Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Már öt éve hogy el akarnak...

Már öt éve hogy el akarnak válni de én mindig csináltam valamit hol be gyógyszereztem hol adig sírtam míg roszúl lettem de már 16 éves vagyok kicsi szégyen lenne ijjet csináljak és nem tudom mit csináljak én nem bírnám ki ha elválnának szerintetek?

Figyelt kérdés
(cigány család vagyunk)

#el válnak a szüleim
2018. okt. 4. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Akkor azért nem tudsz írni. Amúgy ne legyél önző. Ne várd , hogy miattad együtt maradjanak boldogtalanul. Nőjjél fel, ideje lenne...és gyorsan kapj a kezedbe egy szótárt, mert ez a szégyen.
2018. okt. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem értettem ez mitől akkora dráma. A mi családunk aztán működésképtelen és már gyerekkoromban se szuperált túl jól. Már rég elválhattak volna és mindenki békében ellenne. De nem. Még mindig ölik egymást és a mi idegeinket. Egy diszfunkcionális családban hibás családi és kötődés modellekkel nőttünk fel miközben a szüleink szenvednek.

Azon túl hogy marha önző elvárnod hogy a szüleid megvonják maguktól a testi és lelki örömöket hagyod sőt elvárod hogy egy olyan emberrel éljenek együtt akit nem szeretnek és megvonod tőlük (illetve miattad mert bűntudatot keltesz megvonják önmaguktól) a jól működő harmonikus boldog párkapcsolatot.

Mi az szerinted ami miatt egy 16 éves majdnem felnőtt embernek bele kéne rokkannia a szülei válásába? Mi az amit te veszthetsz és nagyobb súllyal esik a latba mint a szüleid szenvedése?

2018. okt. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írták hihetetlenül önző vagy. Nem várhatod el hogy a szüleid azért legyenek együtt mert te mindig kivered a balhét. Egy válás sosem könnyű a gyerek miatt meg főleg. Krízis helyzet minden élet szakaszban de ahogy te viselkedsz az már túl megy minden határon. Majd hogy nem olyan mint ha zsarolnád a szüleid. Szemrebbenés nélkül bűntudatot keltessz bennük csak azért hogy a te akaratod érvényesüljön. Amíg te megkapod amit akarsz ők szenvednek egymás mellett miattad. Nem szép tőled hogy nem hagyod hogy boldogok legyenek. Azért mert elválnak még mind a két szülőd meglesz.
2018. okt. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztóan önző Vagy!! Azért hogy neked nyugodtabb legyen a lelked azért legyen boldogtalan anyád és apad?????

Nem tudod milyen nehéz olyan mellett élni akit nem szeretsz. Hagyd már őket békén külön külön megtalaljak a boldogságukat együtt már nem fogják ennyi év után!!!!!!! A szüleid óvnak féltenek nevelnek etetnek szeretnek és így hálálod meg???? Gratulálok!

2018. okt. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak az ilyen típusú emberek, akik mindig ilyesmi érzelmi zsarolást alkalmaznak...de hogy ez mire jó, azt soha nem fogom megérteni. Még most készülj fel rá, hogy nem mindenkinél válik ez be, és a szülied sem fognak újra egymásba szeretni, csak mert te épp begyógyszerezed magad. Már 5 éve zajlik, tehát menthetetlen az egész. Idegileg biztos kivannak, de ennek inkább az az oka, hogy miattad nem mernek lépni a válás irányába, mert valószínűleg öngyilkossággal fenyegetnéd őket. Hidd el, van rosszabb a szülők válásánál. Ha jó a kapcsolatod mindkettővel, akkor az a válás után is meg fog maradni.
2018. okt. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azzal hogy "begyógyszerezted magad meg rosszullétig sírtál" elérted hogy nem váltak el. Jobb lett? Nem. Megérte,hisz együtt vannak? Nem. A kedvedért SENKI nem szeret bele újra a másikba akkor sem ha felakasztod magad. Hogy "megnyugodj" egy fedél alatt maradnak de ugyanúgy rühellik egymást mint előtte és méregzik tovább mindanyiótok életét. Érdemes?
2018. okt. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 babyboom567 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Az egész gyerek-kamasz és fiatal korom,állandó veszekedésekkel telt.Utálták egymást a szüleim,de válni nem akartak.Apám mindig azt mondta,hogy azért nem válik, mert nem mert minket otthagyni anyával.És én ezért nagyon felnéztem rá (most is).28 év után váltak el,mikor már egyikünk(se én sem tesóm) sem élt otthon.Rengeteg keserűség,és szenvedés,és elhúzódó vagyoni per után váltak el.Azóta eltelt sok év,mindkét szülőm egyedül él,magányos,sosem lesz párja,társa egyiknek sem.És felnőttként most úgy gondolom, hogy bizony el kellett volna válniuk fiatalon,amikor még nincsenek tele keserűséggel, amikor még képesek változni is egy új kapcsolatért.És nem számít,hogy cigány család vagytok, ha nem szeretik egymást a szüleid,akkor semmit sem tehetsz.

2018. okt. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, cigány családnál nincs válás, az nem divat arrafelé.
2018. okt. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!