Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A mintanyámat jobban érdekli...

A mintanyámat jobban érdekli a háza felújítása mint a most születendő gyerekem?

Figyelt kérdés

Anyám odavolt, hogy így baba úgy baba, alig várja, itt lesz velem hetekig majd, stb. Aztán pénzhez jutott 3 hónappal ezelőtt és kitalálta hogy ők most felújítják az egész házukat. Augusztus 1-re voltam kiírva, de még nem szültem, késik. Ő meg odarendelte a brigádot magukhoz augusztus 10-re mert akkor 1 hetet itt lesz velem és rohanhat dirigálni a melósoknak (amúgy nyugdíjas). Amúgy is 3 hónapja a babáról egy szót sem ejtett, csak a házról beszél. Erre ma reggel felhívott, hogy be kéne menni a kórházba holnap beindítattni a szülést, mert akkor hétvégén még itt tud maradni segíteni, mert hétfőtől már nem fog tudni jönni, csak maximum novemberben (kicserélik a tető cserepeket, a falakat leszigetelik kívülről, újrafestik, újrahúzzák a kábeleket, új padló, új csempék, új ajtók-ablakok, új szaniterek, új konyhabútor, stb).

Hogy ígérhette meg hogy mellettem fog állni, ha most egy házfelújítás jobban érdekli mint az unokája? Persze az utcabeliek előtt megjátsza a leendő minta nagymamát, nekik nem a csempékről beszél. Amúgy is úgy ismerik mint mintaanya. Tudnék mesélni róla, de azt hittem megváltozott az évek alatt. A pénzt is amihez jutott úgy szerezte, hogy csellel kitúrta egy örökségből a saját testvérét aki máig nem is tud az egészről! (Meghalt az apjuk akivel nem beszéltek bántalmazás miatt úgy 40 éve. Megbeszélték hogy soha többet nem állnak szóba vele, gyűlölték! Ehhez képest ahogy anyám megtudta a facebookról véletlenül, hogy haldoklik az öreg, elment hozzá, behízelegte magát és kérte tőle, hogy örökölhessen utána - végakarat volt amibe belevetette magát)

Milyen anya, nagymama az ilyen? Hogyan kéne erre reagálnom? Fáj a dolog, mert nem lesz semmi segítségem, a férjemnek nem él az édesanyja.



2020. aug. 6. 14:02
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
70%
Az ilyen embertől miért vársz segítséget? Mennél távolabb annál jobb.
2020. aug. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
66%
Ha ilyen anyám lenne, nem tartanám vele a kapcsolatot.
2020. aug. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
85%
Már nem azért, de szerintem nem az anyádnak szülsz. Semmi köze nincs hozzá.
2020. aug. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 babyboom567 ***** válasza:
94%

Kedves Kérdező!

Nincs szükséged rá,ezt tudatosítsd magadban.El tudod látni a gyereked,és a férjed is tud segíteni.

Illetve van internet ,mindenről van fent videó,letölthető könyvek, a védőnő is segít(ha normális)

Hidd el minden rendben lesz.

2020. aug. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
77%
Attól, hogy neked gyereked lesz, miért kéne az anyádnak segítenie? Másoknak sincs mindig segítsége. Szerintem te akartál gyereket, nem az anyád. Neki ebben nincs semmi felelőssége. Ha azt mondja, nem akar a gyerekre vigyázni és nem is érdekli, akkor se lehetne érte hibáztatni.
2020. aug. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
83%

Ez az örökösödési rész nem frankó, ezt a hülye is tudja.

A nővér, ha egyebet nem is, de a kötelesrészt örökölte volna. Az egyenesági leszármazott (gyerek) végrendelet nélkül elsődleges örökös. Kitagadni csak nagyon alapos indokkal lehet, ez nincs közte,

Dolgozz rajta még egy kicsit!

2020. aug. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
96%

"Erre ma reggel felhívott, hogy be kéne menni a kórházba holnap beindítattni a szülést, mert akkor hétvégén még itt tud maradni segíteni, mert hétfőtől már nem fog tudni jönni, csak maximum novemberben" - ez a ész nagyon "tetszett" :S

Amúgy most kell ilyen munkákat elvégezni, hogy te épp most szülsz, az pech. Felnőtt vagy, napok kérdése és anya leszel, szerintem jobban is jársz, ha nem liheg a nyakadban. A pároddal oldjátok meg.

2020. aug. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
37%

5-ös az anyja megígérte neki a segítséget, ezt azért ne felejtsük el.


Kérdező, sztem ne foglalkozz vele, több olyan jel is van itt, ami miatt nem meglepő ez a húzása. Támaszkodj a férjedre, minden rendben lesz.

2020. aug. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
73%
Magadnak szülsz, nem anyádnak. Amúgy meg mindenkinek a maga élete a fontosabb, így neki a saját otthona áll első helyen. Majd a férjed segít.
2020. aug. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
83%
Miért várja el mindig mindenki, hogy attól mert neki gyereke lesz, az anyjának kell segítenie?
2020. aug. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!