Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A Kamilla vagy Olívia név...

A Kamilla vagy Olívia név jobb? Ki mit gondol? Névválasztás előtt állunk.

Figyelt kérdés
2020. júl. 16. 11:29
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
49%
Olívia szebb, de a tucatnév miatt lecsípném az elejét: Lívia. Szerintem így még szebb is.
2020. júl. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
38%
Virágneveket nem szeretem, virág nevét kiabálni egy gyerek után, hogy rózsa meg viola állj meg, rózsa csináld meg a leckédet stb... És talán mert az összes ilyen ismerősömhöz nem is illett egy virág neve. A virág az virág. A Kamilláról ráadásul Charles párja jut azonnal eszembe. Az Olívia viszont kifejezetten szép hangzású és nőies. Az olivabogyót is elnézem.
2020. júl. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
50%

Olívia♡

Becenév: Livi/Lívia.

2020. júl. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
56%

Nekem a kamilla nem tetszik. Ellenben az olívia nagyon. Becézései: Livi , lívia, lívi, az oli nekem nem tetszik olyan mint ha az olivérnek lenne a becézése, ami ugye nem lány név. De ma ugy meg fiúban nagyon tetszik az olivér, oli.


Amúgy a No men est omen jelentése a név kötelez, és nem nevében a sorsa...

2020. júl. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
60%
En egyiket sem adnám.
2020. júl. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim válasza:
58%

Az Olíviára szavazok.


Üdv.,

egy Olívia :)

2020. júl. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
75%

Mindkét névnek szép csengése van, bár a Kamilla a mai Magyarországon egyedibb.


24. a latinnal kapcsolatban téved, de ez nem fontos.

[link]

2020. júl. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
56%
KAMILLA
2020. júl. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
76%

Mikor tini voltam, azt mondogattam, ha lesz két lányom Kamilla és az Olívia nevet fogják kapni. Már felnőtt vagyok, van egy lányom Kamilla. Az Olíviát most már nem választanám, nem tetszik annyira.

Mind a kettő jó választás amúgy. Becézhetőek is.

A Kamilla esetében engem egy kicsit zavar, hogy virág/gyógynövény névként van itthon számontartva, mikor semmi köze nincs a növényhez.

Az eredetileg Kamomilla ( orvosi székfű) és nem Kamilla. A Kamilla latin eredetű név és nemes születésű lány gyermeket jelent.

2020. júl. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
57%
A Lívia egy önálló név, annak a becézett verziója a Livi. A Lia szintén külön név, de legalábbis a "lia" végződéshez kapcsolják (Kornélia, Ottília, stb). Az Olívának ezekhez semmi köze.
2020. júl. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!