Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám miért mindig csak azt...

Anyám miért mindig csak azt nézi, hogy mit nem csináltam jól?

Figyelt kérdés
Szinte mindig az van, hogy ha pl elmosogatok, kiteregetek, leviszem a szemetet, pakolok a szobámban és utána örülök, hogy na, mire ma hazaér tök nagy változásokat fog látni, biztos örül neki ő is, de nem. Elkezd velem kiabálni, hogy ő semmit se lát, fel se porszívóztam, semmit se csinaltam, egész nap henyéltem. Aztán hiába mutatom neki, hogy de elmosogattam, meg ezt pakoltam el és azt, csak annyi a reakciója, hogy azt se csináltam jól. És ennek tetejébe másoknak panaszkodik, hogy neki milyen rossz gyereke van, sose segít neki semmiben, mennyire elrontotta a nevelésemet. Amikor mondtam neki, hogy ez rosszul esik, azt mondta, hogy örüljek, hogy nem vernek otthon. Nem tom mi a baja, de ez eléggé fáj. És azért is én vagyok a rossz, mert nem ölelgetem, puszilgatom, mert ezek után még elvárja. Most mit lehet vele kezdeni? Szerencsére már csak fél év és 18 leszek.

2020. júl. 7. 20:56
 1/5 anonim válasza:
25%

Nekem is ilyen... ://

Ha 18 vagy , akkor el is költözhetett akár, és gondolom 1 év múlva mész egyetemre(?) és akkor nem a szüleiddel fogsz élni

:)

2020. júl. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Ha ez megnyugtat az én anyám mindigis ilyen volt. Én 19 vagyok már, de még mindig ilyen néha. Valahogy neki is mindig jobban "tetszik" más nevelése, más gyereke. Szeretett mindigis összehasonlítgatni.

Mostmár jobban értékeli a dolgokat, amiket csinálok.

A következőt tettem. Egy hétig azt tettem, amit állítása szerint mindigis: nem csináltam semmit. Állt a mosatlanhegy, nem sepregettem, nem mostam fel, nem vetettem be az ágyat utána, nem főztem semmit és nem vártam meleg kajával haza. Mit tehetett? Hulla fáradtan nekiállt mosogatni, főzni, mosni. Este az ágyba esett.

Aztán kiderült, hogy a lány akihez hasonlítgatott 18 éves kora előtt terhes lett. Egyidősek voltunk. Közöltem vele, hogy szerezzen be kiságyat és járókát mert nemsoká nagymama lesz.

Persze nem értette. Mondtam neki, hogy tökéletes akarok lenni, mint az a másik lány, szóval egy éven belül szülni akarok (persze ez kamu volt).

Lefagyott, ideges lett, ordibált, hogy ne hasonlítsam magam senkihez, fiatal vagyok stb. Azt hiszem akkor megértette.

Másnap kajával vártam, szép tiszta házban haza. Megkérdeztem tőle, hogy szerinte csináltam-e valamit aznap. Hidd el, nem mondta, hogy nem..

2020. júl. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Ezzel pont azt éri el, hogy tényleg ne csinálj semmit. Ha már úgyse csiná,lsz semmit "", akkor minek csimálod azt amit. Elrontotta a nevelésed, de nem az ő hibája.... Én is hasonló dolgokban szenvedtem, még rosszabb az, ha máshoz hasonlítottak! Bezzeg a tominak 5ös lett, neked csak 4-es. Dani lenyírja a füvet meg stb...

Végül meg az lett, h Tomi kamionozik Dani meg közmunkás, nekem meg meg lett a diplomám, de a vírus miatt munkanélküli :D szóval annyira relatív, de sajnálom hogy ilyen negatív környezetben kell lenned.


ui: azért nem jó a negatív válasz sem rá...

2020. júl. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Legyszives ne vedd zokon es ne is pontozzatok le, nem rosszindulatuan irok csak nekem is voltak nagy gyerekek akikkel egyutt eltem es ok is azt mondtak mennyi mindent csinaltak en meg nem ertekelem es nem veszem eszre. Leirom mik voltak az en szemszogembol es hatha te kerdezo akkor talan atgondolod a sajat helyzetedet. Es talan anyukaddal s jobb lesz ez a hazimunka kerdes.


