Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezt megteheti a gyerekem anyja?

Ezt megteheti a gyerekem anyja?

Figyelt kérdés

Való igaz 4,5 évig nem talalkoztam a lányommal, nem az országban élek.

Írtam az anyjának, hogy szeretném újra felvenni a lányommal a kapcsolatot, 2 hónap múlva megyünk haza az élettársammal és akkor elvinnénk.

Azt mondta, hogy szó sem lehet róla, nem engedi el a lányomat.

Ilyen hülye indokokra hivatkozva, hogy ő nem ismeri az én élettársam. Hát én se ismerem az ő férjét.

Azt mondta, ha akarom akkor menjek át hozzájuk egyedül, az ő férje is otthon lesz és úgy talalkozhatok a lányommal.

Ezt megteheti? Vagy hivhatok rendőrt, hogy nem engedi el?


2020. aug. 7. 20:17
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
99%
Rögtön rendőrt akarsz hívni a volt feleségedre, dehogynem akarsz rosszat.
2020. aug. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
100%

Mégis mit kellett volna az anyjának tenni? Folyamatosan mesélni egy " fantomról" -sajnos neki csak egy elképzelt személy lettél volna-, aki van valahol, mint a mesében, de soha nem láthatja?

Az teljesen evidens, hogy az anyukája férjét tekinti az apjának, mert ő az apja, ő neveli, ő látja el az apai teendőket pici kora óta. Te egyenlőre csak a biológiai apjának számítasz, mindenféle kötődés, érzelem nélkül.

Amúgy idáig miért nem kerested a gyereket?

Én sem engedném el veletek sehová, s ha intelligens ember vagy, nem akarhatsz ekkora traumát okozni a saját gyerekednek.

2020. aug. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
100%
Milyen sokszor kérdezte volna a kicsi, "Miért nem jön el apuka, miért nem hív fel?" Mit válaszolhatott volna neki az anyja? "Az apukádat nem érdekled."
2020. aug. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
100%

Hát én biztos nem mennék el két idegen emberrel, hiába az apám, de nem is ismerem, ez ijesztő és felkavaró.

Menjetek semleges helyre cukrászdába ismerkedni rövid időre, de az anyjával együtt. Ha a lányod szimpatikusnak talál titeket, akkor megbeszélhettek még egy időpontot.

2020. aug. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
100%
Az a gyerek nem lenne veled biztonságban.
2020. aug. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
97%
Gondold már át a gyerek szempontjából. Idegen vagy neki. Esetleg most megszeret és újra eltűnsz 5 évre... ne egy 7 évestől várj megértést, vagy megbocsájtást. Én sem adnám neked oda a gyereket, hanem felügyelet mellett megismerkedhetnél vele.
2020. aug. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek nem egy tárgy,akit fogsz és épp foglalkozol vele, mert úgy gondolod. Neki is vannak érzései. Lehet, hogy nem is akar megismerni eleve! És nem haragudhatsz rá emiatt. Eleve ott kell kezdeni, hogy ő akar-e téged látni. Ő!
2020. aug. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
100%

Nem csodálkozok, hogy nem engedi el a gyereket 2 idegen emberrel. A kislány nem ismer téged se, sőt a párodat sem. Jobb lenne, ha nem érezné magát biztonságban és 2 idegen emberrel ülne valahol? 4,5 évig nem foglalkoztál vele, ne arra számíts, hogy az öledbe ugrik. Örülhetnél az anyuka ajánlatnának, hogy a gyerek BIZTONSÁGOS környezetében találkozhass vele ennyi idő után.


Te papíron vagy az apja, mert te nem voltál ott neki. Az új férj az apja aki neveli és feltételezem, hogy szereti is. Bár ezt már sokan elmondták előttem. Attól, hogy fizeted a gyerektartást nem váltál azonnal az apjává.

2020. aug. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
100%

20-as jól írja! Egy gyermeknek az az apja, aki a mindennapjaiban vele van, aki neveli, aki játszik vele, tanítja, gondoskodik róla.

Te csak a vér szerinti nemzője vagy. A teljes felügyeleti jog az anyáé? Ez egyet jelenthet. Te nem voltál alkalmas arra, hogy rád bízzák a gyermeket. Fogtad magad és jól elmentél külföldre, itt hagyva az anyát és a gyermeket. Most akkor mit akarsz? A gyermeknek lesz joga majd 14 éves korában, hogy eldöntse, meg akar-e ismerni, veled időt tölteni.

2020. aug. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
100%
Mert ő van vele, őt tekinti az apjának, te neki idegen vagy, teljesen jogosan. Öt évig nem kerested, na tudod, hova menj a hülye jogaiddal együtt!
2020. aug. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!