Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a jó megoldás? Hagyjam rá...

Mi a jó megoldás? Hagyjam rá vagy szóljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Anyukámmal világ életemben jó volt a viszonyom, viszont az utóbbi fél évben eléggé megromlott.

Ennek részben én is vagyok az oka, ahogy idősödik (55) egyre jobban kezd hasonlítani a nagymamámra, akit én egyáltalán nem szerettem.


Anyu anno a lelkemre kötötte, hogy szóljak ha kezd az apjára vagy az anyjára hasonlítani, mert nem szeretne olyan lenni. Én szólok, de akkor meg napokra megsértődik, pedig normálisan közlöm, hogy "légyszi ezt ne, mert ezt a mama csinálta" stb.


Újabban figyeltem meg, hogy (bár a mama 3 éve meghalt) elkezdtek ugyanolyan gesztusai lenni, ugyanolyan hangszínnel és tényleg nagyon irritál, emiatt kedvem sincs beszélgetni.


A mamám hiheteltenül kétszínű és rosszindulatú volt és anyu meg nem ilyen. Ő megmondja ha valami nem tetszik, nem szarkeverő, nem foglalkozik másokkal stb, nem értem miért alakult ez ki.


Ha meg próbálom vele megbeszélni megsértődik, mert ahhoz túl büszke hogy beismerje, hogy másoknak van igaza.


Szóval ti mit tennétek a helyemben?


2020. júl. 9. 15:01
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Orvos- Tóth Noémi: örökölt sors. Először olvasd el ezt, és talán másképpen fogod látni.
2020. júl. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmit.

Te is ugyanúgy anyáéra fogsz majd hasonlítani idővel a gesztusaidban. Tudat alatt mindenki felvesz valami szokást a szüleitől.

2020. júl. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%

"idősödik" 55...??


Bakker, soha életemben nem éreztem magam olyan jól, és fitten (szellemileg és testileg is) mint most, 55 évesen!

2020. júl. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Utolsó! Nem ez a lényeg, 32 évesen is idősödöm, de 40 évesen is fogok (reményeim szerint).
2020. júl. 9. 15:44
 5/10 anonim ***** válasza:
27%
De totál úgy hangzott a kontextusban, mintha fél lábbal már a koporsóban lenne....
2020. júl. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Beleivódott a génjeibe. Nem sokat tehet ellene. Ha tudatosan figyel rá, hogy ne olyan legyen, mint az édesanyja, talán sikerülhet neki. De így, hogy szembe sem akar ezzel nézni, nagyon nehéz lesz.

A gesztusairól nem tehet, genetika és a viselkedés átvétele is részben az.

2020. júl. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A hangszinen megis hogyan kellene valtoztatni?Esetleg hangnemre gondoltal?Mert nem mindegy.
2020. júl. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem, néha a hanglejtése is olyan, pedig eddig nem volt. A gesztusai sem voltak olyanok, most meg egyre inkább kezd rá hasonlítani. De a tesómnak is feltűnt már.


Komolyan nem szeretném, hogy a mamám fiatalabb kiadása legyen, mert nagyon nem volt jó ember...

2020. júl. 9. 19:42
 9/10 anonim ***** válasza:
48%
A gesztusok es hasonlok ha hasonlitanak de anyad attol meg ugyanaz a jo ember, akkor engedd mar el. Ha bogarai lesznek es azok rosszak pl elkez ketszinuskodni vagy leszidni mert nem igy vagy ugy teszel valamit a helyere es a mamad is ezt csinalta es anyadnak meg ez egy uj felvett szokasa akkor azet is szolj. De nagyanyad halott csak nem bujik a lelke anyade helyebe....szval ne legy gyerekes.
2020. júl. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem szólj neki, ha ezt kérte tőled és emlékeztesd rá, hogy ő kérte ezt tőled. De szépen szólj neki, ne csúnyán, úgy rosszul esik az embernek.

Mondd meg neki, hogy annyira szereted ahogy önmaga volt, hogy talpraesett, tudatos nő.

Neki se jó biztos. De a felesleges kis dolgokért nem hiszem, hogy kell szólni, csak ami ténylegesen olyan.

Meg kérdezd meg miért viselkedik így, mert lehet valami esetleg a háttérben, amiről nem tudsz vagy esetleg ő se. :(

2020. júl. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!