Tehat nalunk volt egy nagyon szorhullato haziallat. En ha felporszivoztam akkor az latszodott es igaz csak egy fel napig de valahogy kinezett a lakas. Ha a nagy gyerek porszivozott fol, akkor en vagy eszre se vettem vagy lattam, hogy a sarkokban, azstal alatt, fal mellett ugyanugy allnak a szorcsomok es egyeb kosz. Ha szoltam erte - de hat megint nincs folporszivozva - verig sertodott. Engem nagyon bantott a dolog. Aztan egy nap akkor porszivozott, amikor ott voltam. Vegigneztem es majdnem elsirtam magam. A 18 eves ugyanis ugy porszivozott, hogy osszevissza tologatta a kefet, nehany nagy jol lathato koszra felulrol ratette, de a szoba talan ha 30%-at posrszivozta fel. A falak menten, szek, asztal alatt ugynugy allt a kosz.

Termeszetesen o ugy erezte tokeletesen es szorgalmasan es nagyon hatekonyan porszivozott es sirt, hogy en fogtam magam es felporszivoztam meg egyszer.


Masik: teregetes - en kirazom a ruhat es rateszem egy szaritorudacskara, es igy tovabb. Figyelve ne legyenek gyurve, foloslegesen egymasra teritve (kiveel ha nincs hely). Nagy gyerek: osszevissza dobalva a szaritora a ruhak volt hogy egy nagy gombocban ra volt hajitva ruha es az berohadt. Arra nem volt kepes hogy kicsit eligazgass oket hohy kevesbe legyenek gyurottek.


Mosogatas: ha en mosogattam akkor korbeneztem a konyhaban es mindent elmosogattam ami hasznalt volt. Ha valamelyik Nagy gyerek mosogatott, akkor bizony a mosogatoban talaltakat elmosogatta, de gondosan ott hagyta az ures de koszos labast a tuzhelyen, a reggeli kavesbogret az asztalon es sose torolgettek le a konyhapultot/asztalt. Igy ahanyszor ok mosogattak nekem meg egyszer egy kisebb adagot el kelltt mosogatnom es tovabb takaritanom a konyhat pedig ez csak nehany plusz mozdulat es teljesen mas a hatasa.


Tobbet nem irok de a lenyeg: inkabb csinalj meg kevesebb otthoni munkat, de azt alaposan es egy kis csalassal de latvanyosan. Tehat: ha mosogatsz, akkor gondosan jarj akar korbe a lakasban hogy a mashol hagyott mosatlant is osszeszedd es a konyhaban a mosogatas vegen egy kes vagy egy pohar se maradjon elol amit "koszosnak" lehet gondolni es belekotni, hogy nem is mosogattal.

Ha rendet raksz a szobadban akkor leginkabb arra figyelj a vegen, hogy a foldon, szonyegen ne maradjon szetdobalva semmi es az agyadon se legyen kupi. Ugyanis ha belepunk valahova akkor az elso ami szemetszur es egybol a rendetlenseg latszatat kelti azok a foldre ledobott targyak, ágyon hevero ruhak. Ha tanulashoz valo konyvek vagy fuzetek allnak halomban az agyon vagy asztalon az inkabb a nagyon tanulsz kepzetet keltik.


Anyukad lehet hizzam hasonloan nehany olyan reszletet vesz eszre a te hazimunkadban, ami ot irritalja es nem erti te hogy nem veszed ugyanazt eszre. Ezen azonban ugy segithetsz, hogy megkerdezed tole o hogyan csinalna es arulja el mit kellene meg hozzatenned hogy o elegedett legyen es ugy erezze segitettel neki. Lehet aprosagokrol van szo es o azt hiszi evidens, csak te nem tudsz rola.

Masik kerd irjatok ossze egyutt miket tudsz es tudnal otthon te megcsinalni (nem mindig de ami szerinte elvarhato) es utana irj egy kis beosztast. Pl minden masnap te mosogatsz vagy egy hetig te mosogatsz. Es akkor egyreszt latszodni fog ha nem mosogattal es masnap igen hogy mi a kulonbseg es egy szava nem lehet. Masreszt ki lehet pipalni igen kesz es o is latja megcsinaltad es egy szava nem lehet hogy nem.

2020. júl. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Anyukám is mindig magában beszél ha takarít vagy főz valamit...nagyon idegesítő. Pedig én is segítek, meg általában én főzök, ő csak néha,mert en itthon vagyok. De akkor meg mindig panaszkodik...meg mondja hogy neki muszáj elmennie dolgozni...mintha nem tudnám. Én is csak ideiglenesen vagyok itthon, egyetemre jártam most meg munkát keresek. Szerintem ez egy betegség. Nem lehet mit csinálni. Nem fognak megváltozni soha az életben. Elköltözni... lehet ezt mondani, de miből? Ha nincs szerencséd, és nem találsz magadnak pasit, vagy nincs kedved belemenni egy párkapcsolatba,akkor gyűjtögethetsz évtizedekig. Ketten mégiscsak egyszerűbb. Azért nálam lehet hogy valamivel jobb a helyzet kedves Kérdező.
2020. dec. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!