Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A Kamilla vagy Olívia név...

A Kamilla vagy Olívia név jobb? Ki mit gondol? Névválasztás előtt állunk.

Figyelt kérdés
2020. júl. 16. 11:29
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
61%
A vezetéknévtöl is függ. Nekem a Kamilla jobban tetszik, az Olívia kicsit divatnévnek hat.
2020. júl. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
28%

"Nomen est omen" - mondja a latin, ami annyit jelent, hogy nevében a sorsa.

Egy Kamillát ismerek közelről, személy szerint. Ő egy rettentő merev, mint aki kardot nyelt, önálló véleménye soha nem volt, de ezt nagyon-nagyon jól tudja leplezni, és mindig mások a hibásak, ő "mindent megtesz az ügy érdekében".

A másik Kamillát hírekből ismerem, ő volt Diana hercegné halálának előokozója.

Olívia ez is egy eléggé szigorú és merevséget sugárzó név.

Mindezektől függetlenül a Te döntésed, melyiket választod, de a kezdő mondatomat ne hagyd figyelmen kívül!

2020. júl. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
60%
Mindkét név szép, talán az Olívia kicsit jobban. Nőies, nem tömegnév.
2020. júl. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
60%
Nekem az Olívia jobban tetszik és bár tényleg gyakoribb név a Kamillánál, de ettől én még ezt választanám, szerintem ez nem hátrány. Azt válasszátok, ami nektek jobban tetszik, mindekettő szép. Érdemes lehet még a vezetéknévhez is nézni, hogy melyik hangzik jobban.
2020. júl. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
71%
Kamilla tetszik.
2020. júl. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
60%
Kamilla
2020. júl. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
37%
Magyarul egyik sem tetszik, angolul mindkettő. A Kamilla/Camilla azért tetszik, mert lehet Milli-nek is becézni.
2020. júl. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
34%

12

Én egy Kamillát ismerek.

80 éves öregasszony.

Nagymamám mesélte, hogy az illető fiatalabb korában, a "párkapcsolatok tekintetében nem igazán volt merev"...

Hogy finoman fogalmazzak.

2020. júl. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
44%

12-es vagyok.

Látom, nagyon nem tetszett a válaszom, pedig valódi hátteret hordoz. Gondold át, hogy milyen nevet adsz a gyermeknek. Lehet, hogy neked jelen pillanatban tetszik egy név, de a gyermekre nézve a jövőbe tekints!

2020. júl. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
87%

Nehéz. A becézetlen forma mindkettő esetben tetszik. A Kami meg az Oli viszont számomra nőietlen és röhejes.


Viszont a Kamíliát szokták Milának, Liának, Kamának nevezni, az Olíviát meg Livinek, Viának, Líviának is, ezek a becenevek számomra aranyosak és nőiesek. Szóval nagyjából egy szinten van a két név, személy szerint inkább az Olíviára voksolnék, de nem tudom érvekkel megindokolni. Egyszerűen csak jobban tetszik.

2020. júl. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!