Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezt megteheti a gyerekem anyja?

Ezt megteheti a gyerekem anyja?

Figyelt kérdés

Való igaz 4,5 évig nem talalkoztam a lányommal, nem az országban élek.

Írtam az anyjának, hogy szeretném újra felvenni a lányommal a kapcsolatot, 2 hónap múlva megyünk haza az élettársammal és akkor elvinnénk.

Azt mondta, hogy szó sem lehet róla, nem engedi el a lányomat.

Ilyen hülye indokokra hivatkozva, hogy ő nem ismeri az én élettársam. Hát én se ismerem az ő férjét.

Azt mondta, ha akarom akkor menjek át hozzájuk egyedül, az ő férje is otthon lesz és úgy talalkozhatok a lányommal.

Ezt megteheti? Vagy hivhatok rendőrt, hogy nem engedi el?


2020. aug. 7. 20:17
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
90%
Lathatas hogy lett megállapítva ?
2020. aug. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
96%

Ne haragudj, de igaza van. Azt nem írtad, hogy hány éves a gyerek, viszont igazából mindegy is, majdnem 5 év kiesés rengeteg egy gyerek életében. Valószínűleg már elfogadta, hogy nem vagy az élete része, éldegél, és akkor hirtelen megérkezel egy számára vadidegen nővel és el akarod vinni.

Sztem első alkalommal tényleg menj el hozzájuk, töltsetek el 1-2 órát és következő alkalommal meglátjátok, hogy a lányod hogy viszonyul a dologhoz.

2020. aug. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora most a lányod? Telefonon vagy videó hívással beszéltél a 4,5 év alatt vele? Ő látta már legalább képen az élettársad?

A válaszok ismeretével lehet hasznos tanácsot adni.

Ennyi idő kihagyás után rögtön elvinni azért elég erős indítás. Anya vagyok, én sem repesnék az örömtől,ha egy vadidegen nő felügyeletére akarná bízni az apja a gyereket. A gyerektől is függ, ő elmenne veled? Várja vagy fél tőle?

2020. aug. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
96%
Érthető az anyuka reakciója. Majdnem 5 évig nem láttad a lányodat, és ő sem téged. Vagyis a lányodnak te totál vadidegen ember vagy. Ha rendszeresen akarsz kapcsolatban lenni a lányoddal, akkor eleinte tényleg otthon a megszokott környezetében, anyja mellett találkozzatok. Később ha már nem fél tőled, nem vagy idegen neki, majd elviheted.
2020. aug. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 A kérdező kommentje:

2 évesen látott utoljára. 7 éves lesz.

Nem, azóta egyáltalán nem beszéltem vele.

Az anyja nem is mesélt neki rólam, így nem igazán tudja ki vagyok.

Úgyhogy nem igazán tud várni.

2020. aug. 7. 20:31
 6/65 anonim ***** válasza:
100%

Ha eddig nem kerested, a gyerek nem tud rólad, akkor a gyereknek egy idegen vagy.

Az anyának tökéletesen igaza van, ha egy idegennek - föleg, aki nem MO-on él - nem adja oda a gyereket.

Mégha lenne is határozat a láthatásról, ilyen feltételek mellett legfeljebb az anya lakásán, a jelenlétében lehetnél a gyerekkel. Ha hosszabb ideig rendszeresen látogatnád a gyereket, akkor idövel lehet veled az anya nélkül is, de így semmi esetre sem.

2020. aug. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez így egyértelmű, nem is értem, hogy gondoltad, hogy magaddal viszed. Annak a gyereknek te vadidegen leszel, valószínűleg nem is emlékszik rád. Próbálj meg az édesanyával dűlőre jutni és először tényleg hozzájuk menni, meglátod, hogy a kislány hogy reagál, de ha távolságtarto, akkor lehet nem nagyon kellene erőltetni vagy minimum türelmesnek kell lenni vele.
2020. aug. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
100%
Bíróságon sem fognak másként dönteni, feltűnően elhanyagoltad a gyerekedet, ennek következményei vannak.
2020. aug. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
98%

Képzeld el hogy 7 éves vagy, megjelenik számodra 2 idegen ember és elvisz a családodtól.


Ezt mégis hogy képzelted? A gyerekre nem gondolsz, mennyire megijedhet, hiszen nem is ismer. Anya helyébe lennék, a maximum az lenne hogy eljöhetsz és egy órára meglátogatod, és HA minden jól megy, TALÁN elmondom a gyereknek hogy az apja vagy. 5 évig tettél rá magasról, örülj ha láthatod.

2020. aug. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 A kérdező kommentje:

Igazából én se akarok ott ülni náluk, van jogom a lanyomhoz.

Illetve hát az élettársam se repes az örömtől, hogy én menjek oda. Ráadásul úgy hogy ő nem jöhet fel.

2020. aug. 7. 20:41
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!