jo gyerek, mint egy kutya?! Merthogy amig ebben a hazban elek addig mindenhez koze van. Meg nem szamot ha kek zold vagyok, megerdemlem, hiszen a 11 eves tesomnak miert akarnek egy medencet osszerakni.. meg olyan hazug, becstelen vagyok ha mar anyammal merek talalkozni.

Azt hiszem oszig elfogy az itthoni nyugtato... nem fogom igy kibirni... Elszallt a remenyem. Nagyon hosszunak tunik...

2020. júl. 3. 14:53
 10/12 anonim ***** válasza:
Megértem, hogy ki vagy. Esetleg apukád valamelyik nyugodtabb pillanatában felhozhatod anyukádat és óvatosan megpróbálhatsz neki beszélni erről. Mondd el neki, hogy te igazat adtal neki, elítéled a megcsalást, haragudtál rá majdnem 1,5 évig, de ettől még az anyukád és szereted. Már eljutottál arra a pontra, hogy megbocsáss, lassan neki is fel kellene ezt dolgoznia. A megcsalás nem szép húzás, de nem ellened irányult, ettől még anyukád téged ugyanúgy szeret és te is őt. Nem kell szeretnie anyukádat, vagy kapcsolatban maradniuk, de azt el kell fogadnia, hogy vannak közös gyerekeik és neked szükséged van az anyukádra is. Hosszútávon ezzel a zsarolással csak még jobban ellök magától. Apád kicsit kontrollmániásnak tűnik, szereti, ha nála van a gyeplő és az van, amit mond. Nem tudom anyukáddal milyen volt a kapcsolat, de nyilván nem rózsás, ha megcsalta és elhagyta. Kicsit szerintem te lányként átvetted az ő szerepét és azt az ívet is már te kapod, ami eddig anyádnak ment. Te meg elég öntudatosnak tűnsz ahhoz, hogy ne hagyd magad és legyints a hülyeségeire, ezért van a folyamatos vitázás. Az ilyen lobbanékony emberekhez meg kell találni a kulcsot, jó időben és jól kell velük kommunikálni, egészen más hatásokat lehet elérni. Nyilván te egyre jobban elhidegülsz tőle a viselkedése miatt, ő meg elárulva érzi magát, mert talán azt gondolja, anyukád pártjára álltál. Aztán azt is írod, hogy viszolyogsz már a gondolattól is, hogy megöleld, nyilván olvas valamennyire a nem verbális kommunikációdból is. Én még mindig úgy érzem, hogy nem akar rosszat, csak borzalmasan viselkedik és kommunikál. Ha fontos neked és akarsz a kapcsolatotokkal foglalkozni, akkor esetleg tegyél felé valami gesztust. Hívd el valami apa-lánya programra, főzz neki valami finom kaját, bármi. Hátha tudnátok kicsit beszélgetni egymással és segítene megérteni kicsit egymást. Tudom nagyon haragszol rá, de szerintem lehet javítani a kapcsolatotokon és mindkettőtök szempontjából érdemes lenne.
2020. júl. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!