Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A mintanyámat jobban érdekli...

A mintanyámat jobban érdekli a háza felújítása mint a most születendő gyerekem?

Figyelt kérdés

Anyám odavolt, hogy így baba úgy baba, alig várja, itt lesz velem hetekig majd, stb. Aztán pénzhez jutott 3 hónappal ezelőtt és kitalálta hogy ők most felújítják az egész házukat. Augusztus 1-re voltam kiírva, de még nem szültem, késik. Ő meg odarendelte a brigádot magukhoz augusztus 10-re mert akkor 1 hetet itt lesz velem és rohanhat dirigálni a melósoknak (amúgy nyugdíjas). Amúgy is 3 hónapja a babáról egy szót sem ejtett, csak a házról beszél. Erre ma reggel felhívott, hogy be kéne menni a kórházba holnap beindítattni a szülést, mert akkor hétvégén még itt tud maradni segíteni, mert hétfőtől már nem fog tudni jönni, csak maximum novemberben (kicserélik a tető cserepeket, a falakat leszigetelik kívülről, újrafestik, újrahúzzák a kábeleket, új padló, új csempék, új ajtók-ablakok, új szaniterek, új konyhabútor, stb).

Hogy ígérhette meg hogy mellettem fog állni, ha most egy házfelújítás jobban érdekli mint az unokája? Persze az utcabeliek előtt megjátsza a leendő minta nagymamát, nekik nem a csempékről beszél. Amúgy is úgy ismerik mint mintaanya. Tudnék mesélni róla, de azt hittem megváltozott az évek alatt. A pénzt is amihez jutott úgy szerezte, hogy csellel kitúrta egy örökségből a saját testvérét aki máig nem is tud az egészről! (Meghalt az apjuk akivel nem beszéltek bántalmazás miatt úgy 40 éve. Megbeszélték hogy soha többet nem állnak szóba vele, gyűlölték! Ehhez képest ahogy anyám megtudta a facebookról véletlenül, hogy haldoklik az öreg, elment hozzá, behízelegte magát és kérte tőle, hogy örökölhessen utána - végakarat volt amibe belevetette magát)

Milyen anya, nagymama az ilyen? Hogyan kéne erre reagálnom? Fáj a dolog, mert nem lesz semmi segítségem, a férjemnek nem él az édesanyja.



2020. aug. 6. 14:02
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
79%
A gyerek csinálásakor is kellett segítség? Vagy az ment azért anyád nélkül?
2020. aug. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
85%

Döntsd el, hogy magadnak szülsz, vagy anyádnak. "Nem lesz semmi segítségem..." ugyanebben a mondatban leírod, hogy van egy férjed. Tehát de, lesz.


Nem szép, amit csinál, viszont te nem is igazán azon vagy kiakadva, hogy megígért valamit, amit aztán nem tart be, hanem azon, hogy nem lesz aki körbeugráljon téged.


Ha pedig ilyen véleménnyel vagy róla, nem is értem miért tartod még vele a kapcsolatot.

2020. aug. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
81%

Miért kéne segítség? Ha lenne már egy gyereked akkor azt mondom oké, szülés után pár nappal egy újszülöttel ne kelljen játszótérre menni a nagyobbal de így? Nagyon el vagy kényeztetve nem igaz?


Undorító módon beszélsz anyádról de a segítsége az kéne? Ha lusta vagy egyedül ellátni a gyereket, fogadj fel bébiszittert.


Komolyan nem értem miért kell ekkora hisztit csapni egy szülés körül. Ha nincs komplikáció mire hazajöttök már képes leszel ellátni. Ha komplikáció lenne, akkor ráérnél segítséget kérni.

2020. aug. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
60%

27! Egy nagy popcornt kérek 1 nagy kólával. Lehetőleg ne Pepsi legyen, azt nem szeretem. Kártyával tudok fizetni?


Egyébként ha elég felnőtt vagy a dugáshoz, akkor legyél elég felnőtt a gyerek felneveléséhez is. Oké, megigérte, de adódott egy lehetőség, hogy felújítsa a házat amiben él, nyilván megcsináltatja, mert télen nem annyira jó.


Abbahagyhatnád ezt a gyerekes hisztit, nem anyádnak szülöd a gyereket.

2020. aug. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
27%
A kóla drágább, mint a pizza?
2020. aug. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
26%

Azért érdekesek a válaszok, ha jön itt egy kérdés, hogy miért nem látogatják a gyerekek a nagyit, akkor megy a szöveg, hogy milyen hálátlanok a gyerekek és társai. Hát basszus ilyen hozzáállással ne csodálkozzon egy leendő nagymama se, ha utána az unokával rájuk se nyitják az ajtót.


De nekem amúgy is meglepő, mert halistennek anyukámmal olyan a kapcsolatom, hogy akarmelyikunknek segítségre va szüksége, a másik megy és nem patikamérlegen van kiszámolva...

2020. aug. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
43%
Utolsó! Nekem is ilyen a kapcsolatom anyukámmal meg a testvéremmel is, de nem várom el, hogy kinyalja a valagam és mindent dobjon el, amiért gyerekem lesz. Ha tud jönni segíteni örülök neki és szívesen látom, de ha épp nem ér rá, akkor nem kezdek el egy 12 éves tinip.csa módjára örjöngeni és habzó szájjal szidni idegeneknek.
2020. aug. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
28%
De itt ki beszél arról, hogy a csaj azt várja, hogy legyen kinyalva a s.ge? Lehet az én figyelmemet kerülte el vmi, de nekem nem úgy jött le, hogy neki az az elvárása, hogy az anyja haptákban álljon, hanem pusztán azt sérelmezi, hogy vmit megbeszéltek, amibe az anyja szarik bele, és még ő kéri, hogy indítsák be a szülést, mert ő építkezik. Ez nálam is kiverné a biztosítékot, csóró gyerek nem tehet róla, hogy a kiírt időponthoz képest csúszik egy hetet... Szóval nekem sehogy se áll össze, hogy miért véditek ennyire szélsőségesen az anyóst és fikázzátok a csajt, mikor mindig kettőn áll a vásár.
2020. aug. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
29%
Bocs, nem anyós, anya... :D már belezavarodok saját magamba :D
2020. aug. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
68%

Azért nem gondolom, hogy anyukánál ez azt jelenti, hogy be sem megy a szülőszobába és meg sem látogatja a lányát, pusztán csak ott kell lennie a felújításnál is.


Egyébként "fáj, hogy nem lesz semmi segítségem". Tehát önző tinip.csa, aki gusztustalan módon beszél az anyjáról idegeneknek és igen. Valóban kettőn áll a vásár, nyilván van oka amiért nem dob el mindent a lánya kedvéért.

2020. aug. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!