Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy gyerek sosem hitt a...

Ha egy gyerek sosem hitt a mikulasban/husvetinyulban stb, hiaba kamuzott a csalad agyba-fobe, ott a gyerekkel van problema vagy a csalad nem tett meg mindent, hogy elhitesse a gyerekkel?

Figyelt kérdés

Letezik olyan racionalis 2 eves akinek azonnal leesik, hogy nem a husveti nyul rejtegeti a tojast, nem a jezuska hozza az ajandekot, es a telapo sem hoz csokit?


Van ennek barmilyen negativ hatasa a gyerekre kesobb?



2020. aug. 1. 21:02
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
96%
Én se hittem el, bár nekem nem is nagyon próbálták beadni. Semmi bajom nem lett tőle, attól még ugyanúgy szerettem és élveztem az ünnepeket.
2020. aug. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
79%
Miért kellene kamuzni...?
2020. aug. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
71%

Hát, nálunk ez kicsit másképp van...


Egyrészt mert hívő keresztyén család vagyunk, nem beszélünk ilyeneket, hogy "Jézuska". Karácsonykor együtt díszítjük a fát, a gyerekek kezdettől tudják, hogy tőlünk kapják az ajándékokat Jézus születésnapján. A rokonokat megkértük, hogy ne kérdezzenek ilyet, hogy na mit hozott a Jézuska.


A húsvéti nyúlra azt mondjuk, hogy játékból teszünk ki esetleg nyuszifigurákat, és a "jön a nyuszi" is csak egy játék, valójában nem ő jön.


A Mikulás meg úgy volt, hogy mindig a sógorom öltözött be. Aztán elkezdték kérdezgetni, hogy nem a bácsink öltözött-e be, mert ugyan olyan a hangja, ezt humorral ütöttük el, ők is nevettek :) Nem hiszem, hogy zokon vették, főleg a sok finomság és ajándék láttán :)

2020. aug. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
39%

#3 ugye tudod, hogy nem karácsonykor született az Úr? :)


Amúgy én anno láttam 5 évesen a Mikulás szakállán a spárgát, szóval simán összeraktam mi a helyzet. :)

2020. aug. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
82%

Igen, 4-es, tudom :) És? :)

Akkor nem ünnepelhetjük egységesen azokkal, akik az Ő tanítása szerint élnek? Dehogynem...


Ugye tudod, hogy nem aug. 20-án alapítottunk államot? Mégis akkor ünnepeljük... a sor sokáig folytatható.

2020. aug. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
85%
Én sosem hittem a mikulásban, és a Jézuskában, mindig tudtam hogy a szüleim rakják oda az ajándékokat. normális ember lettem, nem okozott traumát. Szerintem hülyeség ez az egész ahogy van. :)
2020. aug. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
39%
#5 Csak furcsálltam, hogy azt írod "nem beszélünk ilyeneket, hogy Jézuska", mindeközben az is ugyanúgy hazugság, hogy Dec 25-én született, mint hogy a kis Jézus hozza az ajándékot.
2020. aug. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
72%
csakhogy nem hazudjuk ezt... a gyerekek tudják, hogy akkor ünnepeljük, ennyi... muszáj ilyen szőrszálhasogatónak lenni? :D tök nem erről szólt a kérdés...
2020. aug. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
67%
Úgy hangulatos ha hiszel benne .
2020. aug. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk mindig volt. Addig míg a legnagyobb előtt le nem buktam:D

Éjjel osontam be, és raktam az ajándékot, cérnahangocska emeletes ágy felső szint: anya, te vagy a Mikulás?:D végem volt:D

2020. aug. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!