Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem vezethetem az autót, de...

Nem vezethetem az autót, de jogosítvány kellett és ekézni kell, amiért nem tudok vezetni?

Figyelt kérdés
3 éve van jogosítványom, de azóta nem vezettem autót. Én akkor még nem is szerettem volna megtanulni vezetni (nem érdekelt és nem is éreztem szükségét), de a szüleim rögtön befizettek a tanfolyamra (mert a jogosítvány ma már alap, mindenkinek van, ez a minimum stb.) és akkor már megcsináltam. Levizsgáztam és megkaptam a jogosítványt, majd utána egyszer vezethettem anyukám autóját és ennyi. Akkor apukám jött el velem és állítása szerint végig rettegett, félt és arra a megállapításra jutott, hogy nem tudok vezetni. Azóta pedig nem kaphattam meg egyik autót sem, így pedig nem is tudtam vezetni és gyakorolni. Most pedig már szükségem is lenne rá, hogy vezessek vagy legalábbis olykor-olykor jól jönne.Továbbra sem vezethetek, de a család ráadásul mindig megjegyzi, hogy nem tudok vezetni, ezért kellett a jogosítvány, a papír nem jelent gyakorlatot, stb... mikor mégis honnan lenne gyakorlatom, ha nem is vezettem?
2020. aug. 10. 13:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha vezetned kell munkához mondjuk, akkor előtte fizess be egy oktatóhoz pár ismétlő órára.
2020. aug. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Legalább annyival előrébb vagy, hogy megvan a jogsi.

A szüleidet nem tudod megváltoztatni. Majd ha lesz lehetőséged saját autót vagy céges autót vezetni rendszeresen, akkor bele fogsz jönni.

2020. aug. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

Ha nem engedik, akkor nem tudsz mit csinálni. Esetleg, ha van elég pénzed a vásárláshoz, és a későbbi fenntartásához, veszel egy autót. Persze nem a legújabb Audira gondolok, hanem tanulóautónak egy régi Swiftet, Matizt vagy hasonlót. Az a tiéd lesz, abba beleülhetsz, vezetheted.


De előtte elmennék venni néhány pótórát, akár a volt oktatódhoz.

2020. aug. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Még tanulok, szóval még jó pár évig nem fogok tudni saját autót venni és fenntartani azt.
2020. aug. 10. 13:19
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

4: Semmi gond. Nem te vagy első és egyetlen. A legtöbb fiatal így van, mint te.

Én csak akkor kezdtem el a jogsit, már bőven felnőttként, 30 évesen, amikor lehetőség lett autóra. Nem volt szerintem a legjobb megoldás. Fiatalon könnyebb. Én örültem volna neki, ha már fiatalon van jogsim, akkor is, ha autóm még nincs. Csak nekem meg mindig azt mondták, hogy minek, ha nincs is autó.

2020. aug. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

Nincs ismerős, aki kimenne veled kicsit a sajátjával?


Ez pont olyasmi, ami csak a folyamatos gyakorlat, használat közben lesz jobb. Emlékszem én is milyen béna voltam az elején, most meg már nehézpótra is van jogsim, szeretek is vezetni.

2020. aug. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Én pont ellenkezőleg vagyok vele. Minek kellett jogosítvány, ha utána nem vezetek? Ha később lesz lehetőségem vezetni, akkor úgyis meg kell tanulnom újra...
2020. aug. 10. 13:29
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem, nincsen senki sem, aki megengedné, hogy vezessem az autóját.
2020. aug. 10. 13:30
 9/16 anonymousreview60 ***** válasza:
75%
Ez baromság volt a szüleid részéről. Fizess be 5-10 óra vezetést egy iskolában. Ezzel tapasztald meg, hogy biztosnságosan tudsz vezetni, csak még nem szépen! És erről ne szólj a 2 önbizalomrombolónak.
2020. aug. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
19%

Tanulsz meg, suliba menni kell kocsi? Ha mashoz kellene, hat nincs, majd veszel mikor tudsz.

A jogsi azert kellett, mert a szomszed Mari neni unokajanak is van, habar bicajozik a gyerek, de a papirral fel kell vagni.

2020. aug. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!